in ,

İshal

Ağlayan bebek

Can sabah saatlerinde yine ishal oldu. Kuzey işe gittikten sonra da ilk iki kakası yine ishaldi. Ancak daha sonraki saatlerde düzeldi. Kuzey yine de doktoru aradı. Hemsire, anne sütü ile beslenen bebeklerde, anne sütünün %80inden fazlası su oldugu için sıvı kıvamlı kaka yapabileceğini söylemiş. Ateş ve kusma olursa ya da 3 saatten fazla süre çiş yapmazsa dikkat etmemizi söylemiş. Sanırım bu ishal durumlarına alışacağız.

Uyku sorunu konusunda da 10`ar dakika her iki göğüsü de emzirdikten sonra sürekli memede tutmamamızı, öyle yaparsak enerji harcayacağını ve enerji harcayınca daha çok içmek isteyecegini, bu daireyi kırmamız gerektiğini söylemiş. Ağlasa da başka yöntemlerle avutmamız gerektiğini söylemiş.

Bugün aksam üzeri emzirdikten sonra Can uykuya dalmakta zorlandı. Her zamanki gibi ağlamak yerine sakin sakin durduğu ve babasının gelme saati yakın oldugu için onu bahçeye indirmeye karar verdim. Texas`ın güneşi genellikle oldukça yakıcı. Bu nedenle özellikle yeni doğanları güneşe çıkarmayı pek tavsiye etmiyorlar. Ancak güneşten alınan D vitamini de faydalı olduğu ve saat 6pm itibariyle günes yakıcı etkisini çoktan kaybettiği icin şansımızı denemeye karar verdim. Kuzey 5-10 dakika sonra geldi. Can`ı pusetine koyup sitenin icinde kısa bir yürüyüş yaptık. Yürüyüşün sonuna doğru akşam rüzgarı çıktığı için Can üşütmesin diye koşa koşa eve geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Pampers “Gifts to Grow” Hediye Programı Kodları

ilk.gulucuk

İlk Anlamlı Gülücük