Ağlayan bebek

Can sabah saatlerinde yine ishal oldu. Kuzey işe gittikten sonra da ilk iki kakası yine ishaldi. Ancak daha sonraki saatlerde düzeldi. Kuzey yine de doktoru aradı. Hemsire, anne sütü ile beslenen bebeklerde, anne sütünün %80inden fazlası su oldugu için sıvı kıvamlı kaka yapabileceğini söylemiş. Ateş ve kusma olursa ya da 3 saatten fazla süre çiş yapmazsa dikkat etmemizi söylemiş. Sanırım bu ishal durumlarına alışacağız.

Uyku sorunu konusunda da 10`ar dakika her iki göğüsü de emzirdikten sonra sürekli memede tutmamamızı, öyle yaparsak enerji harcayacağını ve enerji harcayınca daha çok içmek isteyecegini, bu daireyi kırmamız gerektiğini söylemiş. Ağlasa da başka yöntemlerle avutmamız gerektiğini söylemiş.

Bugün aksam üzeri emzirdikten sonra Can uykuya dalmakta zorlandı. Her zamanki gibi ağlamak yerine sakin sakin durduğu ve babasının gelme saati yakın oldugu için onu bahçeye indirmeye karar verdim. Texas`ın güneşi genellikle oldukça yakıcı. Bu nedenle özellikle yeni doğanları güneşe çıkarmayı pek tavsiye etmiyorlar. Ancak güneşten alınan D vitamini de faydalı olduğu ve saat 6pm itibariyle günes yakıcı etkisini çoktan kaybettiği icin şansımızı denemeye karar verdim. Kuzey 5-10 dakika sonra geldi. Can`ı pusetine koyup sitenin icinde kısa bir yürüyüş yaptık. Yürüyüşün sonuna doğru akşam rüzgarı çıktığı için Can üşütmesin diye koşa koşa eve geldik.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pampers “Gifts to Grow” Hediye Programı Kodları

ilk.gulucuk

İlk Anlamlı Gülücük