in

İlk Evden Çıkış

ilk evden cikis

Doğumdan bir hafta sonra Can ilk defa evden dışarı çıkıyor. Dış dünya ile ilk uzun buluşması olduğu icin fazla yorulmadan birkaç yere (Babies r Us, Target) uğrayıp eve dönmeye karar verdik. Ben, babası, babaannesi ve dedesi hazırlandık. Can için de bundan sonra her dışarı çıkmamızda bize eşlik edecek meşhur bebek çantasını hazırladık. İçinde şunlar var: Bebek bezi, ıslak mendil, temiz bir kat kıyafet, alt değiştirme örtüsü, kirli bezin atılacağı boş torba, hazır bebek maması, ağız silme bezi, emzik, boğazına birşey kaçma ihtimaline karşılık burun temizleme pompası ve fotoğraf makinesi.

Can Babies r Us`ın önünde dışarıda ilk alt değiştirmesini gerçekleştirdi. Babası, babaannesi ve ben arabanın arka koltuğunda uğraşıp didinerek beyefendinin altını başarı ile temizledik.

Aynı gün içinde bazı yeni doğan tahlillerinin yapılması için hastaneye uğradık. Haftasonu gittiğimiz için hastanenin acil servisine yönlendirmek istediler. Ancak acil servisin mikrobik koşullarının bebek için uygun olmadığını düşünerek ziyaretimizi pazartesiye bıraktık.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilk-gulucuk

Gülücükler

Göbek Bağı