in

İlk Evden Çıkış

ilk evden cikis

Doğumdan bir hafta sonra Can ilk defa evden dışarı çıkıyor. Dış dünya ile ilk uzun buluşması olduğu icin fazla yorulmadan birkaç yere (Babies r Us, Target) uğrayıp eve dönmeye karar verdik. Ben, babası, babaannesi ve dedesi hazırlandık. Can için de bundan sonra her dışarı çıkmamızda bize eşlik edecek meşhur bebek çantasını hazırladık. İçinde şunlar var: Bebek bezi, ıslak mendil, temiz bir kat kıyafet, alt değiştirme örtüsü, kirli bezin atılacağı boş torba, hazır bebek maması, ağız silme bezi, emzik, boğazına birşey kaçma ihtimaline karşılık burun temizleme pompası ve fotoğraf makinesi.

Can Babies r Us`ın önünde dışarıda ilk alt değiştirmesini gerçekleştirdi. Babası, babaannesi ve ben arabanın arka koltuğunda uğraşıp didinerek beyefendinin altını başarı ile temizledik.

Aynı gün içinde bazı yeni doğan tahlillerinin yapılması için hastaneye uğradık. Haftasonu gittiğimiz için hastanenin acil servisine yönlendirmek istediler. Ancak acil servisin mikrobik koşullarının bebek için uygun olmadığını düşünerek ziyaretimizi pazartesiye bıraktık.

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

ilk-gulucuk

Gülücükler

Göbek Bağı