in

İlk Anlamlı Gülücük

ilk.gulucuk

Bugün babasının ifadesine göre Can sabah saatlerinde kahvaltımızı ederken ilk defa anlamlı bir şekilde gülümsedi ve başını sesimizin geldiği yöne doğru çevirdi. Ben o sırada ekmek almak için masadan kalkmış olduğum için bu özel olayı kaçırdım. Elbette yavaş yavaş bu tür hareketlerinin sıklıkları artacak. Bebeğimizin büyüdügünü görmek çok güzel.

Aksamüstü hazır mama verdiğim beslenme seansında Can her zamanki rutinine göre oldukça fazla mama (2.5oz) yedi. Daha sonra gaz çıkarmak için omuzuma yatırmak istediğimde yediklerinin bir kısmını kustu. Huzursuzluğu devam ettiği için normalde çok hoşlandığı karın üstü yatırma pozisyonunu denemek istedim. Bu sefer de koltuğa kustu. Daha fazla kusmasından korktuğum için sallanan yatağına koydum ve sakinleşmesi için hafifçe sallamak istedim. Benim hatamdı, yine kustu. Bu durum beni korkuttu. Umarım hazır mamaya karşı alerji gibi bir durumdan ya da (ishal ile birleşerek) hasta oldugundan dolayı değil, midesi çok dolu olduğu ve ben yanlış hareket ettiğim için kusmuştur.

Akşam Can`in banyosunu yaptırdık. Banyo sırasında her zamankinden daha sakin durdu. Banyodan sonra da kuruyan derisine ilk defa bebe yağı sürdük. Bu zamana kadar doktorunun önerisi üzerine kuruyan deri üzerine hiçbir sey sürmeden kendi kendine dökülmesini bekliyorduk. Bebeğimizi uyutarak bir günü daha sona erdirdik.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağlayan bebek

İshal

tuvalet duzeni

Tuvalet Düzeninde Değişme