in

İlk Anlamlı Gülücük

ilk.gulucuk

Bugün babasının ifadesine göre Can sabah saatlerinde kahvaltımızı ederken ilk defa anlamlı bir şekilde gülümsedi ve başını sesimizin geldiği yöne doğru çevirdi. Ben o sırada ekmek almak için masadan kalkmış olduğum için bu özel olayı kaçırdım. Elbette yavaş yavaş bu tür hareketlerinin sıklıkları artacak. Bebeğimizin büyüdügünü görmek çok güzel.

Aksamüstü hazır mama verdiğim beslenme seansında Can her zamanki rutinine göre oldukça fazla mama (2.5oz) yedi. Daha sonra gaz çıkarmak için omuzuma yatırmak istediğimde yediklerinin bir kısmını kustu. Huzursuzluğu devam ettiği için normalde çok hoşlandığı karın üstü yatırma pozisyonunu denemek istedim. Bu sefer de koltuğa kustu. Daha fazla kusmasından korktuğum için sallanan yatağına koydum ve sakinleşmesi için hafifçe sallamak istedim. Benim hatamdı, yine kustu. Bu durum beni korkuttu. Umarım hazır mamaya karşı alerji gibi bir durumdan ya da (ishal ile birleşerek) hasta oldugundan dolayı değil, midesi çok dolu olduğu ve ben yanlış hareket ettiğim için kusmuştur.

Akşam Can`in banyosunu yaptırdık. Banyo sırasında her zamankinden daha sakin durdu. Banyodan sonra da kuruyan derisine ilk defa bebe yağı sürdük. Bu zamana kadar doktorunun önerisi üzerine kuruyan deri üzerine hiçbir sey sürmeden kendi kendine dökülmesini bekliyorduk. Bebeğimizi uyutarak bir günü daha sona erdirdik.

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Ağlayan bebek

İshal

tuvalet duzeni

Tuvalet Düzeninde Değişme