in ,

Huzursuz Bebek Bilmecesi

huzursuz bebek

Bugün sadece emzirme ve hazır mama vermeme yolunu izledik. Can’ın rahatsızlığı devam ediyor. Gün boyu hemen hiç uyumadı. Şikayetlerimiz:

  • Normal kaka ve çiş düzeninden uzaklaşma var. Eskiden her defasında normal miktarda kaka ve çiş üretirken son 3 günde çişleri ve kakalarının miktarında azalma var. Özellikle kaka arka arkaya az ve daha sonra ishal şeklinde geliyor. Ayrıca son iki defada kakada şeffaf renkli mukus farkettik.
  • Dudaklarda hafif kuruma var. Susuzluk belirtisi olabilir.
  • Beslendikten sonra arada azıcık kusma var.
  • Suratta sivilce gibi kabarıklıklar var. Normalde ten rengi olmasına rağmen kızınca kızarıyor.
  • Uyumakta çok güçlük çekiyor. Önceki haftalarda her 3 saatte bir düzenli uyurken şimdi 10-15 dakika uyuyup uyanıyor.
  • Sürekli anne sütü emmek ya da emzik istiyor. Emziği düşünce çok sinirlenip ağlıyor.
  • Gaz çıkarmakta zorlanıyor. Bacaklarını karnına çekiyor ve yüzü kızarıyor.

Bütün bu belirtiler bize üç ihtimali düşündürüyor. Ya bu huzursuzluğu gaz veriyor. Ya da benim beslenme şeklimden süte geçen birşey rahatsızlık veriyor veya hazır mama dokunuyor.

Kakadaki mukus Similac`dan Enfamil`e geçince oldu. Surattaki sivilceler ise daha öncesinden vardı. Fakat sayısında artış var gibi gözüküyor. Acaba mamaya alerjisi mi var? Bu ihtimale karşılık bugün mama vermeyi kestim. Bir müddet sadece anne sütü ile gideceğim.

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bebek Gelişimi: 1.Ay

Doktor

Doktor