in , , , ,

Her Baba Tipine Ayrı Son Dakika Hediyeleri

Babalar Günü

Anneler Günü için herkes aylar öncesinden ne alacağının planlarını yaparken, babalar hep gariban kalır. Her sene dolaplarına mevsimine göre, sıkıcı baklava desenli bir kazak, yüzbininci mavi bir tişört, zevklerine göre dahi olmayan bir kravat ya da sıkıntıyla son dakikada alınmış beyaz bir spor çorabı eklerler. Çok, çok ayıp! Babanızın da en az anneniz kadar sizin üzerinizde emeği var değil mi? Bu babalar gününde saksıyı biraz çalıştırıp orijinal bir hediye bulduysanız ne mutlu size. Ama alışveriş yapmak için son 2 günü bekleyen sefillerden biriyseniz, bu yazım sizin için.

Aşağıdaki listede tembel ve zevksiz eşler ve erkek dünyasından haberi dahi olmayan şaşkın çocuklara ilham vermesi için derlenmiş babalar günü hediye örnekleri bulacaksınız. Bu hediyeler, akademik bir çalışma sonucu kafamdan uydurduğum baba tiplerine göre özenle seçilmiştir.

Ürün başlıklarına bakarsanız, bazı ürünlerin yanında + işareti göreceksiniz. Bunun anlamı o ürünleri bizzat mağazaya giderek, son 2 günde alabileceğiniz ve bu babalar gününde o zavallı adamı gerçekten memnun edebileceğinizdir. Diğer ürünler ise maalesef online satılmakta olup, babalar gününe kadar elinize geçmesi biraz hava koşullarına, biraz da telefon ahizesini elinize alıp, satan firmayı taciz etmenize bağlıdır. Tacizin garantisi olmayıp, “Deli misiniz hanımefendi? Ben o ürünü 2 gün içinde nasıl yollayayım?” gibi bir muhabbete maruz kalmanıza neden olabilir. İlla online hediyeleri alacağım diyorsanız, yüzünüzü kalın bir fondöten tabakasıyla kaplayıp (kızardığı anlaşılmasın), “Valla şekerim, ben sipariş ettim ama kargoda takıldı herhalde” yalanına başvurabilirsiniz. Babalar affeder, babalar unutur.

Bu yazımda maceracı, sporcu, gurme, teknolojik ve eğlenceli babalar için son dakika hediyelerini listeliyorum.

Alternatif Anne’de çıkan yazımın devamını okumak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Hamile pırt

Anneler Pistir Kardeşim

Kendi Tuvalet Eğitimimi Bitirmedim ki, Çocuğuma Eğitim Vereyim