(Hediyeli) Altın Kitaplar’dan Çevreci Dostlar

[important]Bu yazıya yorum bırakan 3 okurum Altın Kitaplar’ın Çevreci Dostlar serisinden birer çocuk kitabı  kazanacak. Kitapları nasıl kazanacağınıza dair detaylar için yazının sonuna bakın…[/important]

Geçtiğimiz ay BebekveBen.com 2. yaşına girdi. Blogumun ikinci yaşını kutlamak için bir hediye çekilişi düzenliyorum. Çocuklarınızla birlikte okuyabileceğiniz harika kitaplarım var! İşte Altın Kitaplar’dan Çevreci Dostlar!

Çevreci Dostlar piyasadaki standart çocuk kitaplarından biraz farklı. Öncelikle çevre bilinci aşılamaya çalışıyor.

 • Denizler Altında Kırmızı Somon‘da kendi doğduğu yere yumurtlamaya giderken içinde yüzdüğü suların kirlendiğini gören bir somon balığının hikayesini,
 • Ormanını Kaybeden Kahverengi Geyik‘te bir yangın sonucu ormanını yitiren geyiğin ormanın yeniden oluşumuna nasıl katkıda bulunduğunu,
 • Kırmızı Paletli Timsah‘ta yapılan bir fabrika yüzünden yaşadığı deresi kirlenen timsahın ayakları gelişmemiş olarak doğan yavrusunu yüzdürmek için bulduğu çözümü okuyacaksınız.

Kitapların bir diğer farklılığı çevre bilincinin yanısıra, doğum, ölüm, yaşamın döngüsü gibi pek çok konuyu da ele alıyor olması. Hikayeler oldukça gerçekçi olmakla beraber, çocukların anlayacağı sade bir dilde yazılmış. Hikayelerin bazıları buruk bir sonla bitse de, yukarıda bahsettiğim temel kavramları çocuğunuzla konuşma yaşının geldiğini düşünüyorsanız bu kitaplar size çok yardımcı olabilir.

Kitapların bir başka güzel yönüyse her bir sayfasının adeta bir tablo güzelliğinde resmedilmiş olması. Aynı zamanda İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksekokulu mezunu bir ressam olan, ödüllü yazar Aysun Berktay Özmen sanatını her iki alanda da konuşturmuş. Sayfalar kocaman olduğu için kendinizi adeta hikayenin içine girmiş gibi hissediyorsunuz. Kitapların kapaklarının da çok kaliteli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Ben Çevreci Dostlar’ı çok sevdim. Yaşı geldiğinde okumak üzere Can’ın kütüphanesinin en güzel yerine yerleştirdim. Şimdi sıra sizde. Çocuklarınıza bu güzel kitapları armağan etmek isterseniniz çekilişime mutlaka katılın. Detaylar aşağıda…

Çevreci Dostlar

Kitap Hediyesini Nasıl Kazanacaksınız?

BebekveBen.com’un 2.yaşı dolayısıyla, üç şanslı okuyucum Aysun Bektay Özmen’in Altın Kitaplar’dan çıkan “Çevreci Dostlar” serisinden birer kitap kazanacak.

Aşağıdaki yöntemlerden her biri için ayrı bir çekiliş numarası kazanacaksınız. Hepsini yaparsanız 3 ayrı şansınız olacak.

1- BebekveBen Facebook sayfasını beğen-like yapın. Daha sonra bu yazının altına, Facebook adınızı da yazarak “beğen-like” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden beğen-like yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

2- BebekveBen Twitter sayfasını “takip et-follow” yapın. Daha sonra bu yazının altına Twitter adınızı da yazarak “takip et-follow” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden takip et-follow yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

3- Bu çekilişi kendi Facebook ve/veya Twitter sayfanızda duyurun. Daha sonra bu yazının altına nerede duyuru yaptığınızı belirten bir yorum ya da duyuru linkini bırakın.

LÜTFEN FACEBOOK ve TWİTTER ADLARINIZI YAZMAYI UNUTMAYIN.

Hepsi bu.

Çekilişe katılım süresi 10 Mayıs 2013 cuma günü Türkiye saatiyle 23,59′da sona erecek. Katılım süresi sonrasında 3 asıl ve 3 yedek talihli okuyucum random.org’dan belirlenecek ve asıl talihlileri 11 Mayıs 2013 cumartesi günü blogumdan duyuracağım. Kazanan okuyucularımla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihlileri açıklayacağım.

Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, hediyelerini kendilerine ulaştıracak bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler. Altın Kitaplar çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Siz de daha önce BebekveBen’den hediyeler kazanan okurlarıma katılın.

Herkese bol şans!

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben
Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

17 yorum

 1. face adresim: enes malik deniz
  twitter adresim @sdeniz5
  twitter da RT yaptım

 2. dilek tugba yanar

  face adresim : tuğba akyol yanar
  facebook da beğendim

 3. neslihan ozturk artar

  neslihan ozturk artar facebook ismim, hediye kitaplar guzel,cekilise katilmak isterim,begendim:)tesekkurler.

 4. hafize bilgili face adresim
  facebook da beğendim

 5. Twitter BERL7 rt yaptim

 6. mrb.facebook sayfanızın takipçisiyim.twetterda @frezya29 kullanıcı adıyla takipteyim çekilişi twetterda paylaştım

  https://twitter.com/frezya29/status/330744646886105090

  oğlum için kazanmayı diliyorum sevgiler.

  suzan doğan

 7. sartlari tamamladim
  ikizlerimin sansina katiliyorum
  https://twitter.com/enedefdem
  http://www.facebook.com/esra.erbozhgk
  sevgiler

 8. facebookta sayfayı beğendim hanife tüfekçi aydın
  twetterda paylaştım @hanifeayd

 9. Seni Facebook’tan takip ediyorum. Facebook adim Defne.

 10. Yasemin N. Güner

  Merhaba,Facebookta ve twitterde takip ediyorum,duyurdum
  http://www.facebook.com/yasmin.guner/posts/562743570415882
  https://twitter.com/jasmin_tw/status/331556715109695488
  Kızımın şansına..

 11. sartlari tamamladim
  oğullarımın sansina katiliyorum

  http://www.facebook.com/hülyabilgili beğendim paylaştımm

  sevgiler

 12. zeynep danısman

  biricigin sansına

 13. zeynep danısman

  seni facebookta takipteyim

 14. Yurdagül sünker facebook adresim Beğendim ve paylaştım

 15. Merhaba 2.yaşınız kutlu olsun.Zaten face sayfanızı daha önce beğenmiştim.Berrin BULUT olarak:)
  Twitter da da öğretmen anne adıyla takipteyim.
  Son anda yetiştim bu arada umarım şansım vardır:)
  face sayfamda paylaşıyorum hemenhttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=203339106456473&id=151309824992735 bu da linki:)