(Hediyeli) ABC Derm Bebek Bakımı Ürünleri

Bu yazıya yorum bırakan bir okurum ABC Derm’in bebek ve çocuklar için ürettiği Cold Cream serisinden cilt temizleme, vücut kremi ve yüz kremi seti kazanacak. Ürünleri nasıl kazanacağınıza dair detaylar için yazının sonuna bakın…

Fransa’nın ünlü cilt bakımı markası Bioderma’nın bebek ve çocuk ürünleri serisi ABC Derm artık Türkiye’de… ABC Derm bebek ve çocuk ürünlerinde sağlığa önem veren yüksek kalite standartlarıyla tanınıyor. Bebek ürünleri üretiminde aşağıdaki dört unsura dikkat ediyorlar.

Güvenlik: Paraben, renklendirici, phenoxyethanol, chlorphenesin, clorhexidine, BHA, BHT, MIT-MCIT, phtalates ya da esansiyel yağ içermeyen ürünler formüle etmek.

Etkinlik: Dermatolojik olarak kanıtlanan etkinlik ve cilt ile tam bir uyum için, en saf moleküllerin optimum dozlarını seçmek.

Hassasiyet: Güvenlik ve cilt konforunu garantilemek için, ürünlerde kullanılan aktif içerik sayısını azaltmak.

İzlenebilirlik: Kullanıcının güvenliğini garanti etmek için, üretimden satış noktasına kadar sürecin her aşamasında tüm ürünlerimizi izlemek.

Dünyada 60’tan fazla ülkede satışa sunulan Bioderma’nın, ABC Derm Cold Cream serisinden bazı ürünleri deneme şansım oldu. Değerlendirme yazıma geçmeden önce ürünler hakkında kısa bilgiler vereyim:

Can’ın Kullandığı Ürünler

ABCDerm-Cold-Cream.Cleansing

ABCDerm Cold-Cream – Nourishing Cleansing Cream (200ml)

Bebek ve Çocuklar için cilt temizleme

 • Amacı: Bebek ve çocuk cildini nazikçe temizler.
 • Cilde faydalı yağ asitlerini içeren oldukça zengin, ancak, yumuşak bir formülü vardır.
 • Kullanımı: Hafifçe ıslatılmış yüz ve cilde köpürterek kullanın. Ardından iyice durulayın. Cildi kuruladıktan sonra ABC Derm’in vücut ve yüz kremiyle bakımı tamamlayın.
 • İçeriği: Alerji yapma riski düşük olan bu ürün sabun ve paraben içermez.
 • Ciltte ve gözde yüksek toleranslıdır. Gözleri yakmaz.
ABCDerm-Cold-Cream

ABCDerm Cold-Cream – Nourishing Body Cream (200ml)

Normal ve kuru bebek ve çocuk ciltlerini, besleyici, yumuşatıcı ve dış faktörlere karşı koruyucu vücut kremi

 • Amacı: Yıpratıcı dış faktörler (rüzgar, soğuk, sıcak, vs.) sebebiyle kurumaya ve tahriş olmaya elverişli hale gelen bebek ve çocuk ciltlerini koruyan, yoğun ve besleyici bir formülasyona sahiptir.
 • Linoleik asit açısından zengin ve besleyici kayısı çekirdeği yağı, cildi besler, yumuşatır ve dış etkenlere karşı güçlendirir.
 • Vazelin&gliserin kompleksi cildin nemini kaybetmesine karşı da etkilidir. Cildi tekrar yumuşak ve esnek yapar, kuruluk hissine engel olur
 • Kullanımı: Daha önce ABC Derm cilt temizleme ürünüylle arındırılmış ve kurulanmış cilde günde 1 ya da 2 kez uygulanabilir.
 • Prematüre bebekler dışında yenidoğanlarda kullanılabilir.
 • İçeriği: Vücut için o/w (su bazlı) yapıda iki farklı referansa sahip formülasyon, balmumu ile güçlendirilmiştir.
 • Yüksek cilt toleranslı, alerji yapma riski düşük olan, paraben içermeyen ve yatıştırıcı hafif bir aroması olan bu ürün, ABC Derm Dermatolojik Güvenlik İlkeleri’ne uygun olarak formüle edilmiştir.
ABCDerm-Cold-Cream.Face

ABCDerm Cold-Cream – Nourishing Face Cream (40ml)

Normal ve kuru bebek ve çocuk ciltlerini, besleyici, yumuşatıcı ve dış faktörlere karşı koruyucu yüz kremi

 • Amacı: Cildin en dışa dönük bölgesi olan yüz bölgesi için daha yoğun w/o (yağ bazlı) yapıda üretilmiş olup, kuruluk ve rahatsızlık hissine karşı uzun süreli rahatlama sağlar.
 • Zengin formülüyle yıpranmış deriyi onarır ve cildin nem tutma özelliğini geliştirir.
 • Kullanımı: Daha önce ABC Derm Temizleme kremiyle arındırılmış ve kurulanmış cilde günde 1 ya da 2 kez uygulanabilir.
 • Prematüre bebekler dışında yenidoğanlarda kullanılabilir.
 • İçeriği: Yüksek cilt toleranslı, alerji yapma riski düşük olan, paraben içermeyen ve yatıştırıcı hafif bir aroması olan bu ürün, ABC Derm Dermatolojik Güvenlik İlkeleri’ne uygun olarak formüle edilmiştir.

Ürün Testi

ABC Derm’in gönderdiği pakedi heyecanla açtım. İşte değerlendirmelerim:

 • Ürünlerin boyutları oldukça büyük. Uzun süre idare edeceğe benzer.
 • Kremlerin insanın içini açan çok hafif bir lavanta kokusu var.
 • Cilt temizleme işlemini yaptıktan sonra vücut ve yüz kremini uyguladık. Zaten yumuşak olan bebek cildini inanılmaz yumuşak yapıyorlar. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla hava kurumaya başladığından, tam da zamanında yetişti bu ürünler.
 • Vücut kremi daha akışkan, yüz kremi daha yoğun. Ancak kremler ciltte yağlı bir tabaka bırakmıyor.
 • Can’da herhangi bir alerji yapmadı.
 • Pakedin içinden çıkan minik penguen Can’ın çok hoşuna gitti.
 • ABC Derm’in diğer ürünleri için firmanın websitesini ziyaret edebilirsiniz. Ürünlerin yanısıra bebek cildi bakımıyla ilgili güzel yazılar da var. Ayrıca uzmanlara soru sorabiliyorsunuz.

Ürünleri Nasıl Kazanacaksınız?

BebekveBen.com’un bir şanslı okuyucusu ABC Derm’den vücut kremi, yüz kremi ve temizleme kremi içeren harika bir bebek seti kazanacak. Ünlü Fransız markası ABC Derm’in ürünlerini kazanmak çok kolay.

Aşağıdaki yöntemlerden her biri için ayrı bir çekiliş numarası kazanacaksınız. Hepsini yaparsanız 3 ayrı şansınız olacak.

1- BebekveBen Facebook sayfasını beğen-like yapın. Daha sonra bu yazının altına, Facebook adınızı da yazarak “beğen-like” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden beğen-like yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

2- BebekveBen Twitter sayfasını “takip et-follow” yapın. Daha sonra bu yazının altına Twitter adınızı da yazarak “takip et-follow” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden takip et-follow yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

3- Bu çekilişi kendi Facebook ve/veya Twitter sayfanızda duyurun. Daha sonra bu yazının altına nerede duyuru yaptığınızı belirten bir yorum bırakın.

Hepsi bu.

Çekilişe katılım süresi 23 Ekim 2012 salı günü Türkiye saatiyle 23,59′da sona erecek. Katılım süresi sonrasında bir asıl ve bir yedek talihli okuyucum random.org’dan  belirlenecek ve 24 Ekim 2012 çarşamba günü açıklanacak. Kazanan okuyucumla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihliyi açıklayacağım.

Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, hediyelerini kendilerine ulaştıracak bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler. ABC Derm çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Daha önce BebekveBen’den hediyeler kazanan okurlarıma siz de katılın.

Herkese bol şans!

[important]
Siz de firmanızın Bebek ve Ben’de tanıtılmasını istiyorsanız Tanıtım ve Reklam sayfasına göz atmayı unutmayın.[/important]

Yazar Hakkında

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 6 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

72 Yorum