Tuvalet eğitiminde bir ileri bir geri

Ana sayfa Forumlar Tuvalet Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitiminde bir ileri bir geri

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Bebek ve Ben Bebek ve Ben tarafından 1 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22087

  zumruduannekusu
  Katılımcı

  Kızım 21 ay 15 günlük. İlk defa kakasını söylediğinde 17 aylıktı. 8 ay büyük arkadaşını tuvalette görmüştü ve kendiliğinden kakasını söylemeye başlamıştı. O hevesle lazımlık, alıştırma külodu, yatak örtüsü gibi temel malzemeleri aldık. İlk üç gün hiç kaçırmadı altına. Fakat sonra tuvaleti oyun haline getirdi. Hoşuna gitmeyen bir durum olduğunda kakasının geldiğini söyledi; fakat yapmadı. Çişini altına yapmaya başladı. Bir kaç kez pantolonu indirince üzerine yaptı kakasını da. Henüz erken diye düşünüp beze geri döndük. Hala bir düzenimiz yok ama. Çişini bezine yapıyor. Kakasını bazen bezine yapıyor, çoğu zaman lazımlığa yapıyor. Kaka işini oyuna çevirmek için fırsat kolluyor. İkinci bebek de yolda. Kızımıza tuvalet eğitimini versek çok rahat edeceğiz. Bize önerebileceğiniz, sizin de deneyimlediğiniz yöntemler var mı?

 • #22239
  Bebek ve Ben
  Bebek ve Ben
  Yönetici

  Selam zumruduannekusu
  Benim de Can ile tuvalet eğitimi deneyimim biraz uzunca bir süreç olmuştu. Bu konuda inandığım en önemli kural tuvalet sürecini çocuğun yönetmesi… Çocuklar hazır oldukları zaman mutlaka bezden tuvalete geçişi kendileri hallediyorlar. Ama illa öneri istersen aşağıdaki iki yazımı okumanı öneririm. Birinci yazıda 3,5 yaşında ve çişini kimi zaman kaçıran ufak bir kız çocuğu için bazı çözümler önermiştim. İkinci yazımda da kendi oğlumun tuvalet eğitimi süreci var. Umarım faydalı olur.

  Kızım Tuvaletini Kaçırıyor

  Can’ın Tuvalet Eğitimi Ne Oldu?


  Sevgiler

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.