Kulak sorunu

Ana sayfa Forumlar Sağlık Çocuk Hastalıkları Kulak sorunu

Etiket: ,

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Bebek ve Ben Bebek ve Ben tarafından 1 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22738

  Icelmira
  Katılımcı

  Ablamın oğlunun kulağının biri kapalı.. Ablam gebe iken detaylı ultrasondada görülmemiş böyle birşeyin olduğu. Bebek 3günlükken banyo yaptırırken su kaçmasın diye kulağına pamuk koymamı istedi annem ablam rahatsız olduğu için bebeğin banyosunu annemle ben yaptık. Bir kulağına pamuk girmedi kulağı nekadar küçük dedim. O an dikkatimi çekti annemle ışığa tutub iyice bakdık kulak normal ama kulak gireceği kısmı bitişik kapalı delik yok. O an çok kötü idi ablama nasıl söylecekdik. Artık hastanede nasıl muayene ettilerse.. 8aylığında Türkiyeye getirdiler detaylı müayeneden sonra doktorlar 6yaşında ameliyat olunub kulak kepçesi yapıla bilir dediler ve belki o zamana kadar kulaklar arasında köprü kendiliğinden gelişir gelişmezse onun için de ameliyyar gerekir. Şuan 5yaşında anaokuluna başladı duymada hiç sıkıntı çekmez hatta telefonu bile kapalı kulağına tutar konuşur. Böyle birşey duydunuz gördünüz mü hiç?

 • #22751
  Bebek ve Ben
  Bebek ve Ben
  Yönetici

  Ablanın oğluşunun bir kulağındaki deliğin kapalı olduğunu duyduğuma üzüldüm. Bununla beraber kulağın duyma fonksiyonunu kaybetmemiş olması sevindirici. Bu duruma sanırım Microtia deniliyor. Değişik kaynaklardan okuduğuma göre ameliyatla bu durumun giderilmesi mümkün. Siz de zaten doktorunuzdan o doğrultuda bilgi almışsınız. Sebebi belli olmayan bu rahatsızlıktan ötürü ablanın üzüntü duyabileceğini tahmin edebiliyorum. Ancak ufaklığın yaşantısını en az etkileyecek biçimde, bilinçli bir şekilde hareket eder ve gerekli tedavileri doktorlarla beraber gerçekleştirirseniz yeğenin yaşam kalitesi bozulmadan, en güzel şekilde hayatına devam edecektir.
  Sizleri kocaman kucaklıyorum.

 • #22761

  Icelmira
  Katılımcı

  Teşekkür ederiz🤗 İnşAllah ameliyyat iyi geçer , en iyi hastane doktor arayışındayız bunun için İstanbulda..

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.