Son Yazılar

Forum Kuralları

Ana sayfa Forum Giriş Forum Kuralları

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Bebek ve Ben Bebek ve Ben tarafından 3 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #20916
  Bebek ve Ben
  Bebek ve Ben
  Yönetici

  Bu site bebek, çocuk ve aile konularında bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla kurulmuştur. Aşağıda yazan kurallar BebekveBen Forumu’nun (bundan böyle forum olarak geçecektir.) düzenini sağlamak için hazırlanmış olup, BebekveBen forumuna üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  Forum Kuralları

  1. Yazıların Sorumluluğu: Forum’da yazılan mesajlardan tamamen ilgili yazıları yazan forum üyesi sorumludur. Kişilerin yazdıkları yazılardan dolayı bebekveben.com ve/veya BebekveBen yöneticileri hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kullanıcılar paylaştıkları bilgilerin güvenilirliği açısından da sorumludur. Bu sorumluluk çerçevesinde kişisel düşünceler paylaşılırken yanılma payı bırakılmalı, alıntı yapılan bilgilerin kaynağı ve yazar adı belirtilmelidir.
  2. Kanunlara Uygunluk: T.C. yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Genel Ahlaka ve Saygı Kurallarına Uygunluk: Forum üyelerinin paylaşımları genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır. Toplumsal ahlakın kabul edemeyeceği kelime ve içeriklere yer verilemez. Forum üyeleri birbirlerini, üçüncü şahısları, kurumları veya firmaları rencide edici, ima, hakaret içeren, küfür içeren, küçümseyici, aşağılayıcı, bireyin kişiliğini ve toplum içindeki duruşunu zedeleyici bir yazışma içinde bulunamazlar, kişisel tartışma yapamazlar. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde, söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir forum yönetimindedir. Forum katılımcıları, tartışmalarda zıt fikirleri bile savunuyor olsalar da saygılı bir üslup kullanmak zorundadır.  Genel ahlaka ve saygı kurallarına uygun olmayan mesajlar silinecek ve yazan üyeye gerekirse uyarı ve forum üyeliğinin iptali gibi cezalar uygulanacaktır.
  4. Paylaşılması Yasak Konular: Forumda siyaset, din, politika, propaganda, yasa dışı içerik, crack, warez konuları yer alamaz. Bu tür konular yöneticiler tarafından direkt olarak silinecektir. Sürekli benzer konularda boy gösteren üyelere gerekli görüldüğü takdirde ceza verilecektir.
  5. Sağlık: Tedaviler kişiye özeldir. Forumda hiçbir şekilde ilaç ve tedavi yöntemleri önerilemez, tıbbi dayanağı olmayan bilgiler forumda paylaşılamaz.
  6. Kapatılan Konular: Bir forum konusu kapatıldıysa veya silindiyse o konuya devam edilemez, aynı konuda yeni bir forum konusu açılamaz. Daha önceden açılmış başka başlıklar altında kapatılan konu devam ettirilemez.
  7. Reklam: Reklam amaçlı mesajlar, belli bir fikri empoze etme amaçlı tekrarlanan mesajlar silinecektir.
  8. Yeni Konu Eklemek: Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun “Arama” özelliğini kullanmalıdırlar. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılmamalıdır. Aynı konuda birden fazla forum açılırsa forum yönetimi tekrar eden konuları silme hakkına sahiptir.
  9. Forum İmzaları: Forum üyelerine ait imzalarda websitelerinin ya da firmaların reklamını yapmak, imzada email adresi vermek, imzada aşırı büyük fontla yazı yazmak ya da imzaya aşırı büyük resim eklemek yasaktır.
  10. Forum Kurallarında Değişiklik: Forum kuralları gerekli görüldüğü taktirde yönetim tarafından kullanıcılara haber verilmeden değiştirilebilir. Forum kuralları forum düzenin sağlanması için süresiz olarak konulmuş olup, takip sorumluluğu forum üyelerine aittir.
  11. Üyelik İptali: Yukarıdaki maddelere uymayan forum üyeleri, forum yöneticisi tarafından uyarı alırlar.Uyarıya rağmen forum kurallarına aykırı davranışlar devam ettiği takdirde ilgili katılımcı, forum yöneticisi tarafından forumdan 1 hafta süreli olarak uzaklaştırılır. Uzaklaştırma süresinin tamamlanmasından sonra foruma dönen üye aynı davranışları devam ettirdiği takdirde, üyeliği forum yönetimi tarafından iptal edilir. Uyarılan ve üyeliği iptal edilen kişilerle ilgili olarak forumda başlık açılamaz. Kurallara uymayan üyelerle ilgili forumda şikayet ya da uyarı yapılamaz. Bu tür uyarı ya da şikayetler için forum yöneticisi ile iletişime geçilmelidir. Ceza alan forum üyelerinin başka bir isimle üyelik almaları yasaktır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.