Anne kucağı..

Ana sayfa Forumlar Bebek Yenidoğan Bakımı Anne kucağı..

Etiket: 

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Bebek ve Ben Bebek ve Ben tarafından 1 yıl önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22823

  Icelmira
  Katılımcı

  Kızım Elmira büyürken bana bebekler hakkında söylenilen herşeye inanmamam gerektiğini de öğretdi:) Elmira çok sakin bi bebekti gaz sorunu, uyku sorunu yaşamadık çok şükür🙏🏻 Çoğu insan kucağına çok alıb ta alıştırma derdi sonra hep ister zaten sakin bebek . Ama herzaman yaptığım gibi söylenenleri dinler lakin kendi bildiğimi yapardı.
  Onun bana ihtiyacı var tabiiki de .En çok ta ilk aylar nerdeyse hep kucağımda olurdu hatta ilk 3ay bebek arabası bile kullanmadık. 15günlüğünden dışarı çıkarmaya başladık kucağımda gezdirdim. Sallanmayı asla sevmezdi ayakta ve ya kucakta sallayıp ta uyuttuğum olmadı. Sadece onu göğsüme yaslardım veya gözlerine bakar birşeyler anlatır şarkı söyler yada öyle kucağımda evi dolaşırdık:) Ben ona doyuyordum o bana:) o aradada uyurdu yerine yatağına koyardım.. 4,5ci aylarda artık sğırlaşmaya başlayınca kendide oyuncaklara merak salınca ihtiyacı olmadıkca almamaya başladım (zaten istemiyordu sanırım bıktırmışdım çocuğu:)) 4.aydan yanına uzanarak yatırdım koluma sarılıp uyurdu ve ya benim olan bir elbise verirdim ona sarılıb uyurdu. Artık dışarı çıkarken bebek arabasına oturtuyorduk kucağa alınca kızıyordu:) Demek istediğim yenidoğan bebeklerin anne kucağına çok ihtiyacı var bence hiç öyle alışır falan da yok zaten kendinleri bıkacak istemeyecek😃 Şuan 1,7aylık hala kucakta gezmeyi sevmez dışarda ya yürür ya da arabada dolaşırız:)

 • #23157
  Bebek ve Ben
  Bebek ve Ben
  Yönetici

  Paylaşımın için çok teşekkürler Icelmira. Her anne sanırım bebeğine bakarken kendi yolunu bir şekilde buluyor. Sizin hikayeniz de umarım başka annelere kendilerine güvenmeleri konusunda ilham verir.
  Sevgiler

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.