7aylıktan tuvalete merhaba dedi kızım:)

Ana sayfa Forumlar Tuvalet Tuvalet Sorunları 7aylıktan tuvalete merhaba dedi kızım:)

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Bebek ve Ben Bebek ve Ben tarafından 1 yıl önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22363

  Icelmira
  Katılımcı

  7ayının tamamında tam oturmaya başladığında tuvaletine oturmayı denedim çok hoşuna gitti galiba oturdu sessiz. O günden her uykudan uyandığında tuvaletine oturtdum, varsa yapıyordu yoksa hemen kalkıyordu. Öyle öyle alışdı.Geçen 11aylık süreçte 2,3kere altına yaptı ishal olduğunda. Dışarda asla büyük tuvaletini yapmaz dışarı çıkarken çok rahatlıkla çıkıyorum, şimdi 1,5yaşında ama bez takıyorum küçük sonuçda etrafı ıslatmış ola bilir, tutamaz ve ya ben unuturum tuvaletine oturtmayı. Yakın zamanda onu da başarırız diye umut ediyorum..

 • #22455
  Bebek ve Ben
  Bebek ve Ben
  Yönetici

  Bu çok güzel icelmira
  Bence siz tuvalet eğitiminin büyük kısmını doğal bir şekilde ve kızını zorlamadan halletmişsiniz. Eminim ki ilerde tamamen bez atmayı da sorunsuzca halledeceksiniz.
  Sevgiler

 • #22694

  Icelmira
  Katılımcı

  Evet aslında ben kendimi bu konuda şanslı hiss ediyorum. Bir blogda tuvalet eğitimi üzerine bi konuda bunu yazdım baya tepki gördüm erken başlamışmışım ,zararlıymış çocuğa bu kadar erken, benim yaptığım eğitim değilmiş. Anlamadığım maksat çocuğun tuvaletini anlaması değilmi gayet iyi anlıyor kızım, ben de çok rahatım dışarı çıkarken kokutur mu nerde değişirim sorunu yok 8ci ayından bu yana. Kısa zamanda bezi bırakacağız sanırım dediğiniz gibi, desteğiniz için teşekkürler😘

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.