2.5 yasindaki kizim henuz konusmuyor

Ana sayfa Forumlar Çocuk 3-4 Yaş 2.5 yasindaki kizim henuz konusmuyor

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Bebek ve Ben Bebek ve Ben tarafından 1 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22616

  nurhayatk
  Katılımcı

  Merhabalar 2.5 yasindaki kizim henuz cumle kuramiyor oyle telefon tablet tv bagimlisi bir cocuk da degil abisi var 5 yasinda o 2 yasinda konusuyordu.soyledigim kelimeleri ttekrar ediyor istedigi seyleri jendince bana anlatıyor ama cumle kurarak degil 😕 martta 3 yasini dolduracak ozamana kadar bekleyip sonrasında doktora goturmeyi düşünüyorum ozamana kadar normal diyor çevredekiler. Surekli konusuyorum kitapta okuyorum baska onerisi olan varmidir 😕?

 • #22750
  Bebek ve Ben
  Bebek ve Ben
  Yönetici

  Selam Nurhayat
  Onunla sürekli konuşmak ve kitap okumak dil gelişimi açısından faydalı.
  Benim oğlum 2,5 yaşından sonra tam anlamıyla konuşmaya başladı. Acaba bu çocuk konuşmayacak mı diye endişelendiğim zamanlar oldu. Oğlumun konuşması en çok yuvaya başladıktan ve kendi yaşındaki ufaklıklarla düzenli iletişim kurmaya başladıktan sonra gelişti. Eminim ki senin kızın da tam cümlelerle olmasa da kısa cümleler ve kelimelerle kelamını anlatıyordur. Can şu anda 5 yaşında ve susturmak mümkün değil 🙂 Elbette bu konuda bir endişen varsa bir uzmana götürebilirsin kızını. Dil gelişimi konusunda şu yazılarımı öneririm:
  http://bebekveben.com/etiket/dil-gelisimi/
  Sevgiler

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.