1,5kızım daha konuşmuyor..

Ana sayfa Forumlar Çocuk 1-2 Yaş 1,5kızım daha konuşmuyor..

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Bebek ve Ben Bebek ve Ben tarafından 1 yıl önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22365

  Icelmira
  Katılımcı

  Elmira’nın gelişimi hep iyi oldu kilo alımı,diş çıkarması, gezmesi, tuvaleti, ama konuşmuyor daha:) 8aylıkken baba diyordu. Eylül ayında 1ay ailemin yanında kaldık(Azerbaycan) orda kuzenlerinden ata demeyi öğrendi babanı unutdu. Bizim orda babaya ata deriz şimdi o da ata diyor. Başka hiç bir söz yok. Anne , baba diyoruz bakıyor dinliyor ata ata diyor:) ama herşeyi gösteriyor anlatıyor en azından ben anlıyorum ne istediğini sürekli elleriyle birşeyler anlatıyor ama anlaşılır değil söyledikleri. Sizce gecikdi mi konuşması?

 • #22456
  Bebek ve Ben
  Bebek ve Ben
  Yönetici

  Selam icelmira
  Benim oğlum 2,5 yaşından sonra tam anlamıyla konuşmaya başladı. Acaba bu çocuk konuşmayacak mı diye endişelendiğim zamanlar oldu. Sonunda anladım ki özellikle 2 dilin konuşulduğu evlerde dil gelişimi biraz daha gecikmeli gerçekleşebiliyor. Can şu anda 5 yaşında ve susturmak mümkün değil 🙂 Elbette bu konuda bir endişen varsa bir uzmana götürebilirsin kızını. Dil gelişimi konusunda şu yazılarımı öneririm:
  http://bebekveben.com/etiket/dil-gelisimi/
  Sevgiler

 • #22692

  Icelmira
  Katılımcı

  Teşekkür ederim😊 Türkçe Azerice, Rusca derken sanırım biraz çocuğun kafası karıştı. Aile hekimine sorduğumda televizyon çok izliyorsa çok açıksa ondan ola bilir dedi. Ama Elmira çizgi filmi falan izleyen biri değil şarkıya çok merakı var dans eder kendince şarkı çalınca hoşuna gider. Ama tv izlemez.

  • #22748
   Bebek ve Ben
   Bebek ve Ben
   Yönetici

   OOO, 3 dil birden… Bu gerçekten harika… Ufaklığın elbette başlangıçta kafası karışabilir ama bir de şu yönden bak. Konuşmaya başladığında her 3 dilde birden ilerleyecek ve bu durum ona hayat boyu avantaj sağlayacak… Onunla bol bol konuşmaktan ve değişik dillerde kitap okumaktan vazgeçmeyin. İleride yuvaya giderse bu da konuşmasına yardımcı olacaktır.

 • #22763

  Icelmira
  Katılımcı

  😊 2yaşını doldurduğunda kreşe vermeyi düşünüyoruz zaten

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.