in

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 39. Hafta

Herkese merhabaaa,

Biz hala buralardayız a dostlar 🙂

40 haftalık görünen bu sürenin sondan bir önceki haftasındayız-sanırım- Son haftalarda yazılanlar genelde doktor kontrolleriyle ilgili oluyor sanki. Bizim bu haftaki kontrolümüz de çok şükür iyi geçti. Bir değişiklik yok, yürüyüşe ve hurmaya devam. Kızımız yüzünü uzuuun zamandır göstermeyince “nazlı mı, inatçı mı yoksa şakacı mı?” gibi esprilere maruz kaldık. Nisanın 1’inde doğarsa kesin çok şakacı diyeceğiz 🙂 Daha önce söyledim mi bilmiyorum, 4 nisanda doğarsa babamla aynı gün doğmuş olacak ve o da hayatta olmadığından ayrıca değişik olacak. Doktordan çıkınca bende bir duygu boşalmasıyla beraber ağlama durumu oldu. Yağmur yağıyor diye ağladım, Elif’imiz çok şükür iyiymiş diye ağladım. İnsan iyice garipleşiyor değil mi? Bu satırları sonradan okuduğumda güler miyim acaba ya da yine duygulanır mıyım?

Doktor kontrolümüze annemin ısrarıyla çantalarımızla gittik ama ben herhangi bir şey olmadığını hissetmiştim. Elif’imiz galiba Nisanı bekliyor ya da “Seçimler bir geçsin de, daha güzel günlere mi doğayım anneciğim” diyor, göreceğiz bakalım.

Elif’in hemen tüm eşyaları tam değil ve bu durum beni rahatsız etmiyor. Bizim dışımızda herkes sanki daha gergin heyecanlı gibi. Biz karı-koca yapı olarak günlük kullanımıyla “uyuşuk” dediğiniz cinsteniz. Bu nedenle her şeyimiz tam olsa bir gariplik olurdu. Temel şeylerinde eksik olmadığı müddetçe bence sorun yok. Bir şeylerin ihtiyaç duyuldukça, zamanla alınması daha güzel sanki. 19. haftaydı sanki benim “hazırlıklara başlasam mı” deyişim 🙂

Hamileliğimde her dönemin ayrı bir güzelliği oldu. Çok şükür ki hiçbir dönemde “bitsin artık” demedim. Hep keyif aldım. Şimdi sona yaklaştıkça biraz onun hüznü de var. Karnımdaki hıçkırıkları videoya çekiyorum o yüzden. Elbette ki yepyeni bir hayat var önümüzde inşallah, ama, insan yine de bir hüzün yaşıyor. Alışmışım Elif’le uyup uyanmaya, yürümeye birlikte yorulmaya, kitap okumaya. Allah nasip ederse bunları göz göze yapmak da daha farklı olacak.

Bu benim hamilelik haftasındaki son yazım mıdır acaba? Biz aile ortamında bahisleri açtık, “Sizce ne zaman olur doğum?” dedik. Siz de katılabilirsiniz.

Genel durumumuz da çok şükür gayet iyi. Tamam belki biraz ağır vasıta gibi hareket ediyor olabilirim ama siz bir de beni yürüyüşte görün, yolların Ferrari’si gibiyim(z)

Haftaya yeni bir yazım olursa yinelerim, ama, unutmadan, tüm süreçte hep yanımda olan Tanla sana ne kadar teşekkür etsem az. Berrak ve Mervin’in, Nehir ve Mira’nın benim için yeri hep apayrı olacak. Yorum bırakıp sorularıma cevap verenlere, bu yazıları okuyan sessiz okuyuculara herkese Elif ve bizden bir dolu sevgi & öpücük.

Doğum şeklimiz /günümüz vs. tabii ki belli değil ama siz dualarınızı bizden eksik etmeyin olur mu?

Esra Hamilelik 39 hafta

9 Comments

Yanıt Yaz
 1. Sevgili Esra, ikinizin de iyi olmasına çok sevindim. Senin foto görünce hamilelik günlerimi özlediğimi anladım, şimdi düşünüyorum da bi dolu güzel şey yaşamışım. Ne mutlu bize, ama bebeğini kucağına almak daha güzel tabii ki. Bizim kız büyüdü artık, kendi kendine sesler çıkarıyor, konuşunca gülücükler atıyor bize. Hergün daha güzel şeyler yaşıyoruz, geceleri saymazsak :)))
  Elif kızımız bence de seçimlerin bitmesini bekliyor, ama yavrum bilmiyor ki bu ülkede hiç birşey değişmiyor, maalesef…
  İkinize de bizden kocaman sevgiler….

  • Maşallah Mira büyüdü de gülücükler mi atıyor; ne tatlı 🙂
   Elbette ki bebeğin kucaktaki hali bambaşkadır ama hamilelik de ne kadar özel bir süreçmiş yaşamış olduk..
   Seçimler de geldi geçti..Biz bekliyoruz Elifi 🙂
   Sevgiler Mervin..Güzel günlerin tadını çıkarın..

 2. Sevgili Esra’cım

  Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim. Hamilelik günceni bizlerle paylaştığın ve her hafta o sıcak, samimi anlatımınla güzel dünyanı bizlere açtığın için asıl ben teşekkür ederim. Sen dahil, Bebek ve Ben’de hamilelik güncesi tutan tüm arkadaşlarımla ve bizi takip eden okurlarla aramızda çok özel bir bağ kurduğumuzu düşünüyorum. Annelik harika bir duygu. Zorlukları elbette var ama hepsine değiyor. En önemlisi kurduğumuz bu arkadaşlık yanlız olmadığımızı hatırlatıyor, güzellikleri paylaşmamıza ve sorularımıza beraberce yanıt bulmamıza yardımcı oluyor.

  Tahmin oyununuza ben de katılmak istiyorum. İçime doğan Elif’in 3 Nisan’da aramıza katılacağı… Bakalım en yakın tahmini kim yapacak?

  Sevgiler

  • Sevgili Tanla, bahsettiğin o güzel bağa ben de inanıyorum..iyi ki internet var 🙂
   Bir dolu güzel yazı okudum burada ve tabii ki okumaya devam edeceğim..
   Tahminini not ettim. Ağırlık zaten 3 ve 4 Nisan yönünde; hayırlısıyla bekliyoruz ..

   Sevgiler & her şey için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Esra Hamilelik 38. Hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 38. Hafta

Esra Hamilelik 40.Hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 40. Hafta