in

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 24. Hafta

Herkese merhaba,

Sadece bu haftanın değil de bu birkaç haftanın genelinde bir sakarlık, dalgınlık, şaşkınlık diz boyu almış başını gidiyor. Acaba neden 🙂  Zaten normalde de dikkat dağınıklığım çoktur ama artık işyerinde yaptığım işe dikkatimi pek veremiyorum. Bende normalde avantaj gibi olmayan evden çalışabilme durumunu kullanıyorum. Yani baktım iş yerinde işimi bitiremiyorum, aklım başka yerde, kendimi zorlamıyorum. Çünkü zorlayınca daha da kötü hissediyorum. Ben de eve gelince yemek yiyip, ayaklarımı uzatıp işlerime bakıyorum. Şimdilik böyle bir döngü kurdum kendime. İşyerinde bu ara internetin kötü olmasının da böyle bir karar almamda etkisi çok büyük. İşyerinde belki 3 saatte yaptığım işi, evde 1 saatte yapıyorum.

Daha önce demiş miydim bilmiyorum ama memleketten gelen yemek kolisi can’dır 🙂 Eskiden üniversite zamanında annemler yurda gönderirdi. İçinden de, belki birçok insana garip gelecek ama, benim merakla beklediğim patlamış mısır çıkardı. Şimdiki kolide bolca mandalina ve hurma var. Tabii dolmalar ve börekleri saymıyorum…

Geçen hafta bahsettiğim sağ yan ağrım bana dışarıda zaman zaman zor durumlar yaşattı. Bende çareyi sıklıkla dinlenmekte buldum. Bir de evdeysem ılık bir duşa girdim. Fark ettim ki o zaman rahatlıyor ağrım.

Bıdış dinlenmeye geçip de benim onu merak ettiğim zamanlar tık tık tık karnıma vuruyorum; “Hanimiş benim kızım!” diyorum ve bir müddet sonra ses veriyor 🙂 Tuhaf geliyor belki ama durum böyle.

Maşallah keyfimiz, sağlığımız iyi. Bu ara hoşlanmadığım tek şey aşırı soğuk, buz ve ayaz. Dışarıda gizli buzlanmaya karşı neredeyse hiç yürüyemiyorum. Bende çareyi işyerindeki koridorda yürümekte buldum. Amcalar beni görünce hemen kenara çekiliyor zaten sağolsunlar.

Bugün Hobbit filmine gittik, bizim kız pek hareketiydi, fantastik filmler sevecek anlaşılan.

Kardeşimin doğumgününde karnım pek sevildi; nasıl şımartıldım anlatamam. Ne güzel bir şeymiş bu hamilelik yahu 🙂
Nefes almakta güçlük çekiyorum bazen ama onun sebebini anlayamadım. Bebeğin yukarılara çıkması için erken bir hafta değil mi?

Herkese bol güneşli, patlamış mısırlı ve kocaman sağlıklı bir hafta dilerim. Hamiş dostlara buradan selam…

Esra Hamilelik 24Hafta

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Bebek doğmadan bol bol sinemaya gitmek harika bir fikir. Çocuğunuz olduktan sonra senede bir defa filme gidebilirseniz kendinizi şanslı hissediyorsunuz. Biz eşimle her haftasonu giderdik. Sonlara doğru acaba haftaya vizyona girecek olan filme gelebilecek miyiz, yoksa doğum mu olacak diye tahminler yürütürdük.
    Sakarlık ve unutkanlık olayını sen bana sor. 24 saat içinde 3 adet bardak kırmışlığım, amirimi unutkanlığım yüzünden toplantıya geç kaldırtmışlığım var. Allahtan anlayışlı insanlarla çalışıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mervin hamilelik 31.hafta

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 31.Hafta

yilbasi

Yılbaşı Hediyen Ayağına Gelsin