in ,

Erkek Bebekler İçin Örgü Battaniyeler

Havalar buzzz gibi oldu. Mevsim itibarıyla soğumasını bekliyordum, ama, bu kadar da soğuk olacağını tahmin etmemiştim. Evde klima çalışmasına rağmen, akşama doğru “bır, bır” diye titrediğim anlar olmuyor değil. Uyku vakti gelip de bir kedi gibi yorganın altına kıvrıldığımda, benden mutlusu yok.

Evliliğimin ilk yıllarında, daha Can’ın fikri bile yokken aldığım ve seneler içinde koleksiyonunu yaptığım bebek eşyalarından biri de sıcakcık, kadife gibi yumuşak kumaştan yapılmış ve içi pamuklu malzemeyle doldurulmuş bir yorgandı. Can’a hamile kaldıktan sonra benim aldıklarım ve hediye gelenlerle birlikte, şu anda, Can’ın yorgan/battaniye stoku fazlasıyla mevcut. Ancak yaşı itibarıyla, SIDS riskinden dolayı, bu yumuşak malzemeleri şimdilik yatağına koymuyoruz. Şu anda, pijamasının üstüne polar kumaştan yapılmış bir uyku tulumunu giydirerek yatırıyoruz. Yorgan ve battaniyelerimizi kullanacağımız günleri de iple çekiyoruz.

Can’ın battaniye koleksiyonundan en sevdiğim parçalar, el emeği ile üretilmiş olanlar. Babaannesinin ördüğü koyun,yelkenli ve küp desenli güzel battaniyeyi aşağıda görebilirsiniz. Bu battaniyenin fotoğrafını gören babam, “Amanın, benim torunumu Fenerbahçeli yapmışlar! Hanım, çabuk toruma bir de Beşiktaşlı battaniye ör.” demişti. “Babacım, o renkler sadece bir tesadüf, Fenerbahçe ile ilgisi yok” desek de kabul ettiremedik. Annem de, bunun üzerine, siyah-beyaz çizgili, çok cici bir battaniye ördü. Annenannesinin ördüğü battaniyeyi de en kısa zamanda fotoğraflayıp buraya koyarım.

Bu yazımda, çeşitli kaynaklardan derlediğim, erkek bebekler için örgü battaniyeleri veriyorum. Kız bebekler için örgü battaniyeleri görmek istiyorsanız, tıklayın.

Can'ın babaannesinin ördüğü battaniye
Ördekli Battaniye
Etsy> CaughtMyEyeDesigns
Etsy> ChaosClan
Nuh'un Gemisi
Kardan Adam Battaniye
Etsy> Knittnpretty
Etsy> KnitoriousKnitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Can Nerede?

Kız Bebekler İçin Örgü Battaniyeler