in ,

Erkek Bebekler İçin Örgü Battaniyeler

Can'ın babaannesinin ördüğü battaniye

Havalar buzzz gibi oldu. Mevsim itibarıyla soğumasını bekliyordum, ama, bu kadar da soğuk olacağını tahmin etmemiştim. Evde klima çalışmasına rağmen, akşama doğru “bır, bır” diye titrediğim anlar olmuyor değil. Uyku vakti gelip de bir kedi gibi yorganın altına kıvrıldığımda, benden mutlusu yok.

Evliliğimin ilk yıllarında, daha Can’ın fikri bile yokken aldığım ve seneler içinde koleksiyonunu yaptığım bebek eşyalarından biri de sıcakcık, kadife gibi yumuşak kumaştan yapılmış ve içi pamuklu malzemeyle doldurulmuş bir yorgandı. Can’a hamile kaldıktan sonra benim aldıklarım ve hediye gelenlerle birlikte, şu anda, Can’ın yorgan/battaniye stoku fazlasıyla mevcut. Ancak yaşı itibarıyla, SIDS riskinden dolayı, bu yumuşak malzemeleri şimdilik yatağına koymuyoruz. Şu anda, pijamasının üstüne polar kumaştan yapılmış bir uyku tulumunu giydirerek yatırıyoruz. Yorgan ve battaniyelerimizi kullanacağımız günleri de iple çekiyoruz.

Can’ın battaniye koleksiyonundan en sevdiğim parçalar, el emeği ile üretilmiş olanlar. Babaannesinin ördüğü koyun,yelkenli ve küp desenli güzel battaniyeyi aşağıda görebilirsiniz. Bu battaniyenin fotoğrafını gören babam, “Amanın, benim torunumu Fenerbahçeli yapmışlar! Hanım, çabuk toruma bir de Beşiktaşlı battaniye ör.” demişti. “Babacım, o renkler sadece bir tesadüf, Fenerbahçe ile ilgisi yok” desek de kabul ettiremedik. Annem de, bunun üzerine, siyah-beyaz çizgili, çok cici bir battaniye ördü. Annenannesinin ördüğü battaniyeyi de en kısa zamanda fotoğraflayıp buraya koyarım.

Bu yazımda, çeşitli kaynaklardan derlediğim, erkek bebekler için örgü battaniyeleri veriyorum. Kız bebekler için örgü battaniyeleri görmek istiyorsanız, tıklayın.

Can'ın babaannesinin ördüğü battaniye
Ördekli Battaniye
Etsy> CaughtMyEyeDesigns
Etsy> ChaosClan
Nuh'un Gemisi
Kardan Adam Battaniye
Etsy> Knittnpretty
Etsy> KnitoriousKnitter

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Can Nerede?

Kız Bebekler İçin Örgü Battaniyeler