Emzirme konusunda birden fazla teknik var. Bu yazımda tek bebek ve iki bebek için en sık rastlanan emzirme pozisyonlarını bulabilirsiniz.

Koltuk altı pozisyonu Can çok küçükken rahat kullandığım bir pozisyon olmuştu. Çünkü bebek çok küçük olunca, yastıkla desteklenerek bu şekilde memeye ulaşması bence daha kolay oluyor. Can biraz büyüyünce beşik ve çapraz beşik pozisyonlarını sıklıkla tercih ettim.

Bazı zamanlarda da uzanarak emzirdim. Ancak uzanarak emzirirken yorgun olmamaya ve uyumamaya azami dikkat etmekte fayda var. Uzanarak emzirme aynı zamanda anne sütünün fazla geldiği durumlarda da faydalı oluyor.

emzirme pozisyonları

İkiz bebeklerini aynı anda emzirmek isteyen anneler için aşağıdaki pozisyonlar öneriliyor.

iki bebeği emzirme pozisyonları

Anne sütünün fazla gelmesi durumda sütün akış hızını azaltmak için uygulanacak bir diğer emzirme taktiği annenin sırt üstü yatarak, bebeğin annenin üzerinde olduğu konum…

emzirme
Sırt Üstü Emzirme

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Merhaba yazilariniz cok faydali. Benimde ayni sorunum var 3 kez anne oldum ve yine ayni problemle basbasa kaldim taki yazinizi okuyana kadar insallah bana da faydasi olur. Benim sorunum 3 haftada zaten cok olan sutumun dahada artmasiyla ortaya cikiyor bebegim emerken boguluyor ac olmasina karsin ememiyor memeyi reddediyor
    Bu defa aglama krizleri sancili kaka yapma ortaya cikiyor kakasida ishal gibi yesilimsi ve kopuk kpouk doktorum gazdan oldugunu soyluyor. Ama bana kalsa fazla dolan memeden kaynklaniyor bana ne onerirsiniz nasil bir yol izleteyimki bebegimi rahatca saglikli bir sekilde emzirebileyim…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor

Doktor Ziyareti

gaz çıkarma

Bebeklerde Gaz Çıkarma Yöntemleri