Emzik ve Pişik

Can emzik emmeyi cok sevmiyor. Biz de diş ve damak gelişimini bozduğu icin emzik verilmesine fazla taraftar degiliz. Ancak kimi zaman emzik vermek emme güdüsünü tatmin ettiği icin gerekli oluyor. Genellikle uyuma aşamasında iken azıcık emip sonra ağzından atıyor. Umarım ileriki dönemlerde de emziğe fazla bağımlı olmaz.

Bugün ogleden sonra ve akşam boyunca Can cok huzursuzdu. Altını actığımızda poposunun kızarmış oldugunu keşfettik. Sanırım altını değistirirken kullandığımız ıslak mendillerden ya da altının hafif nemli kalmış olmasından dolayi pişik olmus. Bu nedenle pişik kremini kullanmaya başladık. Ayrıca kızarıklık geçene kadar olan dönemde ıslak mendil yerine sabunlu su ile her seferinde yıkadığım temiz bir bez ile altını silmeye başladık. Biraz zahmetli olsa da yine de sağlığı açısından iyileşene kadar bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Hakkında Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 5 yaşındaki oğlum Can’la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da… Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen’in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Sen de bir yorum yaz...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*