in ,

Emzik ve Pişik

Can emzik emmeyi cok sevmiyor. Biz de diş ve damak gelişimini bozduğu icin emzik verilmesine fazla taraftar degiliz. Ancak kimi zaman emzik vermek emme güdüsünü tatmin ettiği icin gerekli oluyor. Genellikle uyuma aşamasında iken azıcık emip sonra ağzından atıyor. Umarım ileriki dönemlerde de emziğe fazla bağımlı olmaz.

Bugün ogleden sonra ve akşam boyunca Can cok huzursuzdu. Altını actığımızda poposunun kızarmış oldugunu keşfettik. Sanırım altını değistirirken kullandığımız ıslak mendillerden ya da altının hafif nemli kalmış olmasından dolayi pişik olmus. Bu nedenle pişik kremini kullanmaya başladık. Ayrıca kızarıklık geçene kadar olan dönemde ıslak mendil yerine sabunlu su ile her seferinde yıkadığım temiz bir bez ile altını silmeye başladık. Biraz zahmetli olsa da yine de sağlığı açısından iyileşene kadar bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süt Pompasını İade Ettik

İshal