in

Dostlarla Geçirilen Keyifli Bir Zaman

Harika bir haberim var!  Kuzey’in okuldan arkadaşı Hiro Ekim ayında Kuzey’in  çalıştığı yerde işe başlıyor…  Dolayısıyla Hiro ve eşi Kana da Eylül ayında buraya taşınıyor. Bu hafta ev bakmak için buradaydılar.  Sonunda bizim siteye taşınmaya karar verdiler.  Sevdiğimiz dostlarımızın bizimle aynı şehire taşınması bir yana, bir de yakınımızda oturması kadar güzel bir şey olabilir mi?

Dün bu gelişmeleri kutlamak için Hiro’nun methini duyduğu bir pizza restaurantına gittik. Bu restaurant Neapolitan pizzaları ile ünlü. Neapolitan pizza, el yapımı hamur üzerine Mozzarella peyniri ve domates ile yapılıyor.  Özel taş ocakta odun ateşi ile pişiriliyor. Bizim restaurantımız da pizza fırınını taaa İtalya’dan getirtmiş. Bu fırında, 485C’ye ulaşan ısıda, pizza 60-90 saniyede pişiyor. Restaurant ayrıca ev yapımı Mozzarella peyniri ile meşhur.

Yemeğe mango ve ananas dilimleri üzerinde balsamik sirke ile tatlandırılmış ve taze nane ile süslenmiş, ev yapımı mozzarella peyniri ile başladık. Mmmmmm. Yeniden yazmak bile ağzımı sulandırıyor. Ardından biz soğan-mantarlı, Hiro ve Kana da peynirli pizza ile devam ettik. Mükemmel. Odun ateşinde pişmesi pizzaya ayrı bir lezzet veriyor. Menüyü yine meşhur bir İtalyan tatlısı olan Panna cotta ile tamamladık. Yemeğin sonunda ufak çaplı “kanatlanıp uçma” durumundaydım. Allahtan kucağımda Can vardı da, ağırlık yaptı, annenin başını tavana çarpmaktan kurtardı.

Yemekten sonra, artık bu da bir nevi klasik oldu ama, çay/kahve içmek için Barnes & Noble’a uğradık. Can bebek arabasının içinde uyuyarak bize sohbet için fırsat verdi. Dostlarla geçirilen keyifli bir günün özeti işte böyleydi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Katı Gıdalara Geçtik!

Bu Ünlü Bebekleri Tanıyor musunuz?