in , , ,

Doktor Ziyareti ve Yeni Göğüs Pompası


İshal sorunu için doktora gittik. Şükür ki Can`ın ateşi yok. Yapılan ölçümde kilosu 8.2lbs (3 kilo 700 gram) çıktı. Doğum anında 7.95lbs (3 kilo 600gram) olduğu icin kilo almaya başladı denilebilir. Ateşi ve kilo kaybı olmadığı, çişleri de düzenli olduğu için ishal bünyesini çok etkilemiş gibi gözükmüyor. Doktor ishalin sebebini tam anlamamakla beraber gaz içeren karnıbahar, lahana, fasulye gibi yiyeceklerden uzak durmamı tavsiye etti.

Doktordan sonra öğlen uçağı ile Can`ın babaanne ve dedesi Kuzey`in kardeşinin yaşadığı Florida`ya yolcu ettik. Bize hamileliğin son aylarında ve doğumdan sonraki ilk 15 günde çok yardımcı oldular. Şimdi Kuzey`in kardeşi Defne`nin mezuniyet törenine katılmak için ayrıldılar. Onları çok özlemekle beraber umarım onlar olmadan da bebekli yaşantımızı idare edeceğiz.

Kuzey bizi eve bıraktıktan sonra Can`in resmi doğum sertifikasını almak için ilgili ofise gitti. Her ihtimale karşı doğum sertifikasindan 3 örnek yaptırmış. Böylece Can da bir birey olarak resmi evraklarda gözükmeye başladı.

Akşamleyin alışverişe çıktık. Yeni pompa olarak Medela`nin Swing ürününü aldik. Babies R Us dan 20% indirim kuponumuzu da kullandık. Yeni pompa çok daha sessiz çalışıyor ve emme gücü güzel gözüküyor. İlk günkü sağma denememden beklediğim kadar süt çıkmadı. Umarım ilerleyen günlerde süt üretimim artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Ağlayan bebek

İshal

Kundaklamalı mı? Kundaklamamalı mı?