in ,

ÜzüldümÜzüldüm

Doğum Sancısı Çeken Kadına Söylenecek En Aptal 10 Söz

Düşünün ki bebeğin gelmesine saatler kalmış. Sancılar sıklaşmış, belli bir ritme ulaşmış. Ama normal doğum bu. Kaç saat süreceği belli olmuyor. Hastanede doğum sancısı çeken kadına söylenecek söz var, söylenmeyecek söz var. Bazen eşler ya da diğer refakatçiler artık mutluluktan mı, yorgunluktan mı yoksa şaşkınlıktan mı olmadık sözler söyleyiveriyorlar. Sancı yüzünden zaten burnundan soluyan kadın da bunları duyunca… Bakın neler oluyor…

nine months

1- “Park yeri bulamadım. Birazdan geleceğim.” Dur bir dakika! Bugünkü tek işinin, yani park yeri bulmanın, senin için çok büyük bir sorun olduğunu mu söylüyorsun? Birkaç saat içinde bedenimden bir bebek çıkacak. Vücudumdaki bazı bölgeler bu süreçte YIRTILABİLİR!!! Derhal o park yerini bul ve BURAYA GEL!

2- “Yattığım yer rahat değil.” İkinci kızım için bütün bir gece boyunca doğum sancısı çekerken bana refakat eden kocam bu parlak lafı gerçekten sarfetti. İşin komiği, o anda koluna serum bağlanmış ve sancılarla boğuşan kişi bendim. Şöyle diyebilirim ki kocamın bu harika cümlesini takip eden cümleler pek de duymak isteyeceğiniz türden değildi.

3- “Çok yorgunum. YORGUNSUN!!! Orada OTURMAK çok yorucu olmalı. Bu arada rahminin bir yumruk kadar açılmasını beklerken su ihtiyacını buz parçacıklarından karşılamaya çalışan kişi benim. İnan bana, SEN yorgun değilsin.

4- “İyi hissetmiyorum. Sanırım soğuk algınlığına yakalandım.” Birinci kızım için doğum sancısı çekerken sevgili kocam bu kelimeleri sarfedecek kadar böndü. Hay Allah! Soğuk algınlığından dolayı burnunu çekmek eminim ki çok zor. Bir de vücuduna kateter (sonda) bağlanmışken konuşalım…

5- “Şu anda gerçekten kahveye ihtiyacım var.” Hah! Komik olan, ben 20 saattir herhangi birşey yemedim ve içmedim. Fakat sen bana bakma. Git ve kahveni al. Ben de bu arada beni nasıl hamile bıraktığın ve şimdi tüm zor işi nasıl benim yaptığım üzerine enine boyuna düşüneceğim!

6- “Televizyondaki maçı açabilir miyiz?” Annem kardeşimi doğurmak üzereyken babam görünüşte masum olan bu soruyu sorma gafletinde bulunmuş. Annemin cevabanın ne olduğunu tahmin etmek ister misiniz?

7- “Gülümse tatlım!” Sancı çekerken hiçbir koşuda benden fotoğraf için gülümsememi bekleme. Bu dakikalar belgesel çekmek için uygun değil. Bir kere daha sorarsan canını fena yakacağım!

8- “Nefes al.” Hayır, SEN nefes al! Lamaze kurslarında öğrendiğim herşeyi unuttum. Şu anda bedenim ikiye ayrılıyor gibi hissediyorum! Nasıl nefes almamı bekliyorsun?

9- “Annem bir dakikalığına içeri girebilir mi?” NE? Hayır, annen şu anda içeri giremez. Bacaklarımın sonuna kadar açık olmadığı ana kadar beklemek zorunda annen.

10- “Ne zaman başka bir bebeğe hazır olacağını düşünüyorsun?” Bu muhtemelen doğum sancısı çeken bir kadına sorulabilecek en aptal 10 sözden en beteri. Sancı sırasında bir sonraki dakikayı bile planlayamayacak durumdayken başka bir bebeği planlamak!!!

Ya doğum anında eşinizin size söylediği en uygunsuz cümle neydi?

***Okuduğum anda bayıldığım ve sizlerle paylaşmak istediğim bu yazı WhattoExpect.com’dan alıntıdır.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Benim en sinirlendigim an, burnuma kahvalti tepsisinin dayanarak, biseyler yemen lazim dendigi andi…

  2. Benim ki çok komikti ama :)) hemşireden bir dakika görme iznini kopardıktan sonra, doğumhanenin kapısından kafasını uzatıp nasılsın dedi, benden iyiyim cevabını alınca, panikle ”Tamam o zaman, çabuk ol dışarda bekliyoruz.” dedi. :))

    • Bak o da güzelmiş. Yi gıraliçem, yi çocuuumun anası, sana bastırnalı yımırta yaptım…. :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Mucize Gerçekleşti: Oturağı Deniyoruz

Screen Header

Yeni Tasarımım “Biricik Dünyam” Yayında!