Yanıtla: Göğüs sorunu..

Ana sayfa Forumlar Beslenme Emzirme Göğüs sorunu.. Yanıtla: Göğüs sorunu..

#22435
Bebek ve Ben
Bebek ve Ben
Yönetici

Sevgili icelmira,
Biz her ne kadar simetrik olduğumuzu düşünsek de insanın yüzü, vücudu, organları simetrik değildir. Kimi insanlarda asimetri daha belirgindir, kimilerinde daha az belirgindir. Bebeği emzirmeden önce meme boyutları birbirinden farklı olabilir ya da olmayabilir. Emzirme döneminde daha önce olmayan bir asimetri ortaya çıkabilir ya da var olan asimetri daha belirgin hale gelebilir. Eğer bu belirginlik seni estetik açıdan rahatsız edecek boyutlardaysa yapabileceğin bazı şeyler var.
1- Öncelikle küçük memenin olduğu taraftan emzirmeye ağırlık vermelisin. Her emzirme seansında bebek açken küçük olandan başla. Yine göğüs pompan varsa küçük memenin olduğu taraftan süt sağabilirsin. Bu işlemler küçük memenin de daha aktif olarak çalışmasına ve süt kanallarının dolmasına yardımcı olarak iki meme arasındaki farkı azaltabilir. Ayrıca sıklıkla emzirdiğin memeni de fazla vermemeye çalış. Elbette tamamen kesme ama adedini azalt.
2- Bebeğin neden belli bir taraftan emmediğini araştırabilirsin. Kimi zaman bebekler kulak enfeksiyonu gibi basit sağlık problemleri nedeniyle belli bir açıda yatmamak için belli bir memeden emmeyi reddedebilir. Eğer bebeğinde bir huzursuzluk gözlüyorsan bunu doktora danışabilirsin.
3- Emzirme dönemi tamamlandıktan sonra her iki meme de büyük ihtimalle aynı boyutlara gelecek. Bu arada küçük memenin bulunduğu bölgeye sütyenin içinde padle destek yaparak boyutlarını eşit hale getirebilirsin.
Sevgiler