in ,

Çekiliş – Halo Uyku Tulumları

ÇEKİLİŞ SONA ERDİ! SONUÇLARI 26 OCAK 2016 SALI GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIM. YOĞUN İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER!

Bundan bir süre önce email kutumda kalbimi ısıtan, sıcacık bir mektup buldum. Mektubunda sürekli okurlarımdan Ayşin annelikten girişimciliğe uzanan öyküsünü çok içten bir şekilde anlatıyordu. Kızının doğumundan sonra onu rahatça uyutabileceği bir tulum arayan Ayşin, Halo uyku tulumlarını kullanıp çok memnun kalınca, bu tulumları Türkiye’ye getirerek girişimci bir anne olmaya karar vermiş. Uzun prosedürlerden ve çabalardan sonra başarıya ulaşmış da… Üstelik dediğine göre bu değişimde benim de ufacık bir tuzum varmış. Öylesine sevindim ve çabalarından dolayı onunla gurur duydum ki… Hikayesini, kendisinin izniyle, sizlerle paylaşmaya karar verdim. İşte Ayşin’in satırları…

mamakido.com

Halo uyku tulumlarının Türkiye’ye geldiğini BebekveBen okurlarına da duyurmak istedik. Yenidoğandan 5 yaşına kadar değişik renk ve modellerde olabilen Halo, Amerika’da 1,250’den fazla hastanenin yenidoğan bölümünde kullanılıyor ve annelere tavsiye ediliyor. Ayrıca hassas cilltli ve egzama durumu yaşayan bebekler için geliştirdikleri özel kumaşlı tulumları da mevcut. Kış için polar, yaz için pamuklu versiyonlarını senelerce beğenerek kullandığım, oğlum Can’ın bugünkü uyku kalitesini yakalamasına yardımcı olduğuna inandığım bu harika uyku tulumundan bebeğinize ister misiniz? Önce gelin Ayşin’i, markası mamakido.com’u ve Halo’yu tanıyalım…

Mamakido’nun kuruluş hikayesini anlatabilir misin?

Kızım Ada’ya hamileliğimde ona alacağım ürünleri çok karşılaştırdım, çok okudum. Bir çok Türk ve yabancı siteleri ve blogları takip ettim, fikir aldım. BebekveBen.com ile sen de onlardan biriydin sevgili Tanla… 🙂 Aslında farkında olmadan beni HALO ile sen tanıştırdın. Bir yazında HALO’yu oğlunda kullandığından ve çok memnun kaldığından, fakat ürünün Türkiye’de satılmadığından bahsediyordun. Ben o ara tam da Ada’ya kullanabileceğim iyi bir uyku tulumu arıyordum. HALO’yu araştırdım, bütün anneler tavsiye ediyordu. İkna oldum ve aldım. İyi ki tanışmışım HALO’yla. Bu ürün Ada’nın bebekliğinde kullanıp en çok memnun kaldığım ürün oldu. Ada şimdi 2,5 yaşında ve hala HALO’nun uyku tulumları ile uyuyor. Markayı Türkiye’ye getirmeseydik de bu böyle olacaktı. HALO’nun Türkiye’de olmamasına üzüldük biz. Arkadaşlarıma tavsiye ediyordum ama onları mecburen yurtdışı alışverişlerine yönlendiriyorduk. “Böyle iyi bir marka tüm dünyada satılıp, nasıl Türkiye’de olmaz?” diye düşündük ve o gün birdenbire mamakido doğdu. Çin’den ürün getirip “mamakido.com” altında satmak inan daha kolay ve ucuz bir yoldu. AB ve Çin dışındaki ülkelerden ürün getirmek hem zor hem çok maliyetli. Ama başka bir seçeneği hiç düşünmedik; çünkü iyi bir ürünün her yerde değer bulacağına inandık biz.

Piyasada pek çok uyku tulumu varken neden Halo markasını seçtin? Sana göre Halo’yu diğer uyku tulumlarından ayıran 3 özelliği sayar mısın?

Ada’ya uyku tulumu almak istediğimde Türkiye’de çok kısıtlı markaların olduğunu farkettim. Yapı itibariyle çok araştıran bir insanım. Hamileliğim boyunca yurtdışı sitelerinden Ada’ya alacağım ürünleri karşılaştırdım, “mutlaka alınması gerekenler – must have” listelerine baktım. HALO, “must have” listelerinin vazgeçilmez ürünüydü. Size HALO’yu diğer uyku tulumlarından ayıran 3 değil, 6 özellik vereceğim:

— Kurucusu Bill Schmid, ilk bebeğini SIDS (Ani Bebek Ölümü Sendromu) sebebiyle kaybetmiş bir baba ve HALO’yu kurma sebebi de SIDS’in birincil sebebi olan uykuda ölümleri engellemek. İlk 4 ay bebeklerin kundaklanarak ve sırtüstü yatırılmasının SIDS’i engelleyeceğini savunuyor. Bu yüzden bütün uyku tulumlarının ön tarafında “sırtüstü en iyisi – back is best” yazısı var. Hatırlatmak için…

— Kundaklama sadece ellerle ilgili. Eski tip, hepimizin bildiği bacakların da sıkı sıkı kundaklandığı kundak şekli kalça çıkığına sebep oluyor. HALO’da bu sebeple bacak kısmına doğru genişleyen torba şekli var. Bebeğin bacakları rahatça hareket edebiliyor. Bu önemli bir konu. Türkiye’de satılan bazı uyku tulumlarının bacakları çok dar, hatta bacakları saran versiyonları bile var. Bu tip uyku tulumları kalça çıkığına sebep olabiliyor. HALO bu yönüyle Uluslararası Kalça Displazisi tarafından tanınan ve ödüle layık bulunan bir marka.

 

— HALO’da bebeği kundaklamak çok kolay. Bebeler ellerini kundaktan kolay kolay çıkaramıyor ama bundan rahatsız olmuyorlar. Normal bir örtüyle kundakladığınızda, bebek çok daha kolay kundağı bozabiliyor.

— Ayaklı uyku tulumu seçeneği Türkiye’de çok fazla yok. Bebeklerin yürümeye başladıktan sonra da torba şeklinde uyku tulumlarında uyuyor olmaları doğru değil. Rahat hareket edemezler.

— HALO Amerika’da 1250’den fazla hastanenin yenidoğan bölümünde kullanılıp yeni annelere tavsiye ediliyor.

— Amerika’nın açık ara en çok satılan uyku tulumu ve bu kadar anne yanılıyor olamaz.

Halo’yu kızın Ada için kullandın ve memnun kaldın. Ancak her ne kadar memnun kalınan bir ürün olsa da bir ürünü diğer annelerle buluşturmak herkesin harcı değil. Bunun için kolları sıvamak cesaret ve azim gerektiriyor. Bu yolda seni teşvik eden neydi?

HALO dışında Ada’ya yurtdışından alıp kullandığım başka ürünler de vardı. Ama bana sorarsanız “İlk aylarda gerçekten işine yarayan, vazgeçemediğin ve yeni annelere tavsiye edeceğin ürün hangisi?” diye, bu kesinlikle HALO. Nitekim bir çok arkadaşıma tavsiye edip aldırdığım bir üründü HALO. Eşimle hep konuştuk, “Böyle bir marka nasıl Türkiye’de olmaz?”diye… İnsan sevdiği şeyi sahipleniyor. Biz getirelim istedik. Ama istemekle olmuyor. Ciddi bir yatırım var arkasında. Şirket açtık, depo kiraladık, hiç bilmediğimiz prosedürlerle uğraştık. Beklediğimizden uzun bir süreç oldu. Ama çok inandık ve peşini bırakmadık…

Oğlumu büyütürken Halo’nun Türkiye’de satışta olmadığını görmek beni şaşırtmıştı. Firmayı Türkiye’ye gelmeye nasıl ikna ettin?

Firmaya ulaşmak da çok kolay olmadı. Emaillerimiz hep cevapsız kaldı. Çok zor oldu ama internetten kurucusu Bill Schmid’in mailini bulduk. Talebimizi anlattığımız bir mail gönderdik. Tüm dünyada satılan bir ürünün nasıl olup da Türkiye’de olmadığını anlamadığımızı; markayı getirip tanıtmak istediğimizi ilettik. 1 saat sonra bizi gerekli kişilere yönlendirdi ve sonrasını onlarla çözebildik.

 

Uyku problemi çeken pek çok ufaklık var. Halo’nun onlara nasıl yardımcı olacağını düşünüyorsun?

Kundaklanmanın uykunun uzunluğunu arttırdığı artık bilinen bir gerçek. Çünkü bebekler moro refleksiyle doğarlar. Küçücük bir alandan çıkan bebek sınırlarını tanımak için ellerini istemsizce hareket ettirir. İster ki bir şeylere dokunsun, kendini yeniden sıkışık bir alanda hissetsin. Bu bir refleks olduğundan uyku sırasında da devam eder. Kundaklanılmadığı zaman da ellerini hareket ettirerek kendilerini uyandırırlar. Bu yüzden HALO’nun kundaklı uyku tulumları ile bebekler daha uzun ve huzurlu uyur. İlk aylardan sonra da uyku tulumu kullanmak önemli. Çünkü biz ne kadar istesek de bebeğin üstü açıldığında hemen örtebilecek kontrol seviyesinde olamayız. Bebekler de kendi kendilerine örtemeyeceğine göre hastalıklar kaçınılmaz olur. Oysa uyku tulumu kullanınca bütün bu soru işaretleri ortadan kalkar. Bebekler üşümeden uyur, sağlıklı büyür. Bu yüzden HALO’da yenidoğandan 5 yaşına kadar uyku tulumu var. Çünkü sadece bebekler değil çocuklar da üstlerini açarlar.

Halo Uyku Tulumu’nu Nasıl Kazanacaksınız?

Bir şanslı okuyucum mamakido.com’dan Halo Uyku Tulumu kazanacak. Pek çok değişik model arasından bebeğinizin/çocuğunuzun cinsiyetine ve zevkinize göre dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.
Piyasa değeri 94 – 139 TL aralığında değişen olan bu harika hediyeyi kaçırmayın. Çocuklarınız büyüdüyse bu ürünü yeğenlerinize, torunlarınıza, arkadaşlarınızın çocuklarına da hediye edebilirsiniz.

Çekilişe katılmak çok kolay…
1- BEĞENİN! Mamakido Facebook ve Instasayfasını beğenin.
facebook.com/mamakidotr | instagram @mamakido_tr

2- BEĞENİN! BebekveBen sosyal medya hesaplarından EN AZ birini ya da birden fazlasını takibe alın. Takip ettiğiniz her hesap için 1 çekiliş numarası kazanacaksınız.
facebook.com/bebekveben
twitter.com/Bebek_ve_Ben
instagram.com/bebekveben
plus.google.com/+bebekveben
pinterest.com/bebekveben

3- PAYLAŞIN! Bu çekilişi kendi sosyal medya hesaplarınızından birinde paylaşın. Lütfen sosyal medya hesaplarınız ve/veya paylaşımınız genele açık olsun. Özel ya da gizli hesaplardan yapılan başvuruları maalesef değerlendirmeye alamıyorum.

4- YORUM BIRAKIN! Bu yazının altına sosyal medya hesaplarınızdaki adınızı ve/veya paylaşım linkinizi yorum olarak bırakın.

halo

Çekiliş Kuralları

 • Çekilişe katılım, bu yazının yayınlandığı gün başlayıp, 25 Ocak 2016 Pazartesi günü Türkiye saatiyle 23:59′da sona erecek.
 • Katılım süresi sonrasında 1 asıl ve 1 yedek talihli okuyucumu çekilişle belirleyecek ve talihlileri 26 Ocak 2016 Salı günü blogumdan ve sosyal medya hesaplarımdan duyuracağım.
 • Kazanan okuyucumla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihliyle iletişime geçeceğim.
 • Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler.
 • mamakido.com çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Siz de daha önce BebekveBen’den hediyeler kazanan okurlarıma katılın.

Herkese bol şans!

Firmanızın ve ürünlerinizin BebekveBen’de tanıtılmasını istiyorsanız Tanıtım ve Reklam sayfasına göz atmayı unutmayın.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

 1. Merhaba ben Cansu, bebegim 3,5 aylik ve uyurken surekli ustundeki battaniyeyi tekmeleyerek aciyo bende hasta olucak bi gun diye cok korkuyorum. Uyku tulumu almayi dusunmeye basladigim sirada yazinizi gordum ve bilgilendirmeleriniz cok hosuma gitti. Ilk cocugum ve bilirsiniz insan tecrubesizlikten ne yapicagini sasirabiliyor 🙂 tam da bu sirada sizi okuma firsati buldum. Haloyla tanismak istiyorum dogrusu fakat cekilisten cikmazsa nasil temin edebilirim? Ilginiz alakaniz ve boyle bir blog olusturdugunuz icin tesekkur ederim. Sevgiler…

  • Sevgili Nihan

   Halo uyku tulumunu mamakido.com‘dan temin edebilirsin. Madem bebişin üzerini çok açıyor, Halo güzel bir çözüm olacaktır. Çekilişe beklerim.

   Bebeğinle güzel günler dilerim.

   Selamlar

   • merhaba cekilis sartlarinin hepsini yerine getirdim facebook instagramdan (nihancansuyar) begendim paylastim ve yorum yazdim umarim cekilisi kazaniriz guzel bir etkinlik tesekkur ederiz

 2. Merhaba,

  Nihan Şen, Facebook hesabımdan çekilişi beğendim paylaştım. Mamakidoo sayfasını Facebook ve instagramdan (1peri1keci)beğenip takibe aldım. Annemizin ilgi ve azmini takdir ediyorum, başarılar diliyorum. Bebekveben sayfasını zaten takipteyim Tanla hanım malum. Sizi seviyorum. Sanırım bu kadar ?
  https://www.facebook.com/nihan.bolkassen

 3. Merhabaaa facebook da seda özçelik gümüş kullanıcı adıyla ve ınstagram da sedafaruk olarak katıldım sans bakalım beklıyorum ıns. Kazanırım
  Bu tulumlar harıka bır tanesıde kızımın olsa daha ıyı olur tabıkı kısmet hepsı bırbırınden guzel ???? hesapları takıbe aldım ve paylasımda bulundum tesekkurler bebekve ben boyle yarısmalar yaptıgınız ıcın ??
  https://www.facebook.com/sheker.sedam/posts/10207087342855576

 4. Merhabalar Tanla Hanım. İsmim Emine çekilişe henüz 3 aylık olacak kızının şansına katılıyorum. O kadar uykusuz ki ne yaptysam uyumuyor. Umarım tulumu biz kazaniriz ve bu sayede kızım uyuyabilir. Çünkü artık uykusuzlukan ben bitmek üzereyim. Teşekkür Ederim, İyi günler dilerim…
  https://www.facebook.com/emine.ckllr

 5. MERHABA İNSTAGRAMDA TAKİPTEYİM https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1497731870534779&id=100008939413243&pnref=story uyku tulumuna ihtiyacımız var kısmet olursa çok sevinizriz tabiiki …https://plus.google.com/+bebekveben HArika ürünler var . takipteyim
  https://www.mamakido.com/urun/halo-sleepsack-cocuk-polar-uyku-tulumu-pembe-fil/ buna bayıldım tam bize göre ..KISMET .. face de de paylaştım https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1497736803867619&id=100008939413243&pnref=story
  çok ama çok isteriz..

 6. Çok kullanışlı bir ürün.Umarım bu hediye bizim olur .?? Bu tarz ürünleri bizlere tanıttığınız için çok teşekkürler,iyi çalışmalar.?

 7. Merhabalar,
  Öncelikle iyi haftalar dilerim 🙂

  İnstagram’da @berince_87 olarak sayfaları takipteyim
  Twitter’da @misstanbul_87 olarak takipteyim ve paylaştım
  https://twitter.com/misstanbul_87/status/689053971957288960
  pinterest’ta Gülümse ERTÜRK 🙂 ve paylaşım yaptım
  https://tr.pinterest.com/pin/394346511102687543/
  Facebook’ta Gülümse ERTÜRK olarak begendim ve paylaştım
  https://www.facebook.com/gulumsesen87/posts/538147793029320?pnref=story
  Google Plus’ta Berin PAMİR olarak takipteyim ve paylaştım
  https://plus.google.com/101588487524374467992/posts/ja2TR39iSQV

 8. begendim ve paylastim buda yorumum heycanla bekliyoruz:))
  instagram elifsafakcinaruygun

 9. Merhabalar daha önce bu markayi hiç duymadim sizin sayenizde bu markayla tanıştık teşekkür ederim 🙂 cekilise bende katildim. herkese bol şans 🙂

 10. Merhaba ben instgramdan @kkdolabim
  Faceden kısmet kılıç
  Twitterda @kilic_kısmet
  Mamakido belirttiğimiz yerlerden takiptumm
  Sizide twitterda face den takiptymm
  Şanslı olmak dilegiyle

 11. merhaba….çok harika bir etkinlik..şartları tamamladım..
  instagramdan @ozlemakingul olarak takipteyim https://www.instagram.com/ozlemakingul/
  facebooktan özlem gül takipçi adım https://www.facebook.com/ozlem.gul.5264382
  twitterda @ozlmakingul https://twitter.com/ozlemakingul
  google plusta özlem gül https://plus.google.com/111896739305137807614/posts
  pinterest ozlemakingul https://ro.pinterest.com/ozlemakingul/

  çekilişi twitterdan duyurduğum link https://twitter.com/ozlemakingul/status/689445956534710272
  şanslı olmak dileğim
  sevgiler

 12. Merhaba bebeğim için uyku tulumu araştırmam zaten vardı. Gece uyanıp yorganı yüzüne çekmesi beni çok korkutuyor. Umarım şanslı biz oluruz ve arayış sona erer. Her hesaptan takipteyim sizi. Şartları tamamladım
  İnstagram dan paylaştım : edauckunlar
  Facebook tan paylaştım: Eda Uçkunlar
  Twitter: edauckunlar
  G+ : eedaolmez@gmail.com
  Pinterest : Eda Uçkunlar

 13. Harika anne, harika blogger, harika harika harika. Yazilarin, paylasimlarin hepsini severek okuyor takip ediyorm. Kampanyalarina diyecek yok. Bizim icin herseyinarastiriyor ve onumuze sunuyorsun. Hersey icin tesekkurler Tanla.

  Face ad: osman songul süngür
  Instegram ad: songul_osman34

 14. Merhaba,
  Benimde uyku tulumuna ihtiyacım var beebğim 3 aylık ve uyurken üstünü açmaya çalışıyor sürekli çekilişe katıldım. Sanırım tüm şartlar tamam… Bebeğimin uğuru bana da geçer inşallah biz kazanırız. Şimdiden teşekkürler.☺

  • Selam Neslihan
   Çekiliş kurallarına göre duyuru yaptığın sosyal medya hesaplarının linklerini yazmanı ve paylaşım duyurularını herkesin görebileceği şekilde genele açık yapmanı rica ederim.
   Bol şans

  • Selam Pınar
   Çekiliş kurallarına göre duyuru yaptığın sosyal medya hesaplarının linklerini yazmanı ve paylaşım duyurularını herkesin görebileceği şekilde genele açık yapmanı rica ederim.
   Bol şans

  • Selam Hatice
   Çekiliş kurallarına göre duyuru yaptığın sosyal medya hesaplarının linklerini yazmanı ve paylaşım duyurularını herkesin görebileceği şekilde genele açık yapmanı rica ederim.
   Bol şans

 15. Çok güzel bir çekiliş ??
  Twitter _nur Erdoğan
  Facebook, g+1 , blog , pinterest,_ nurcan Erdoğan
  İnstagram : nurcanerdogan1
  Youtube nurcan Erdoğan ??

 16. Merhaba, 22 haftalik hamileyim.. Alinacaklar listesinin basinda yer alan bu ürünün sahibi olmayi cok isterim. Ben de klasik bebek kundagiyla buyudum, hala ani olarak saklariz. Bebegim de kundakla buyusun isterim.. Facebook: HandanSertce Atasoy Instagram: sarmydaisy

  • Selam Irmak
   Çekiliş kurallarına göre duyuru yaptığın sosyal medya hesaplarının linklerini yazmanı ve paylaşım duyurularını herkesin görebileceği şekilde genele açık yapmanı rica ederim.
   Bol şans

 17. Merhaba Tanla hanım 🙂 Oğlum 22 aylık oldu. Geceleri aşırı deli uyuyor üstünde kesinlikle bişey örtemiyoruz. Uyku tulumunu kazanırsak gerçekten çok işimize yarayacak.
  Facebook adım Özlem ÖZTÜRK KAÇMAZ
  Twitter kullanıcı adım meymanozi
  İnstagram kullanıcı adım ozlemozguneren
  Google+ kullanıcı adım Özlem Öztürk
  https://www.instagram.com/p/BA1zFMDMoSb/ paylaşım linkim.
  Blog takibim de tamam 🙂
  O zaman herkese bol şans…

 18. Merhaba
  Ben de katıldım çekilişinize.. Oğlumun şansına
  Instagram sonbahar_aski.

  • Selam Merve
   Çekiliş kurallarına göre duyuru yaptığın sosyal medya hesaplarının linklerini yazmanı ve paylaşım duyurularını herkesin görebileceği şekilde genele açık yapmanı rica ederim.
   Bol şans

 19. Katıldım takip ettim paylaştım şanslı olmak dileğiyle

  Twitter kullanıcı adı: tunanehri_2009
  Instagram kullanıcı adı : nisa_tunanehri

 20. Katıldım şanslı olmak dileğiyle takipteyim paylaştım
  twitter kullanıcı adım: tunanehri_2009
  Instagram kullanıcı adı: nisa_tunanehri

 21. https://www.instagram.com/p/BA1g3MizXZf/
  Çok güzel bir etkinlik gece boyu üzeri açık uyuyan ve sabaha burnu tıkanan oğlum için katılıyorum. Blog için de çok teşekkür ederim detaylı arastirmalariniz sayesinde okuduğum konularda yeterli bilgi sahibi olabiliyorum…

 22. mrh çekilişe bende katılıyorum oğlumun şansına twitter kullanıcı adı @01adanagulsum ınstagram adım @zorlu.gulsum takipteyim

 23. Guzel bir girisimcilik hikayesinin sonunda sirin bir hediye 😉 tebrik ederim. Bu arada bebeklerde boy-kilo yazinizi oldukca aciklayici ve yeterince bilimsel buldum. Emeginize saglik ☺

  • Selam Çağla,
   Yorumların için teşekkür ederim. Yazılarımı yazarken konu kaynak vermemi gerektiriyorsa kaynaklarımı bilimsel olan kaynaklardan seçmeye gayret ediyorum. Bir fark yaratabiliyor, faydalı olabiliyorsa ne mutlu bana…
   Bu arada çekilişe katılmak istersen, çekiliş kuralları yukarıdaki yazımın içerisinde.
   Sevgiler

 24. Katıldım şartlar tamam umarım bize çıkar oğlumun şansına
  instagram gulcin.aslan.7

  • Selam Gizem
   Çekiliş kurallarına göre duyuru yaptığın sosyal medya hesaplarının linklerini yazmanı ve paylaşım duyurularını herkesin görebileceği şekilde genele açık yapmanı rica ederim.
   Bol şans

Dünyayı Kucaklayan Anneler: Senegalden Özlem

Okulda Gerçekten Sağlıklı Yemekler Var mı?