Çekiliş – Halo Uyku Tulumları

ÇEKİLİŞ SONA ERDİ! SONUÇLARI 26 OCAK 2016 SALI GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIM. YOĞUN İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER!

Bundan bir süre önce email kutumda kalbimi ısıtan, sıcacık bir mektup buldum. Mektubunda sürekli okurlarımdan Ayşin annelikten girişimciliğe uzanan öyküsünü çok içten bir şekilde anlatıyordu. Kızının doğumundan sonra onu rahatça uyutabileceği bir tulum arayan Ayşin, Halo uyku tulumlarını kullanıp çok memnun kalınca, bu tulumları Türkiye’ye getirerek girişimci bir anne olmaya karar vermiş. Uzun prosedürlerden ve çabalardan sonra başarıya ulaşmış da… Üstelik dediğine göre bu değişimde benim de ufacık bir tuzum varmış. Öylesine sevindim ve çabalarından dolayı onunla gurur duydum ki… Hikayesini, kendisinin izniyle, sizlerle paylaşmaya karar verdim. İşte Ayşin’in satırları…

mamakido.com

Halo uyku tulumlarının Türkiye’ye geldiğini BebekveBen okurlarına da duyurmak istedik. Yenidoğandan 5 yaşına kadar değişik renk ve modellerde olabilen Halo, Amerika’da 1,250’den fazla hastanenin yenidoğan bölümünde kullanılıyor ve annelere tavsiye ediliyor. Ayrıca hassas cilltli ve egzama durumu yaşayan bebekler için geliştirdikleri özel kumaşlı tulumları da mevcut. Kış için polar, yaz için pamuklu versiyonlarını senelerce beğenerek kullandığım, oğlum Can’ın bugünkü uyku kalitesini yakalamasına yardımcı olduğuna inandığım bu harika uyku tulumundan bebeğinize ister misiniz? Önce gelin Ayşin’i, markası mamakido.com’u ve Halo’yu tanıyalım…

Mamakido’nun kuruluş hikayesini anlatabilir misin?

mamakido5Kızım Ada’ya hamileliğimde ona alacağım ürünleri çok karşılaştırdım, çok okudum. Bir çok Türk ve yabancı siteleri ve blogları takip ettim, fikir aldım. BebekveBen.com ile sen de onlardan biriydin sevgili Tanla… 🙂 Aslında farkında olmadan beni HALO ile sen tanıştırdın. Bir yazında HALO’yu oğlunda kullandığından ve çok memnun kaldığından, fakat ürünün Türkiye’de satılmadığından bahsediyordun. Ben o ara tam da Ada’ya kullanabileceğim iyi bir uyku tulumu arıyordum. HALO’yu araştırdım, bütün anneler tavsiye ediyordu. İkna oldum ve aldım. İyi ki tanışmışım HALO’yla. Bu ürün Ada’nın bebekliğinde kullanıp en çok memnun kaldığım ürün oldu. Ada şimdi 2,5 yaşında ve hala HALO’nun uyku tulumları ile uyuyor. Markayı Türkiye’ye getirmeseydik de bu böyle olacaktı. HALO’nun Türkiye’de olmamasına üzüldük biz. Arkadaşlarıma tavsiye ediyordum ama onları mecburen yurtdışı alışverişlerine yönlendiriyorduk. “Böyle iyi bir marka tüm dünyada satılıp, nasıl Türkiye’de olmaz?” diye düşündük ve o gün birdenbire mamakido doğdu. Çin’den ürün getirip “mamakido.com” altında satmak inan daha kolay ve ucuz bir yoldu. AB ve Çin dışındaki ülkelerden ürün getirmek hem zor hem çok maliyetli. Ama başka bir seçeneği hiç düşünmedik; çünkü iyi bir ürünün her yerde değer bulacağına inandık biz.

Piyasada pek çok uyku tulumu varken neden Halo markasını seçtin? Sana göre Halo’yu diğer uyku tulumlarından ayıran 3 özelliği sayar mısın?

Ada’ya uyku tulumu almak istediğimde Türkiye’de çok kısıtlı markaların olduğunu farkettim. Yapı itibariyle çok araştıran bir insanım. Hamileliğim boyunca yurtdışı sitelerinden Ada’ya alacağım ürünleri karşılaştırdım, “mutlaka alınması gerekenler – must have” listelerine baktım. HALO, “must have” listelerinin vazgeçilmez ürünüydü. Size HALO’yu diğer uyku tulumlarından ayıran 3 değil, 6 özellik vereceğim:

— Kurucusu Bill Schmid, ilk bebeğini SIDS (Ani Bebek Ölümü Sendromu) sebebiyle kaybetmiş bir baba ve HALO’yu kurma sebebi de SIDS’in birincil sebebi olan uykuda ölümleri engellemek. İlk 4 ay bebeklerin kundaklanarak ve sırtüstü yatırılmasının SIDS’i engelleyeceğini savunuyor. Bu yüzden bütün uyku tulumlarının ön tarafında “sırtüstü en iyisi – back is best” yazısı var. Hatırlatmak için…

— Kundaklama sadece ellerle ilgili. Eski tip, hepimizin bildiği bacakların da sıkı sıkı kundaklandığı kundak şekli kalça çıkığına sebep oluyor. HALO’da bu sebeple bacak kısmına doğru genişleyen torba şekli var. Bebeğin bacakları rahatça hareket edebiliyor. Bu önemli bir konu. Türkiye’de satılan bazı uyku tulumlarının bacakları çok dar, hatta bacakları saran versiyonları bile var. Bu tip uyku tulumları kalça çıkığına sebep olabiliyor. HALO bu yönüyle Uluslararası Kalça Displazisi tarafından tanınan ve ödüle layık bulunan bir marka.

mamakido3

— HALO’da bebeği kundaklamak çok kolay. Bebeler ellerini kundaktan kolay kolay çıkaramıyor ama bundan rahatsız olmuyorlar. Normal bir örtüyle kundakladığınızda, bebek çok daha kolay kundağı bozabiliyor.

— Ayaklı uyku tulumu seçeneği Türkiye’de çok fazla yok. Bebeklerin yürümeye başladıktan sonra da torba şeklinde uyku tulumlarında uyuyor olmaları doğru değil. Rahat hareket edemezler.

— HALO Amerika’da 1250’den fazla hastanenin yenidoğan bölümünde kullanılıp yeni annelere tavsiye ediliyor.

— Amerika’nın açık ara en çok satılan uyku tulumu ve bu kadar anne yanılıyor olamaz.

Halo’yu kızın Ada için kullandın ve memnun kaldın. Ancak her ne kadar memnun kalınan bir ürün olsa da bir ürünü diğer annelerle buluşturmak herkesin harcı değil. Bunun için kolları sıvamak cesaret ve azim gerektiriyor. Bu yolda seni teşvik eden neydi?

HALO dışında Ada’ya yurtdışından alıp kullandığım başka ürünler de vardı. Ama bana sorarsanız “İlk aylarda gerçekten işine yarayan, vazgeçemediğin ve yeni annelere tavsiye edeceğin ürün hangisi?” diye, bu kesinlikle HALO. Nitekim bir çok arkadaşıma tavsiye edip aldırdığım bir üründü HALO. Eşimle hep konuştuk, “Böyle bir marka nasıl Türkiye’de olmaz?”diye… İnsan sevdiği şeyi sahipleniyor. Biz getirelim istedik. Ama istemekle olmuyor. Ciddi bir yatırım var arkasında. Şirket açtık, depo kiraladık, hiç bilmediğimiz prosedürlerle uğraştık. Beklediğimizden uzun bir süreç oldu. Ama çok inandık ve peşini bırakmadık…

Oğlumu büyütürken Halo’nun Türkiye’de satışta olmadığını görmek beni şaşırtmıştı. Firmayı Türkiye’ye gelmeye nasıl ikna ettin?

Firmaya ulaşmak da çok kolay olmadı. Emaillerimiz hep cevapsız kaldı. Çok zor oldu ama internetten kurucusu Bill Schmid’in mailini bulduk. Talebimizi anlattığımız bir mail gönderdik. Tüm dünyada satılan bir ürünün nasıl olup da Türkiye’de olmadığını anlamadığımızı; markayı getirip tanıtmak istediğimizi ilettik. 1 saat sonra bizi gerekli kişilere yönlendirdi ve sonrasını onlarla çözebildik.

mamakido6

Uyku problemi çeken pek çok ufaklık var. Halo’nun onlara nasıl yardımcı olacağını düşünüyorsun?

Kundaklanmanın uykunun uzunluğunu arttırdığı artık bilinen bir gerçek. Çünkü bebekler moro refleksiyle doğarlar. Küçücük bir alandan çıkan bebek sınırlarını tanımak için ellerini istemsizce hareket ettirir. İster ki bir şeylere dokunsun, kendini yeniden sıkışık bir alanda hissetsin. Bu bir refleks olduğundan uyku sırasında da devam eder. Kundaklanılmadığı zaman da ellerini hareket ettirerek kendilerini uyandırırlar. Bu yüzden HALO’nun kundaklı uyku tulumları ile bebekler daha uzun ve huzurlu uyur. İlk aylardan sonra da uyku tulumu kullanmak önemli. Çünkü biz ne kadar istesek de bebeğin üstü açıldığında hemen örtebilecek kontrol seviyesinde olamayız. Bebekler de kendi kendilerine örtemeyeceğine göre hastalıklar kaçınılmaz olur. Oysa uyku tulumu kullanınca bütün bu soru işaretleri ortadan kalkar. Bebekler üşümeden uyur, sağlıklı büyür. Bu yüzden HALO’da yenidoğandan 5 yaşına kadar uyku tulumu var. Çünkü sadece bebekler değil çocuklar da üstlerini açarlar.

Halo Uyku Tulumu’nu Nasıl Kazanacaksınız?

Bir şanslı okuyucum mamakido.com’dan Halo Uyku Tulumu kazanacak. Pek çok değişik model arasından bebeğinizin/çocuğunuzun cinsiyetine ve zevkinize göre dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.
Piyasa değeri 94 – 139 TL aralığında değişen olan bu harika hediyeyi kaçırmayın. Çocuklarınız büyüdüyse bu ürünü yeğenlerinize, torunlarınıza, arkadaşlarınızın çocuklarına da hediye edebilirsiniz.

Çekilişe katılmak çok kolay…
1- BEĞENİN! Mamakido Facebook ve Instasayfasını beğenin.
facebook.com/mamakidotr | instagram @mamakido_tr

2- BEĞENİN! BebekveBen sosyal medya hesaplarından EN AZ birini ya da birden fazlasını takibe alın. Takip ettiğiniz her hesap için 1 çekiliş numarası kazanacaksınız.
facebook.com/bebekveben
twitter.com/Bebek_ve_Ben
instagram.com/bebekveben
plus.google.com/+bebekveben
pinterest.com/bebekveben

3- PAYLAŞIN! Bu çekilişi kendi sosyal medya hesaplarınızından birinde paylaşın. Lütfen sosyal medya hesaplarınız ve/veya paylaşımınız genele açık olsun. Özel ya da gizli hesaplardan yapılan başvuruları maalesef değerlendirmeye alamıyorum.

4- YORUM BIRAKIN! Bu yazının altına sosyal medya hesaplarınızdaki adınızı ve/veya paylaşım linkinizi yorum olarak bırakın.

halo

Çekiliş Kuralları

  • Çekilişe katılım, bu yazının yayınlandığı gün başlayıp, 25 Ocak 2016 Pazartesi günü Türkiye saatiyle 23:59′da sona erecek.
  • Katılım süresi sonrasında 1 asıl ve 1 yedek talihli okuyucumu çekilişle belirleyecek ve talihlileri 26 Ocak 2016 Salı günü blogumdan ve sosyal medya hesaplarımdan duyuracağım.
  • Kazanan okuyucumla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihliyle iletişime geçeceğim.
  • Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler.
  • mamakido.com çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Siz de daha önce BebekveBen’den hediyeler kazanan okurlarıma katılın.

Herkese bol şans!

Firmanızın ve ürünlerinizin BebekveBen’de tanıtılmasını istiyorsanız Tanıtım ve Reklam sayfasına göz atmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 6 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

78 Yorum