in ,

Çekiliş – Dream Bag Uyku Tulumları

ÇEKİLİŞ SONA ERDİ! SONUÇLARI 19 ARALIK 2015 CUMARTESİ AÇIKLAYACAĞIM. YOĞUN İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER!

İki okurum The Dream Bag uyku tulumu kazanacak. Uyku tulumunu nasıl kazanacağınızla ilgili bilgiler bu yazının sonunda. Bu kullanışlı ve güzel hediyeyi kaçırmayın!

Can büyürken 15 Vazgeçilmez Bebek Ürünü Listesi hazırlamıştım. Bu ürünlerden biri de modern bebek kundağı olarak tanımlayabileceğim uyku tulumu. Bebeğinizin deliksiz bir uyku çekmesi için çok faydalı ipuçları verdiğim İşe Yarayan Bir Bebek Uyutma Yöntemi yazımda görebileceğiniz gibi, Can uyku tulumunu aylarca kullandı. Biliyorsunuz özellikle 0-6 ay aralığındaki ufak bebekler geceleri fazlasıyla uyanır. Bebekleri sarıp sarmalayarak anne karnındaki güvenli ortamda hissettiren, yatak/battaniye gibi fazlalıkları karyoladan kaldırarak bebeğinizin rahat bir ortamda uyumasını sağlayan, hareketli çocukların gece yatarken üstlerini açmalarını önleyen bir ürün uyku tulumu…

BebekveBen okurlarının bu harika ürünü deneyebilmeleri için girişimci bir anne olan Ece Gökçe Dirican’la işbirliği yaptım. Ece’nin Türkiye’ye getirdiği The Dream Bag marka uyku tulumunu test ettim. Bu yazımda sizlere The Dream Bag ürününü tanıtırken, Ece’nin girişimci annelik yolculuğundan bahsedecek ve 2 şanslı okuruma çekilişle piyasa değeri 87-120TL arasında değişen The Dream Bag uyku tulumunu hediye edeceğim. dreambag03

Girişimci Bir Anne…

Dream Bag’in sahibi Ece Gökçe Dirican çocukları olduktan sonra, onlarla yürütebileceği bir iş düşünerek babasıyla beraber tekstil sektörüne girmiş. Önce İngiliz “The Dream Bag” markasının Türkiye dağıtımını almış. Sonrasında kendi markası olan “Akimba“yı yaratmış. Zamanla bunların yanına bebekler için el örgüsü patikler üreten “Linus&Lulu” markasını ve kız bebekler için çok şık kutular içerisinde sunulan “Työtteni” saç bantları ve balerin patiklerini eklenmiş. Ece “Markaların hepsi de  çocuklarım gibi günden güne büyüyorlar, bunun için çok mutluyum.” diyor. Ece’yi ve markasını daha iyi tanımak ve sizlere anlatabilmek adına ona bazı sorular sordum…

Piyasada pek çok ürün varken The Dream Bag, Linus&Lulu ve Työtteni’yi seçme nedenin neydi?

Eşimin yurtdışında olması aktif çalışma hayatından mecburi olarak uzaklaşmama sebep oldu. Kızım dünyaya gelince tulum çok kullandım. Ama Türkiye’de en iyi markalarda bile çok fazla desen ve alternatif yoktu. Yakın bir arkadaşım ikizleri için İngiltere’den aldığı The Dream Bag tulumunu kullanıyordu. Bana gösterdiğinde çok beğendim. Daha sonra The Dream Bag markasının Türkiye’de bir dağıtım kanalı aradığını öğrendim. Firmayla epeyce uzun süre yazıştık, numuneler geldi. Numune tulumları arkadaşlarımın çocuklarında ve yeni doğan oğlumda kullandım. Çok memnun kaldım. Bunun üzerine firmayla anlaştık ve çalışmaya başladık. Bebek ve çocuk ürünlerinde tavsiyenin ve memnuniyetin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kendim kullanmadığım ve memnun kalmadığım bir ürünü satmam. Ben memnunsam diğer anneler de memnun kalacaktır diye düşündüm. Dream Bag’de sanırım bunu yakaladım. Çünkü, 0-6 ay ürünleriyle başlayıp, zaman içinde 6-18 ay ve 18-36 ayı alan müşterilerim var…  Benim için en buyuk mutluluk bu.

Linus&Lulu ve Työtteni ile de Güney Afrika’da yaşarken tanıştım. Beni en çok etkileyen, ürünlerin sadelikleri ve kalitesinin yanısıra, Güney Afrika’daki lokal kadınlar tarafından yapılıyor olmasıydı. Bildiğiniz üzere, Güney Afrika’da çok zor koşullarda yaşayan bir insan kesimi var. Ve onlara destek olan/olmaya çalışan da bu tarz küçük girişimciler var. İhtiyaç sahibi kadınların eve ekmek götürmesine yardımcı oluyor bu işler. Çok önemli… Bu işin başındaki Loren’ı ve ortaya çıkan işi çok sevdim. Neden olmasın dedim. Evet, biraz pahalı aslında, ama hem elişi bu ürünlerin gerçekten kalitesi çok güzel, hem de farklı bir anlamı var benim için…

dreambag02

Biraz da kendi markanız Akimba’dan bahseder misin? 

Akimba şu an daha emekleme aşamasında. Daha da büyüyecek. 🙂 Akimba’yı Güney Afrikada’yken yarattık. Afrika’da Akimba aslanlara verilen isimlerden biriymiş. Bir de yerli çocuk Akimbo’nun maceralarını anlatan “Akimbo ve Aslan” diye kitaplar var. Bizim de kulağımıza çok hoş geldi, Afrika esintisi hissettik. Markamızın adını, “Akimba” yapalım dedik. Akimba’nın şimdilik sadece bebek önlükleri ve bebek banyo havluları çıktı. Bunlar Afrika hayvan desenli, hepsi Türk malı, yerli üretim. Son dönemde bir de hamile kemerleri üretmeye başladık. Hamilelikte ve lohusalıkta insanlar mevcut pantalonlarını daha rahat ve uzun süre kullanabilsinler diye. Çok kullanışlı bir ürün. Tamamen bizim deneye-yanıla başladığımız bir ürün. O kadar çok evreden geçtı ki, artık son halini buldu, kulananlar çok memnun.

Akimba’dan heyecan verici haberler…

Şimdilerde Akimba’nın ayaklı uyku tulumlarıyla uğraşıyoruz. Fazla titiz davrandığımız için bu sezonu kaçırdık herhalde. 🙂 Ama yakasından, nakışına, kumaşına kadar tek tek deneyip, yıkayıp, çocuklarımda kullanıyorum ve sonra üretim aşamasına geçiyoruz. Bu yeni tulumlar daha büyük bedenli olacak. 2-4 ve 4-7 yaş aralığıyla başlıyoruz. Esas bu yaş döneminde çocuklar uyurken çok fazla üstlerini açıyorlar. Yaşadıkça öğreniyorum ben de çocuklarımla. O nedenle ufak çocuklu her eve lazım…

Biz baba-kız tekstille uğraşan küçük bir firmayız. Amacımız seri üretim değil. Güzel olsun, içimize sinsin ve kullananlar mutlu olsun istiyoruz. Babam 30 yıla yakın tekstil sektöründe çalıştı, işin arka tarafını çok iyi biliyor. Baba-kız yavaş yavaş elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.. The Dream Bag’i belki biz üretmedik evet, ama çok emek verdik burada. Küçük girişimcinin işi gerçekten zor, 4 senede bir yerlere gelebildik. Tüm öğrendiklerimiz ve çocuklarımız sebebiyle benim öğrenmeye devam ettığim tüm bilgileri toplayıp Akimba ayaklı tulumlarını üretmeye karar verdik. Tulumlarımızın hepsi pamuklu oluyor. Umarım birkaç ay içinde piyasaya çıkartmış olacağız..

Ürünlerin hepsine dreambagturkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz.

dreambag01

Dream Bag Uyku Tulumları Özellikleri ve Ürün Testi

dreambag04
Duru Mira’mın denediği Just Dreaming modeli

The Dream Bag uyku tulumunu yakında 2 yaşına girecek yeğenim Duru Mira’da denedik. İlk izlenimlerimize göre son derece yumuşak bir dış ve iç yüzeyi var. Bebeğin üzerinde fazla ağırlık yapmıyor.

 • Klasik uyku tulumlarının 0-6 ay, 6-18 ay ve 18-36 ay olmak üzere 3 bedeni ve 20’den fazla modeli var. Seyahat uyku tulumlarının  0-6 ay ve 6-18 ay seçenekleri mevcut. 3-6 yaş grubu için de 9 değişik modelleri var.
 • Bebeğin tenine değen iç kısmı %100 pamuklu. Dolgu malzemeleri polyester. Sanırım dolgu malzemesi de pamuklu olabilse daha iyi olurdu…
 • Sağlığa zararlı Azo tekstil boyaları içermiyor.
 • Bebeğin fermuarı açmasını önlemek için fermuar uçlarını kapaklı yapmışlar. Bizim denediğimiz modelde fermuarlar yandandı. Ayrıca omuz kısımlarından çıtçıtla kapanıyordu. Giyimi/çıkarması kolay.
 • Bizim de denediğimiz 18-36 aylık tulumların boyları ürünün ayak kısmında bulunan çıtçıtla ayarlanabiliyor. Böylece daha uzun süre rahatlıkla giyebilir.
 • Mevsimlere göre değişik kalınlıklarda tulumlar var. 24 derece üzerindeki sıcaklıklar için 0.5 Tog, 18-24 derece sıcaklık için 1.0 Tog ve yaz sıcakları hariç tüm yıl boyunca, 15 – 21 derecelik ortam sıcaklığı için 2.5 Tog ürünleri öneriyorlar. Aşağıda görebileceğiniz üzere ürün pakedinin içinden tulumun içine ne giydirileceği ile ilgili bir bilgi kartı çıkıyor. Duru’nun annesi kendi ev sıcaklıklarında pamuklu bir pijama takımıyla beraber giydirecek.
 • Çamaşır makinasında 40C’de yıkanıyor ve ütülenebiliyor.
 • Tüm ürünlerde kargo ücretini Dream Bag ödüyor. Birçok kredi kartına 9 aya varan taksit imkanı ve havalede ilave %5 indirim imkanı bulunuyor.

dreambag

Dream Bag Uyku Tulumu’nu Nasıl Kazanacaksınız?

Bir şanslı okuyucum 0-6 ay için Dream Bag Klasik Uyku Tulumu, bir şanslı okurum da 6-18  ay için Dream Bag klasik uyku tulumu kazanacak. 20 değişik model arasından bebeğinizin cinsiyetine ve zevkinize göre dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Piyasa değeri 87 – 120 TL aralığında değişen olan bu muhteşem hediyeleri kaçırmayın. Çocuklarınız büyüdüyse bu ürünü yeğenlerinize, torunlarınıza, arkadaşlarınızın çocuklarına da hediye edebilirsiniz.

Çekilişe katılmak çok kolay…

1- BEĞENİN! Dream Bag Facebook sayfasını beğenin.

facebook.com/dreambagturkiye

2- BEĞENİN! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan EN AZ birini ya da birden fazlasını takibe alın. Takip ettiğiniz her hesap için 1 çekiliş numarası kazanacaksınız.
facebook.com/bebekveben
twitter.com/Bebek_ve_Ben
instagram.com/bebekveben
plus.google.com/+bebekveben
pinterest.com/bebekveben

3- PAYLAŞIN! Bu çekilişi kendi sosyal medya hesaplarınızından birinde paylaşın.

4- YORUM BIRAKIN! Bu yazının altına sosyal medya hesaplarınızdaki adınızı ve/veya paylaşım linkinizi yorum olarak bırakın.

Çekiliş Kuralları

 • Çekilişe katılım, bu yazının yayınlandığı gün başlayıp, 18 Aralık 2015 Cuma günü Türkiye saatiyle 23:59′da sona erecek.
 • Katılım süresi sonrasında 2 asıl ve 2 yedek talihli okuyucumu çekilişle belirleyecek ve talihlileri 19 Aralık 2015 Cumartesi günü blogumdan duyuracağım.
 • Çekilişe katılanların çekiliş kurallarını gerçekleştirip gerçekleştirmediğini görebilmem için lütfen sosyal medya hesaplarınız ve/veya paylaşımınız genele açık olsun. Özel ya da gizli hesaplardan yapılan başvuruları maalesef değerlendirmeye alamıyorum.
 • Kazanan okuyucumla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihlileri açıklayacağım.
 • Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler.
 • The Dream Bag çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Siz de daha önce BebekveBen’den hediyeler kazanan okurlarıma katılın.

Herkese bol şans!

Firmanızın ve ürünlerinizin BebekveBen’de tanıtılmasını istiyorsanız Tanıtım ve Reklam sayfasına göz atmayı unutmayın.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

 1. İyi günler, 7aylık Elmiramın şansına katılıyorum :)? 5.aydan sonra yorğanı üzüne çekib uyuyor her yarımsaatte ben yorganı geri çekiyorum üzünden o tekrar üzüne çekiyor uykuluyken bile. Uyku tulumu kullanan yok etrafımda, şimdi okudum Ece hanımla yazınızı güzel anlatılmış.

 2. 5 aylık bebeğim. Bebek ve ben sayfanızı beğenerek okuyorum hamileliğimden bu yana, Dreambag tulum da tam da bu ara almayı düşündüğüm ihtiyacımız olan bir üründü güzel denk geldi bu çekiliş teşekkürler
  Instagram fikriyeoruc
  Twitter fkrygl Fikriye Gül
  Facebook Fikriye Gül
  Teşrkkürler

 3. Merhabalar ; Çekilişe 6 aylık gözümün nuru yavrum kızım için katılıyorum umarım şans güler bize? nihal soyluoğlu artıran. Facebook’ta nihal soyluoğlu artıran olarak takip ediyorum ve Facebookta paylastim

  • Hülya selamlar
   Çekiliş koşullarını sağladığının teyidini yapabilmem için profilinin açık olması gerek. Facebook hesabında ya da başka hesaplarda paylaşım yaptığını, BebekveBen ya da DreamBag Türkiye’yi takip ettiğini göremiyorum. Bu koşulları sağladığını teyit edebildiğim zaman seni çekilişe katmaktan memnuniyet duyacağım. Anlayışın için çok teşekkürler

  • Ayşe selamlar
   Çekiliş koşullarını sağladığının teyidini yapabilmem için profilinin açık olması gerek. Facebook hesabında ya da başka hesaplarda paylaşım yaptığını ve DreamBag Türkiye’yi takip ettiğini göremiyorum. Bu koşulları sağladığını teyit edebildiğim zaman seni çekilişe katmaktan memnuniyet duyacağım. Anlayışın için çok teşekkürler

  • Sennur selamlar
   Facebook hesabında ya da başka hesaplarda paylaşım yaptığını ve DreamBag Türkiye’yi takip ettiğini göremiyorum. Bu koşulları sağladığını teyit edebildiğim zaman seni çekilişe katmaktan memnuniyet duyacağım. Anlayışın için çok teşekkürler

 4. Merhabalar ben 4,5ay sonra kavuşacağım oğlumun şansına katılıyorum çekilişinize. Güzel bir şans, kimin nasibi artık bilemem ama denemiş olmak bile hoş bir deneyim.

  • Ayşe selamlar
   Çekiliş koşullarını sağladığının teyidini yapabilmem için profilinin açık olması gerek. Facebook hesabında ya da başka hesaplarda paylaşım yaptığını, BebekveBen ya da DreamBag Türkiye’yi takip ettiğini göremiyorum. Bu koşulları sağladığını teyit edebildiğim zaman seni çekilişe katmaktan memnuniyet duyacağım. Anlayışın için çok teşekkürler

 5. Bahsettiğiniz tüm şartları yerine getirdim umarım 3aylık kızıma çıkar onun şansına karitılıyorum blogunuzun sıkı takipçisiyim azimle bahsettiğiniz uyutma yönetimi uyguluyorum bende 20:30 21:00 arası yatırıyorum bu uyku tulumu ile daha kolay olacağını düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim…:)

  sosyal medya ismim:facebook
  Göksu Yilmaz Alaltun
  https://www.facebook.com/goksuyilmazalaltun

  • Göksu merhaba,
   Katılımınız ve bloga yorum bıraktığınz için teşekkürler. Ancak paylaşımınızı göremiyorum Facebook hesabınızda… Teyit edebilmem için herkese açık olması gerek… İlginiz için çok teşekkürler.

   • Merhabalar.ben de çekilişte katılmak için şartları yaptım. Burada yorum kısmını bulamadigm için yetkililere bu şekilde iletmek istedim…inşallah kizima bu güzel urunlerdenn biri çıkar. ..şimdiden tesekkurler

 6. Merhaba,

  ismim Nihan Şen, çocuklarımın şansına katılıyorum. Facebook (Nihan Şen) ve instagram (1peri1keci) adlı hesaplarımdan takib ediyorum. Çekiliş bağlantınızı Facebook hesabımdan paylaştım. Dreambag Turkiye’yi de takip ediyorum. Hadi hayırlısı?

 7. BİZ ANNELER İÇİN HARİKA BİR SİTE HARİKA BİR FIRSAT GERÇEKTEN ÇOK BEĞENDİM twitter hesabım ozlem3850 ile faceden özlem yavuz turan ile takibinizdeyim

 8. twitter hesabım guler3850yavuz ile takipteyim facebook güler yavuz yarışmaya çoks evdiğim canım birisi için şansına katılıyorum şanslı olmak dileğiyle şartları yerine eksiksiz getirdim

 9. 5.5 aylık Abdullah Batum için giriyorum inşallah bize çıkar çünkü üzerini çok acio. Hakkımızda hayırlısı olsun

 10. Sayfanızı çok beğeniyorum. İnşallah tulum bize çıkar.

  Sosyal medya ismim Facebook: Gülşen Kilinçarslan

  • Selam Gülşen,
   Çekilişe katıldığın için teşekkürler. Ancak facebook profilinin zaman tüneli herkese açık olmadığından çekilişi paylaştığını ve Dream Bag Türkiye’i takip ettiğinigöremedim. Bu koşulları da yerine getirebilirsen seni de çekilişe katmaktan memnuniyet duyarım.
   Teşekkürler

  • Selam Ayşen,
   Çekilişe katıldığın için teşekkürler. Ancak facebook profilinde çekilişi paylaştığını ve Dream Bag Türkiye’yi/BebekveBen’i takip ettiğini göremedim. Bu koşulları da yerine getirebilirsen seni de çekilişe katmaktan memnuniyet duyarım.
   Teşekkürler

 11. Tanla en sevdigim blogersin, en sevdigim annesin, en en en.??? Herzaman basim sıkıstiginda fikirlerine basvurdugum kiymetli anne Umarim sansimiz yaver gider. Sevgiler Tanlacım???Face adim ile yorum yazmadigim icin yorumumu tekrar yazdim. Tum adimlari gerceklestirmenin grurunu duyuyor, seni ve paylasimlarini cok cok begeniyor ve seviyorm. ????(osman songül süngür)

 12. Butun kosulları gerceklestrdm facede sızı esra emır yıldırım olarak takıp edıyorum twitterde esra çelik olarak takıp edıyorum sızı zaten severek takıp edıyorum. Annelerı bılınçlendrdgınız ıcın mınnettarım sıze. ınsallah sans kızımdan yana olur
  https://www.facebook.com/esra.celik.1426

  • Selam Esra,
   Çekilişe katıldığın için teşekkürler. Ancak facebook profilinde çekilişi paylaştığını ve Dream Bag Türkiye’yi/BebekveBen’i takip ettiğini göremedim. Profilin kapalı gibi. Twitter’da da pek çok Esra Çelik var. Sen hangisisin? Bu koşulları da yerine getirebilirsen seni de çekilişe katmaktan memnuniyet duyarım.
   Teşekkürler

 13. merabalar
  bebek ve ben vee dream bag turkiye sayfasını facebokda begendim birsen gürbüz
  twiterda bebek ve beni takip ediyorum @birsen_grbz
  insatagramda bebek ve ben takip ediyorum birsennnnnnnn
  g+1 takip ediyorum birsen gürbüz
  facebok ve g+1 de paylaştım
  https://www.facebook.com/birsen.gurbuz/posts/10206722589996413?pnref=story
  https://plus.google.com/u/0/100337128716609789066/posts/1rNem7ZHrFA
  birsengrbz_06@hotmail.com
  umarım şanslı olurum çünkü hala olucam yeni yılda yeni bebek 🙂 onun şansına katıldım
  herkese bol şans 🙂

  • Merhaba Asım Kadri
   Paylaşımlar için teşekkürler. Ancak Facebook profilin kapalı olduğu için Dreambag Türkiye/BebekveBen’i takip ettiğini göremiyorum. Çekiliş şartlarını sağladığını kontrol edebilmem için profilinin beğendiğin firmalar kısmını açmanı rica ederim. Bol şans,

  • Derya hanım
   Sadece isminizi yazmışsınız. Çekiliş koşullarını sağladığınızı lütfen kontrol edin. Teşekkürler, Bol şanslar

 14. merhaba minik ezgimin sansina katıldım uzeri acik yatiyor hep ve suan grip:(tum hesaplarda begendim paylastim retweetledim g+da vildan yanmaz yagmurvil olarak takibinizdeyim sevgiler♥♥♥cok isterim tulumu kazanip kesintisiz uyumayi acaba uzeri acikmi yatiyor demeyip

  TWITTER @yagmurvil

 15. Merhaba, oğlum bugün 79 günlük. Umarım şans oğluma güler. Çok teşekkür ederiz şimdiden:)

 16. Facebook Yasemin ALKAYA AKYÜZ
  Twitter @ysmnalkya
  Instagram yasemnakyuz
  Şimdiden teşekkür ederiz.

 17. Merabalar tekrardan. Dediginiz gibi facebookumu herkese gorunur yaptim. Bi eksik var mi acaba?Facebook : gülşen kilinçarslan. Cok tesekkurler

  • Ayşe hanım
   Sadece isminizi yazmışsınız. Çekiliş koşullarını sağladığınızı lütfen kontrol edin. Teşekkürler, Bol şanslar

 18. Merhaba,

  Facebook Canan VAR olarak sayfaları beğendim, https://www.facebook.com/canan.var

  Twitter ve instagram @nesliyaren olarak takip ediyorum

  Google + Canan VAR olarak ekledim.

  Pinterest hesabım yok 🙁

  Twitterdan paylaştım : https://twitter.com/nesliyaren/status/677901775660261380

  Kışın doğan Oğlumu uyku tulumları ile hasta etmeden büyüttüm. Uyku tulumlarının ne kadar kullanışlı olduğunu çok iyi biliyorum. Doğacak bebeğimin şansına katıldım.

 19. Facebook duygu.kok.718
  Duygu kok tekas
  İnstagram duygu__yigit 🙂
  Herkese bol sanslar 🙂

bebek laptop

Oğlum Bilgisayara, Telefona ve Tablete Saldırıyor

Can’ın Şeftali Reçelli Sandviç Kurabiyesi