Can Nerede?

Bugün sevgili okurlarımızın heyecanla takip edecekleri yeni bir yazı dizisine merhaba diyoruz: “Can Nerede?”

“Can Nerede?” serisinin ilk macerasında muzur oğlum uçağı birbirine katıyor!

Son beş gündür Amerika’ya bağlı küçük bir ada ülkesi olan Puerto Rico’daydık. Seyahatimiz oldukça güzel geçti. Gidiş ve dönüşlerimizi tahmin edeceğiniz gibi uçakla yaptık. Biz uçağa yerleşmeye çalışırken sevgili oğlumuz aniden gözden kayboldu. Ben nereye gittiğini hemen tahmin ettim. Bakın Can’ı kimlerle hasbihal ederken buldum:

Can -Nasıl gidiyor işler ahbap? Pilot - Valla Can'cım ne olsun uçup duruyoruz işte...

 

Can- Şu fıkrayı duydun mu kaptanım: Uçak havalandıktan az sonra pilot anons yapmaya başladı: Sayın yolcularımız, kaptanınız konuşuyor. 295 sayılı İstanbul - Londra uçuşuna hoşgeldiniz. Şu anda 8,000 metre yükseklikte seyrediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 3,5 saat sürecek. Uçuş boyunca güzel bir hava bekliyoruz. Şimdi lütfen koltuklarınıza yaslanın ve uçuşun keyfini çıkarın... derken, tam o sırada pilottan AMAN ALLAHIM!...diye korkunç bir feryat duyuldu. Yolculara bir asırmış gibi gelen üç beş saniye boyunca hiçbir ses çıkmadı. Biraz sonra pilot tekrar konuşmaya başladı.- "Sayın yolcular demin sizleri çok korkuttuğum için özür dilemek istiyorum. Ama hostes yanlışlıkla üstüme koca bir fincan sıcak kahve döktü. Canım çok yandı. Hele pantolonumun önünün bir görseniz..."Bu sırada arkadan bir yolcu bağırdı:- "Asıl siz bizim pantolonların arkasını bir görseniz..."

 

Can - Bana bak kaptan, şu yeşil gösterge uçağın hızı. Bunu 500 birimden aşağıda tutma. Tamam mı? Uçuşla ilgili başka sorun olursa, ben annem ve babamla birlikte arka tarafta oturuyor olacağım. Otomatik pilota bağla da gel.

Hakkında Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 5 yaşındaki oğlum Can’la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da… Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen’in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

4 yorum

  1. Tanla’cım iyiki bu blog’u kurdun.. Bu sayede bizde, hem senle hemde Can’la özlem gideriyoruz..Can’ın büyüyüşüne şahit oluyoruz:))5 Ocak’ta bol şans canım:))

  2. Cok tesekkur ederim Guler teyze. Mesajlarinizi gormek, takip ettiginizi bilmek cok guzel.

  3. Süper olmuş Tanlacığım. Ne kadar büyümüş ve yakışıklı olmuş. Sevgimle kucaklıyorum hepinizi.

  4. pilot olacak büyüyünce herhalde 🙂

Sen de bir yorum yaz...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*