Bugün sevgili okurlarımızın heyecanla takip edecekleri yeni bir yazı dizisine merhaba diyoruz: “Can Nerede?”

“Can Nerede?” serisinin ilk macerasında muzur oğlum uçağı birbirine katıyor!

Son beş gündür Amerika’ya bağlı küçük bir ada ülkesi olan Puerto Rico’daydık. Seyahatimiz oldukça güzel geçti. Gidiş ve dönüşlerimizi tahmin edeceğiniz gibi uçakla yaptık. Biz uçağa yerleşmeye çalışırken sevgili oğlumuz aniden gözden kayboldu. Ben nereye gittiğini hemen tahmin ettim. Bakın Can’ı kimlerle hasbihal ederken buldum:

Can -Nasıl gidiyor işler ahbap? Pilot – Valla Can’cım ne olsun uçup duruyoruz işte…

 

Can- Şu fıkrayı duydun mu kaptanım: Uçak havalandıktan az sonra pilot anons yapmaya başladı: Sayın yolcularımız, kaptanınız konuşuyor. 295 sayılı İstanbul – Londra uçuşuna hoşgeldiniz. Şu anda 8,000 metre yükseklikte seyrediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 3,5 saat sürecek.  Uçuş boyunca güzel bir hava bekliyoruz. Şimdi lütfen koltuklarınıza yaslanın ve uçuşun keyfini çıkarın… derken, tam o sırada pilottan AMAN ALLAHIM!…diye korkunç bir feryat duyuldu. Yolculara bir asırmış gibi gelen üç beş saniye boyunca hiçbir ses çıkmadı. Biraz sonra pilot tekrar konuşmaya başladı.- “Sayın yolcular demin sizleri çok korkuttuğum için özür dilemek istiyorum. Ama hostes yanlışlıkla üstüme koca bir fincan sıcak kahve döktü. Canım çok yandı. Hele pantolonumun önünün bir görseniz…”Bu sırada arkadan bir yolcu bağırdı:- “Asıl siz bizim pantolonların arkasını bir görseniz…”

 

Can – Bana bak kaptan, şu yeşil gösterge uçağın hızı. Bunu 500 birimden aşağıda tutma. Tamam mı?  Uçuşla ilgili başka sorun olursa, ben annem ve babamla birlikte arka tarafta oturuyor olacağım. Otomatik pilota bağla da gel.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk Defa Yüzüyorum

Erkek Bebekler İçin Örgü Battaniyeler