in , ,

Bu Sefer de Kabız mı?

 

kabiz

Sabah 9.00’da yaptığı kakadan sonra Can’ın diğer kakaları oldukça az olunca Kuzey doktordan yarın için randevu aldı. Can’ın şimdi de kabız olduğundan şüpheleniyoruz. Bildiğiniz gibi Can’ın yüzünde bebek aknesi çıkınca portakal suyuna alerjisi olabileceğini düşünerek portakal suyunu kesmiştim ve akneler geçmişti. Kabızlık ise bence akneden daha ciddi ve sıkıntılı bir rahatsızlık. Bu nedenle anne sütünden bebeğe geçip bağırsaklarını yumuşatacağını düşünerek 2 bardak portakal suyu içtim. Ardından kayısı ve erik kurusu yedim. Bu değişiklikten mi bilemiyorum ama akşamüstü yaptığı kaka normaldi. Ayrıca her zaman saat 17.00 civarında başlayan huzursuzluğu bu sefer olmadı. Bir diğer yaptığım değişiklikte, her emzirmeden sonra, gazlı gözüksün-gözükmesin, gazını çıkardım. Şu anda saat gece 24.00 ve bir haftadır devam eden sıkıntılı hali yok. Umarım tüm gece güzelce uyur. Yine de yarın doktora gitmeyi ihmal etmemeli.

Ayrıca gece bezinin bittiğini fark ettiğimiz için saat 23.00 gibi Walmart’a gittik. Walmart bizim gibi bebek sahibi anne babalarla doluydu. Kasada henüz 1 yaşına girmiş ikiz çocuk annesi bir kadınla konuştuk. Uyku uyuyabiliyor musunuz? diye sordu. Demek ki tüm ebeveynlerin derdi aynı. Onlar da herşeyden ikişer tane almak zorunda kalmaktan muzdaripler. Hayat işte böyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Brezilya Yemekleri

Doktor

Doktor Ziyareti