in ,

Britax B-Agile Stroller

Biz ebeveynlerin gayet iyi bildiği gibi, bebek ürünleri biraz nankör. Bebekler hızla büyüyünce, onların da miadları doluyor. Can 1 sene boyunca Chicco Keyfit 30 Infant Car Seat (araba koltuğu) ve Maclaren Easy Traveller Stroller(araba koltuğu altlığı)‘ı tepe tepe kullandı.

Chicco Keyfit araba koltuğu az kahrımızı çekmedi. Şehir içinde her araba yolculuğunda kullanmamızın yanısıra; Florida, Puerto Rico, Türkiye ve Kanada gezilerimizde de bize eşlik etti. Uçaklarda oradan oraya atıldı. Yine de bana mısın demedi. Kaç defa üzerine birşeyler döküldü, çiş ve kaka kazaları oldu. Kolayca temizlendi.

Maclaren Stroller ise hafif ve küçük çerçevesiyle kolay taşınıp her yere sığdı. Geniş alt sepetine bir orduya yetecek kadar eşya doldurduk. Onun sayesinde hiçbirşeyi elimde taşımak zorunda olmadan heryere rahatça gidebildim.

Ancak son döndemde Can araba koltuğuna sığmıyordu. Biz de yeni bir araba koltuğu ve puset arayışına girdik. Şu yazımda anlattığım gibi, araba koltuğunda Britax Frontier 85 Combination Booster Car Seat’i tercih ettik.Yeni araba koltuğunu iki-üç gün önce arabamıza bağladık. Ne büyük bir değişiklik! Can resmen nefes almaya başladı. Yeni araba koltuğumuz şu anda bol bol yayılmasına izin verecek kadar kocaman. Can’ın seneler boyunca kullanacağını umuyoruz.

Bugün Can, araba koltuğunun biberon/içecek koyma yerini bizzat test etti. Biberonunu kendi başına koltuğun yanındaki özel bölümlere yerleştirmekten ve oradan tekrar alıp suyunu içmekten büyük keyif aldı. Hatta emziğini bile yüz defa aynı bölüme koyup-koyup çıkardı. Sanırım büyük adam oldum zannediyor ve bu başarısından kendince gurur duyuyor.

Puset konusundaysa, her zamanki gibi, almadan önce detaylı bir araştırma yaptım. Araştımalarım BabiesR’us’a yaptığımız ziyaretle başladı. Showroom’daki tüm pusetleri Kuzey ile beraber tek tek inceledik. Can’ı içlerine oturtarak sürüş rahatlığını test ettik. Sonunda seçeneklerimizi birkaç modele indirgedik.

Evde yaptığım araştırmada ise güvenlik, kullanım kolaylığı, kullanma süresinin uzunluğu, hafiflik ve müşteri yorumları gibi kriterleri araştırdım. Fiyat ve estetik gibi unsurları da göz önüne almayı ihmal etmedim. Sonuçta “Britax B-Agile Stroller” açık farkla öne geçti. İşte değerlendirmelerim:

Ürün Özellikleri

 • Doğumdan 55 pound’a (25 kg.) kadar olan çocukları taşıyabiliyor. 25 kg. aşağı yukarı 8 yaşın kilo ortalamasına denk geliyor ki, puseti 8 yaşına kadar kullanmayacağımızı umuyorum.
 • Tek elle, kolayca katlanabiliyor.
 • Küçük bebekler için infant car seat’de üzerine oturtulabiliyor. Tabii uyumlu markaları incelemek lazım.
 • Alüminyum çerçevesiyle, sadece 16.5 pound (7,5kg) çekiyor.
 • 3 tekerlekli tasarımıyla, yüksek manevra kaabiliyetine sahip.

Güvenlik ve Müşteri Yorumları

Amazon.com’da yaptığım incelemede, Britax B-Agile‘ı tercih eden 116 müşteriden 113’ü 3 yıldız ve yukarısında vermiş (%97 müşteri memnuniyeti).

Olumsuz yorumlarda görebildiğim kadarıyla tekrar eden bir problem yok. Bir kişi bağlanma mekanizmasının zor açılıp kapandığından bahsetmiş. Ancak şimdilik bir zorluk yaşamadık. Bir diğer olumsuz yorumsa, sepet kapasitesinin küçük olmasıyla ilgili. Aşağıda anlattığım gibi, aynı sorun benim de gözüme çarptı. Ancak bugüne kadar herkesin %100 memnun kaldığı bir ürün görmedim. Her üründe illa bir problem oluyor.

Ürün Testi

Ağırlık – B-agile’ı ilk kullandığımda dikkatimi çeken şey çok hafif olması. Can üzerinde olmasına rağmen, neredeyse tek parmakla itilerek manevra ettirilebiliyor.

Manevra – Tekerlekleri çok rahat her yöne dönüyor. Spor yapılırken ön tekerlek sabitlenerek düz gitmesi sağlanabiliyor. Pusetle beraber eğimli zeminlerde durulduğunda ise, kaymayı engellemek için, arka tekerlekte ayakla basılarak açılıp/kapanan bir sabitleme mekanizması var.

Eşya taşıma – B-agile’ın bence en olumsuz yönü alt sepetinin dar olması. Henüz denemedim, ama, benim her zaman patlayacak kadar dolu olduğu için ağzı kapanmayan bebek çantam, sepet bölümüne pek sığmayacakmış gibi.

Yükleme kapasitesiyle ilgili diğer bir sorun da sap kısmıyla ilgili. Maclaren’ın 2 sapı olduğu ve saplar yukarıya doğru kıvrık olduğu için, saplara poşetlerimizi asabiliyorduk. B-agile daha çok jogging yapan ebeveynler için tasarlanmış olduğundan sapı bir bütün halinde. O nedenle bir poşet ya da çanta asılması mümkün değil. Aslında bu kısıma kanca gibi bir aparat alınarak üzerine çanta gibi şeyler takılabiliyor. Ancak bu aparatı almanın gerekli olup olmadığına sonra karar vereceğim.

Britax B-Agile Stroller

Katlama – Maclaren biraz zor katlanıyordu. İlk kez kullanan birinin bir bakışta anlaması zordu. B-Agile’ın ise katlama kolaylığına bayıldım. Bebeğin oturduğu yerdeki bezden yapılmış kolu kendinize doğru çekerek bir hamlede katlayabiliyorsunuz. Katlandıktan sonraki boyutu elbette Maclaren kadar küçük değil. Ama Can da artık eskisi kadar küçük değil. Olacak o kadar diyorum.Britax B-Agile Stroller Katlama

Temizlik – Puseti kullandığımız ilk gün, pikniğe gittik. Can muhallebisini yerken doğal olarak pusete ellerini sürdü. Islak mendille silince leke falan kalmadı. Bence çok önemli bir özellik.

Aksesuarlar – Pusetin aksesuarlarına gelince… Bizim oturduğumuz yer oldukça sıcak olduğu için güneşten korunma ekstra önem arzediyor. Her ne kadar kendi tentesi gördüğüm tüm diğer bebek arabalarından çok daha geniş olsa da, ultraviolet ışınlarının çok zararlı olduğu günümüzde, işi şansa bırakmak istemedik. Can’ı hem güneş ışınlarından, hem de sinek gibi haşerattan koruyacak bu tenteyi aldık. Tente, delikli yapısıyla sağlıklı bir havalandırmaya da izin veriyor.

Britax B-Agile Stroller UV Mosquito Net

Son olarak, büyüyen bebeğimizin ihtiyaçlarını düşünerek, biberonunu, bardağını ya da ufak atıştırmalıklarını koyabileceği bir tepsi de aldık. Bebeği / çocuğu pusetten rahatça indirmek istediğinizde, bu tepsi, bir tuşa basılarak kolayca pusetten ayrılabiliyor.

Britax B-Agile Stroller Child Tray

 

Firmanızın ve ürünlerinizin BebekveBen’de tanıtılmasını istiyorsanız Tanıtım ve Reklam sayfasına göz atmayı unutmayın.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
 1. Canım güle güle kullanın.Yanlız bir kanca takar da poşet asarım diyorson ya fazla yükleme çocuktan ağır olunca yük araba ters devrilebiliyor,kardeşini taşırken başıma gelmişti böyle bir durum.Onuda dene sonra yüklerini as.Sevgiler.

 2. Merhaba,

  Merak ettim; Maclaren Easy Traveller Stroller nereden aldınız?
  Cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

  Sevgiler,

  Ecmel Özen

  • Merhabalar Ecmel

   Mesajın için teşekkürler.

   Maclaren Easy Traveller Stroller’ı Amazon.com’dan aldım.

   Başka soruların olursa memnuniyetle yanıtlamaya
   çalışırım.

   Sevgiler

   • Merhaba Tanla,

    Cevabın için çok teşekkür ederim.
    Bak şimdi kafam karıştı 🙂

    Britax B-Agile Stroller’ı doğacak olan bebeğime kullanabilir miyim?

    Bu arada Maclaren artık piyasada yok yerine muadil bir ürün
    bulmam gerek 🙁

    Britax’ı nereden aldın peki ?

    Sevgiler,

    • Amazon.com’daki ürün bilgisine göre Britax B-Agile dogumdan itibaren kullanılıyormuş.

     Ama Britax B-Agile şu anda 1 yaşında olan Can ancak içinde rahat oturacak büyüklükte. Yeni doğan bebekler için B-Agile’ı hemen kullanmak pratik olmaz bence. Sürekli oturdukları yerde kayarlar.

     Ben senin yerinde olsam önce araba koltuğu ile çerçeve ikilisini alırdım.
     Çünkü bebeğini güvenli bir şekilde taşıman için araba koltuğu mutlaka edinmen lazım.

     Burada 2 seçenek önerebilirim:

     1- Ben kullanmadım ama Britax’nın, B-Agile strollerının içine oturtulabilen şöyle bir araba koltuğu var:
     http://www.amazon.com/Britax-B-Safe-Infant-Car-Seat/dp/B0050GD29U/ref=pd_sim_ba_4

     2- Araba koltuğunda bizim kullandığımız ve memnun kaldığımız Chicco Keyfit 30′u tercih edersen ona uyumlu şöyle bir çerçeve de var:
     http://www.amazon.com/Chicco-Keyfit-Caddy-Stroller-Frame/dp/B005JDOYF0/ref=sr_1_2?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1336191469&sr=1-2

     Umarım yardımcı olabilmişimdir.

     Sevgiler

     • Merhaba Tanla,

      Senin isminde en az benimki kadar değişik :))

      Çok teşekkür ederim alakan için.

      Yalnız ben TR’den Amazon’dan sipariş veremiyorum galiba. gerçi
      şöyle bi baktım, çok uğraşmadım.

      Sen y.dışında yaşıyorsun galiba, rahatlıkla alabilirsin
      amazon’dan.

      Sevgiler,

     • Selam Ecmel,

      Evet senin ismin de çok değişik. Anlamı ne acaba? Bu arada Tanla, tan vakti (güneşin doğduğu vakit)doğan demek.

      Biz Amerika’da yaşıyoruz. O nedenle Amazon’dan sipariş etmelerde sorun yaşamıyorum.

      Britax Türkiye pazarında var. Ekli linkten ulaşabilirsin.
      http://www.cocuk-koltugu.com/britax-romer/urun_sergileme.aspx?urun_no=24

      Chicco keyfit 30’a Türkiye’de pek rastlamadım.

      Eğer Amazon’dan Türkiye’ye gönderi yapmıyorlarsa, bir opsiyon da Amerika’da yaşayan bir tanıdığınıza siparis verip getirtmek olabilir.

      Sevgiler

 3. Merhaba,

  Dogumdan once bir puset almistim ama maalesef yenidogan icin uygun degilmis, yasamadan bilemedik tabii. Yeni puset icin alisverise ciktik, basta bunu begendim ama digerlerine gore biraz pahali oldugu icin kararsiz kalinca magazadaki diger arabalaria da baktim ama denedikce kendimi mercedesten inip murat 131’e binmis gibi hissettim 🙂
  Neyse sonra uzun incelemeler ve denemeler sonucu bu pusette karar kildik ki kullandikca ne kadar iyi ettigimizi farkediyoruz. Sepetinin kullanissizligi disinda kesinlikle tavsiye edillecek bir urun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk gelişimi

Çocuğum Yeterince Gelişiyor mu?

anne sütü

Anne Sütümü Nasıl Saklayabilirim?