in ,

Brezilya Yemekleri

Brezilya Usulü Kebap

Uzun zamandır dört gözle beklediğim gün sonunda geldi. Memorial Day tatili olmasından faydalanarak Kuzey evdeydi. Öğlen yemeği için beni hamilelik zamanında söz verdiği bir Brezilya lokantasına götürdü. Normalde pahalı olan bu lokanta öğle yemeklerinde yarı fiyat uyguluyor. Çok güzel bir açık büfesi ve nefis etleri var. Can uyuyarak bize izin verdiği için yemeğimizi keyifle yiyebildik.

Eve geldiğimizde Kuzey çalışmaya başladı. Ben de Can’ı biraz uyutabildim. Akşamüstü yine huysuzlanmaya başladı. Evin içinde kanguruya koyarak dolaştık ve her nevi numaraları yaptık. Kakasını yapmakta zorlanınca sonunda iki defa popoya sabun koyma numarasına başvurduk. Bunun ardından çok sıvı bir şekilde tuvalete çıktı. Bu şekilde de kaka yapmaya alıştırmak hiç içime sinmiyor. Ancak sürekli yüzünü kıpkırmızı yaparak ıkınıp bacaklarını karnına doğru çekiyor. Ayrıca memeyi bir kere emip başını hızla geriye atıyor. Yine uyuduğunda saat 24.30 olmuştu. Bu halleri daha ne kadar devam edecek bilemiyorum. Ancak saat 4.30’a kadar uzun bir uyuma seansı oldu. Geceleri bu şekilde biraz daha uzun uyumaya başlamasına itirazımız hiç yok.

Bu yazıya puan ver!

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küme Beslenmesi

Bu Sefer de Kabız mı?