in

Bir Kaka Kazası :)

kaza

Hafta sonlarını temizlik ve alışverişe ayırıyoruz. Bugün de öyle oldu. Can’ın uyumasını bekleyip hızla tüm evi temizledik. Küçük bey uyanınca onu besledik. Altını değiştik ve yeniden uykuya dalmasını bekledikten sonra hızla dışarı çıktık. Önce  market alışverişimizi yaptık. Bir hamgurgercide akşam yemeğimizi yedik. Bitmiş olan ıslak mendillerimizden aldık. Bebeklerin ne kadar çok hazır bez ve ıslak mendil tükettikleri çok şaşırtıcı.

Daha sonra bir mağazaya uğrayıp elimizde olan bir Çin malı bebek elbisesini değiştirmek istedik. Ama elbise indirime girdiği için eş fiyatlı başka bir ürün bulamadık. O yüzden değişim yapmaktan vazgeçtik. Dışarı çıktığımızda Can’ın acıktığını farkettik. Onu beslemek için hazırladığım mamayı çıkarırken bebeğimi kucağıma almak istedim. O da ne! Elbisenin alt kısmında kahverengi bir leke. Ayrıca araba koltuğunda da kaka izleri! Hızla arabanın arkasına alt değiştirme düzenimizi kurup Can’ın altını açtık. Aman allahım! Şimdiye kadar yaptıklarının hepsinden çok. Beline kadar kaka. Sanırım üzerine giydirdiğimiz tulum dar geldiği için zaten büyük olan hazır bezin kenarını da açmış ve böylece büyük kaza meydana gelmiş. Hızla ve tüm ıslak mendillerimizi harcayarak Can’ı temizledik ve yeni bezi ile yeni kıyafetlerini giydirdik. Böylece ilk büyük kaza tecrubemizi de atlatmış olduk. Daha sonra önceden karar verdiğimiz gibi Can’a kolik ilacı içeren mamasını besledik. Uyuyunca yemeklik alışverişimizi tamamladıktan sonra eve geldik.

Eve gelince maalesef kabus başladı. Gece 21.30dan 24.30’a kadar bebeğimiz deliler gibi ağladı. Gazdan canı yandığı o kadar belli ki insanın içi acıyor. Ama gaz çıkarma, sallama ve meme vermekten başka insanın elinden birşey gelmiyor. Meme ve biberon içindeki anne sütünü de can acısından reddedince son çare olarak acile gitmeye karar verdik. Elbiselerimizi değiştik. Tam gitmek üzere iken 5 dakikalığına sustu. O arada aklımıza daha önce aldığımız gaz damlası geldi. Bugüne evde durmasına rağmen kimyasal içerikli bir ilaç olduğu için vermeye çekinmiştik. Son çare olarak onu vermek zorunda kaldık. 10 dakika içinde ilaç mucize gibi işe yaradı ve bebek uykuya daldı. Ancak sabah 5.00’e kadar uyanmadı ve uyandığında ne çiş ne de kaka yapmıştı. Bu da bizim için biraz korkutucu oldu. Ancak bir sonraki beslenmede çiş ve kaka yapmaya başlayınca rahatladık.

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Shutterfly’dan Bebek Albümümüz Geldi

Küme Beslenmesi