in

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü – 37. Hafta

Herkese merhaba,

Nehir kızımın geçen hafta gelmeye kalkarak bizi heveslendirmesinden sonra hop oturup hop kalkarak bir hafta geçirdik. Etrafımızdakiler, anneler, babalar, arkadaşlarımız da bir o kadar heyecanlandı.

Ancak doktorumuzun söylediğine göre şu an herşey normalmiş. Hatta aslında gelmek isteyen o değilmiş, doğurmak isteyen benmişim. Tabii bunu tıbbi olarak söyledi ama biz bunu kendi dilimize çevirdik. Artık her an gelebilirmiş ya da iki üç hafta da bekleyebilirmiş. Öyle mutlak istirahate bile gerek yokmuş. Ağır iş yapmadan her işimi halledebilirmişim. Tabii ben bu işe çok sevindim. Öyle yattığım yerden şunu getir, bunu götür hiç bana göre değil. Allah elden ayaktan düşürmesin kimseyi. Annemler sağolsunlar, tencerelerin biri geliyor diğeri gidiyor. Yemek derdim kalmadı. Annem her geldiğinde bütün yapılacakları hallediyor. Geçen hafta tüm eksikleri tamamladık. Gezmeye çıkabiliyorum çok dolanmamak, arabadan in-bin şeklinde olmak kaydıyla.

Minnoş kızımın hem büyük yatağını hem de bizim odada duracak olan park yatağını kurduk, hazırladık bir telaş. Bazen düşünüyorum da şu an karnımda bıdırdayan miniş, bir bakmışım o yatakta mıkırdayacak. Bazen inanamıyorum, hayalimde canlandırmaya çalışıyorum, kendimi gülümserken buluyorum.

Genel olarak bol istirahatli ve rahat bir hafta geçirdim diyebilirim. Karnım da bir boy daha büyüdü. Ne yazık ki o kadar kreme rağmen ikinci hamileliğimde karnımda çatlaklar oluştu. Çok ciddi boyutlarda değil neyse ki. Kızımdan bana yadigar. Bir de evde olmamın etkisi ile abur cubur, çörek börek tatlı yeme oranım bir hayli arttı. Ben de artık kendimi daha az frenlemeye başladım. Ama gözümün açlığı ile midemin boyutları aynı oranda değil. Kızım bir yandan iştahımı açıyor, diğer yandan midemi sıkıştırıyor. Şimdilik 14 kilo aldım. 2-3 hafta daha doğurmazsam bir 2 kilo daha alabilirim. Gerçi son günlere doğru midenin yeri daha da küçülüyor, yemek yemek daha da zorlaşıyor.

Bakalım önümüzdeki pazar günü olan evlilik yıldönümümüze doğuracak mıyım, kızım babasıyla bir akşam yemeği yememe izin verecek mi? Bir diğer merak konusu ise Ocak ayının ailemizde tüm doğum günlerinin toplandığı ay olması. Şimdiye kadar annemin, eşimin ve kayınvalidemin olmak üzere 3 doğum günü kutladık. Ocak bitmeden daha önümüzde eşimin kardeşinin doğum günü var. E bir de evlilik yıldönümümüz var. Kızım da bu furyaya katılırsa tamamdır. Heyecanlı bekleyiş sürüyor…

Şimdilik bu kadar, sağlıklı mutlu haftalar herkese…

berrak hamilelik 37Hafta

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Berrak Merhaba,
    Şaştım kaldım bende, Nehir çoktaan gelmiştir diyordum halbuki 🙂 Sağlıkla ve kendi istediği zaman gelmesi önemli tabii ki. Hareketlerin belki azıcık kısıtlanmıştır ama kısa bir dönem de olsa böyle güzel bir bakımın sana/size iyi geleceğini düşünüyorum. Minik bir tatil gibi..Keşke Ankarada deniz de olsaymış;kısa kaçamaklı güzel günler olurmuş..
    Hazırlıklarının bitmesine sevindim.
    Ocak ayı sizin için ne kadar da doluymuş, Nehir de kendine Ocak’ta yer bulacak gibi.. Güzel haftalar dilerim(z)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esra Hamilelik 28.hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 28. Hafta

Kundak çeşitleri

Üçü Bir Arada: Uykusuzluk, Gaz, Kakada Mukus