in

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü – 25. Hafta

9 günlük bayram tatilinden sonra sabah uyandığımda Tuğra’yı “Hadi oğlum git içeri de uyuyayım” diye kovalamak üzereydim ki acı gerçeğin farkına vardım. Gözlerim yarı açık yataktan kalkmak zorunda kaldım. En güzel tatil henüz çıkılmamış, hayalleri ile yaşanan tatildir. Şu an 29 Ekim’in hayalini kuruyorum. 29 Ekimden sonra da doğum izninin hayalini kurarım artık.

Bu bayram ufak bir Karadeniz turu yaptık. Esas kaldığımız yer Samsun’du, ama günübirlik turlarla Ünye ve Sinop’a da geçtik. “Yediğin içtiğin senin olsun bize ne gördün onu anlat” diye bir laf vardır ya. Bizim için onun tam tersi geçerli. “Gördüğün senin olsun bize ne yedin onu anlat” hali. Zira biz yemek için gezen insanlardanız kocamla. Yol üstünde duracağımız yerin bile bir gurme lokantası olması gerekir. Gerekirse Çorum’un içine girer sora sora tandırcıyı buluruz. (O kadar uğraştık tandırcı bayram nedeniyle kapalıydı bu arada) Şimdi bu yazıyı hamileler okuduğu için ballandıra ballandıra anlatmayacağım yediklerimizi. Belki üşenmezsem bloğuma yazar koyarım tavsiyelerimi.

Yemenin içmenin dışında 25 haftalık bir hamile olarak 5-6 saatlik araba yolculuğu çok da zorlamadı beni. Karadeniz seyahatinin en büyük faydası bol yeşillik, temiz hava ve yürüyüşler oldu. O yüzden şu an burada bilgisayar başında olduğumdan çok daha sağlıklı ve konforlu bir 4 gün geçirdim diyebilirim. Gezmeyi deli gibi seven ve seyahate çıktığımızda usluluk katsayısı artan bir oğlum olduğu için de Tuğra ile çok rahat gezdik. Bunda biraz karı koca payımız da var tabii. Bulduğumuz her çocuk parkında oynamasına enerjisini boşaltmasına izin verdik. Bunu da çocuklu seyahat tüyosu olarak yazıyorum. E bebekler doğup büyüyecek, bir ara da gezeceksiniz herhalde 🙂

Öte yandan, dönüşte geçen hafta da bahsettiğim “fetal eko” dedikleri bebişin kalp ultrasonu randevumuz vardı. Doktor şimdilik endişelenecek bir şey olmadığını, ama bebiş doğunca tekrar kontrole gelmemizde fayda olduğunu söyledi. Şimdilik rahatladık. Zaten Tuğra da doğunca üfürüm duyup eko istemişlerdi. “4-5 yaşında getirin tekrar” demişlerdi. Tekrar kontrole gittiğimizde “üfürüm geçmiş” demişlerdi. Umarım bu da öyle basit bir durumdur. Değilse de Allah dermansız dert vermesin.

İsim konusunda henüz bir netlik yok. Şu an sevgili kocamın lobi faaliyetleri devam ediyor. Bende biraz yumuşama var gibi. Ama tam “budur” değil. Ne demiştik en önemlisi sağlık.

Sağlıkla kalın, haftaya görüşmek üzere.

berrak hamilelik 25.hafta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Plasenta ürünleri

Ekmek Arası Plasenta?

mervin hamilelik 24.hafta

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 24.Hafta