in ,

Ben Ağladığımda…

*Bugün Deli Anne’yi okurken çok hoşuma giden bir müzik karşıma çıktı. Müzik beni o kadar duygulandırdı ki kelimeler zihnimden akıverdi. Aşağıda yazdığım şiiri okumadan önce lütfen müziği başlatın. Sophie Zelmani’yi tanıştıran Deli Anne’ye teşekkürler.

Hayat hep güzel mi anneciğim?
İstediklerimi verir mi?
Elimde bir parça şekerim olsa…
Oyuna dalsam,
Unutsam –ne dersin– erir mi?
ben ağladığımda1
Babamla sen, hep olacak mısınız yanımda?
Koruyacak mısınız beni, şu KOCAMAN dünyada.
Gökyüzü mavi, bulutlar beyaz…
Üşüyorum anneciğim.
Sokul biraz.
ben ağladığımda2
Ellerim ufak, ellerim meraklı, ellerim nemli.
Gelecek günler.
Bir soru işareti.
Doğruları göster,
Annem,
Doğruları bana.
Arada tökezleyip dizlerimi uf yapsamda…
ben ağladığımda3
Yanından uçup gideceğim bir gün.
Kanatlarım sağlam, başım dik!
Merak etme anneciğim, verdiklerin beni taşır.
Hayat beni hayal kırıklığına uğrattığında,
Biliyorum senin de yüreğin acır.
Ben -her- ağladığımda.

Tanla

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. First of all, I love the poem!! Beautiful <3 I have tears… The music is really emotional and the pictures are amazing! You must share what type of camera you are using and the editing program seems awesome too 🙂 You are awesome!

  2. Deli anne sayesinde bu sanatçıya ben de bayıldım. İnsanın içini huzurla dolduruyor. Sesi de kendi de güzel bir insan. Sonra da sizin şiirinizi okudum. Şiirden çok anlamam, ben düzyacıyımdır; ama beni etkiledi ve gözlerimi doldurdu.
    Bu arada geçen hafta bizim içimizden Türk bir baba kızın hikayesini yazdım ve beni o kadar etkilediler ki hele de babanın tutumu her gün dinlemeden yapamıyorum.
    Tarz aynı olmasa da keyifle şarkı söylemek nedir görmek isteyenler için http://oncekadinsonraanne.blogspot.com/2012/07/ornek-alnacak-bir-baba-kz-selin-ve.html

  3. Müzik çok güzel.Seninde şiirin çok duygusal,anne ile çocuğunun duygularını çok güzel yansıtmışsın ellerine sağlık.İşte annelik öyle birşey.

  4. Harika Tanlacm, cok cok begendim, siir de fotograflar da gercekten cok guzel! Gonlune saglik canim! TEBRIKLER !

  5. Biraz once diger yayinladigin siiri okurken bu siirini animsadim. Seninleyken okutmustun bana, bu guzel parcayi dinletirken. Yeniden dinledim, okudum, ve agladim. Yuregine saglik. Sevgimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamile Ünlülerden 7 Özel Kıyafet

Doktor

Doktor Ziyareti: 15.Ay