in

Bebekten Ressam Olursa, Kediden de Bebek Bakıcısı Olur…

Bugün size 2 tane haberim var. Hem şaşırtıcı, hem de eğlendirici. İlki minik bir dahi ile ilgili, ikincisi de beklenmedik bir bebek bakıcısı ile…

Bebek Ressam Aelita

Minik dahi ressam Aelita

Hayatta hiçbir şeye şaşırmamak lazım. Baksanıza minik Aelita’ya. Şu anda 4 yaşında olan Aelita, ailesi ile birlikte Avustralya’da yaşayıyor Yaşıtlarından farkı, henüz 9 aylıkken kanvas üzerinde resim yapmaya başlaması ve 2 yaşında iken diğer ressamlarla ortaklaşa olarak ilk sergisini açması. Aelita’nın The Prodigy of Color adlı ilk solo sergisi ise, 2011 Haziran ayında New York’da  yapılmış.

“Ne var bunda, benim çocuğumda 2 yaşından beri resim yapıyor, herkeste çok  beğeniyor” diyebilirsiniz. Fakat, Aelita’nın hayranları, aile ve arkadaş çevresini çoktan aşmış durumda. Baksanıza, HongKong’da satılan bir resmi $24.000’a alıcı bulmuş. İtalya’dan bir sanatsever ise, Aelita’nın “Asteroid” isimli çalışmasının da aralarında bulunduğu 3 resmine $27.000 ödemiş.

En sevdiği renk sarı olan Aelita, güneş sistemini ve dinazorları çizmeyi seviyormuş. Sanat eleştirmenleri Aelita’nın tarzını abstract expressionism (soyut ekspresyonizm -ya da- dışavurumculuk) olarak tanımlıyorlarmış. Oğlum Can, ilk resmini yapman için önünde 1 ay süre var ona göre… Resim yapmam diyorsan, müzik, heykel kafana göre takıl. Yeter ki birşey üret!

Aelita'nın Africa isimli çalışması

Bebek Bakıcısı Kedi Stewie

Kedileri nankör bilirsiniz değil mi? Çocuklarla ve bebeklerle pek de hoşlaşmazlar. Haksız da değil tüylü yaratıklar. Ayaklarına ceviz kabuğu bağlayan, kuyruklarını çeken hep o yaramazlar… Ancak bu haberimizdeki kedi, bebeklerle çok iyi anlaşıyor. Hatta bir bebeğin de bakıcılığını üstlenmiş. Olamaz mı dediniz? Mmmmm. Görünüşe göre oluyormuş. Kuzey! Biz de Can’ı uyutmak için bir kedi mi alsak acaba?


Kedi Stewie, bebek Connar’ı uyutuyor.

Kaynaklar
Aelita Andre: Kişisel websitesi | Wikipedia | NYPost

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

uyku

U-YU-MA-YA-CA-ĞIM! : Bebeği Uyumayan Anneye Mektup

Doğumda Damar İçi Müdahaleler