in

Bebekten Ressam Olursa, Kediden de Bebek Bakıcısı Olur…

Bugün size 2 tane haberim var. Hem şaşırtıcı, hem de eğlendirici. İlki minik bir dahi ile ilgili, ikincisi de beklenmedik bir bebek bakıcısı ile…

Bebek Ressam Aelita

Minik dahi ressam Aelita

Hayatta hiçbir şeye şaşırmamak lazım. Baksanıza minik Aelita’ya. Şu anda 4 yaşında olan Aelita, ailesi ile birlikte Avustralya’da yaşayıyor Yaşıtlarından farkı, henüz 9 aylıkken kanvas üzerinde resim yapmaya başlaması ve 2 yaşında iken diğer ressamlarla ortaklaşa olarak ilk sergisini açması. Aelita’nın The Prodigy of Color adlı ilk solo sergisi ise, 2011 Haziran ayında New York’da  yapılmış.

“Ne var bunda, benim çocuğumda 2 yaşından beri resim yapıyor, herkeste çok  beğeniyor” diyebilirsiniz. Fakat, Aelita’nın hayranları, aile ve arkadaş çevresini çoktan aşmış durumda. Baksanıza, HongKong’da satılan bir resmi $24.000’a alıcı bulmuş. İtalya’dan bir sanatsever ise, Aelita’nın “Asteroid” isimli çalışmasının da aralarında bulunduğu 3 resmine $27.000 ödemiş.

En sevdiği renk sarı olan Aelita, güneş sistemini ve dinazorları çizmeyi seviyormuş. Sanat eleştirmenleri Aelita’nın tarzını abstract expressionism (soyut ekspresyonizm -ya da- dışavurumculuk) olarak tanımlıyorlarmış. Oğlum Can, ilk resmini yapman için önünde 1 ay süre var ona göre… Resim yapmam diyorsan, müzik, heykel kafana göre takıl. Yeter ki birşey üret!

Aelita'nın Africa isimli çalışması

Bebek Bakıcısı Kedi Stewie

Kedileri nankör bilirsiniz değil mi? Çocuklarla ve bebeklerle pek de hoşlaşmazlar. Haksız da değil tüylü yaratıklar. Ayaklarına ceviz kabuğu bağlayan, kuyruklarını çeken hep o yaramazlar… Ancak bu haberimizdeki kedi, bebeklerle çok iyi anlaşıyor. Hatta bir bebeğin de bakıcılığını üstlenmiş. Olamaz mı dediniz? Mmmmm. Görünüşe göre oluyormuş. Kuzey! Biz de Can’ı uyutmak için bir kedi mi alsak acaba?


Kedi Stewie, bebek Connar’ı uyutuyor.

Kaynaklar
Aelita Andre: Kişisel websitesi | Wikipedia | NYPost

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uyku

U-YU-MA-YA-CA-ĞIM! : Bebeği Uyumayan Anneye Mektup

Doğumda Damar İçi Müdahaleler