in

BebekSitelerim.com Yayında!

Sonunda tamamlandı. Uzun süredir üzerinde çalıştığım BebekSitelerim.com yayında!

BebekSitelerim.com’da Türkçe yayın yapan bebek, çocuk, annelik, babalık ve hamilelik ve benzeri içerikli websiteleri, bloglar ve forumlar yer alıyor. BebekSitelerim.com ile, konuyla ilgili internet gezginleri, aradıkları tüm bebek ve çocuk sitelerini tek bir adrese girerek kolayca bulacak. Ayrıca BebekSitelerim.com’da listelenen her sitenin altındaki oy verme fonksiyonu ile beğendikleri sitelere olan desteklerini gösterebilecekler.

BebekSitelerim.com Nasıl Doğdu?

BebekSitelerim.com’un fikir temelleri, bebek blogları konusunda yaptığım araştırma ile başladı. Bebekleri konu olan siteler bir numaralı ilgi alanım olduğundan bunların yer aldığı büyük bir liste bulma arayışındaydım.

Ulaşabildiğim en geniş kaynak “Minik Yaprak’ın Günlüğü” isimli bir blogun altında yer alan “anne blogları listesi”ydi. Burada yer alan liste, oldukça uzun olmasına rağmen güncel değildi. Listedeki çoğu blog kapanmış ya da linkleri bozulmuştu. Bir diğer kaynak, yayında olan çeşitli blogların içindeki blog listeleriydi (blogroll). Ancak blog listeleri de kişisel zevkleri yansıttığından ve blogların altında dağınık bir şekilde yer aldığından, konuyla ilgili kişilere tutarlı ve kapsamlı bir şeçenek sunmuyordu. İnternette bebek/çocuk bloglarının listesini yapan diğer sitelerin içerikleri de genellikle kısa ve yetersizdi.

Bunun üzerine bildiğim bebek bloglarını listelemeye başladım. Konunun derinlerine indikçe, sadece blogları değil websiteleri ve forumları da içeren bir listenin olmadığını gördüm. Böylece bu projeyi, ilgili konuda yayın yapan tüm websiteleri ve forumları da kapsayacak genişletmeye karar verdim. Başlangıç olarak BebekSitelerim.com bebek, çocuk, annelik, babalık ve hamilelik konularında 120’nin üzerinde siteyi listeliyor. Bu liste, sizlerin de katkılarıyla, her geçen gün genişliyor.

BebekSitelerim.com Bir Takım Çalışması

BebekSitelerim.com, Türkiye’nin en güncel, sürekli ve kapsamlı bebek siteleri listesi olmayı hedefliyor.

Güncellik hedefi: BebekSitelerim.com’da yer alan sitelerin güncelliği için titiz bir çalışma yapıldı. İleride listeden yer alan her linkin geçerliliği senede 2 defa kontrol edilecek.

Süreklilik hedefi: İlk listeyi oluşturmak için, blogların “2011 senesi içerisinde en az 3 ay yayın yapmış olma koşulu” arandı. Böylece sadece doyurucu içeriğe sahip olan bloglar listede yer almış olacak.

Kapsamlılık hedefi: BebekSitelerim.com bir takım çalışması. Her ne kadar BebekSitelerim.com’a admin tarafından düzenli bir bilgi girişi yapılsa da, listemiz sizlerin de katkılarıyla giderek büyüyecek. BebekSitelerim.com’da yer almasını istediğiniz blog, site ve forumları Bebek Sitesi Ekle sayfasındaki formu doldurarak önerin.

BebekSitelerim.com ile Sitenize Destek Verin

BebekSitelerim.com’da her bebek sitesinin altında yer alan “oy verme” butonuna basarak, dilediğiniz bebek sitesine +1 ya da -1 oy verebilirsiniz.

Şu anda en çok oy alan ilk 10 blog, site ve forum ana sayfada ilan ediliyor. Ayrıca tüm blog, site ve forumların listesine kendilerine ait sayfalardan ulaşmak ve “en yüksek oya göre sıralamak” mümkün.

Ayrıca sitelerin sayfalarında yorumlarınızı yazabilir ve siteleri sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Durmayın! Ekleyin, Yorum Yazın ve Oylayın!

BebekSitelerim.com’un alanında önemli bir boşluğu doldurduğuna inanıyorum. BebekSitelerim.com sizlerin de katkılarıyla büyüyecek. Haydi durmayın! Hemen şimdi sevdiğiniz bebek çocuk sitesini ekleyin, sitenize destek mesajınızı yazın ve oy verin.

BebekSitelerim.com’da buluşmak üzere…

2 Comments

Yanıt Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Çocuğunuz İnternetteyken Gözünüz Arkada Kalmasın!

Annenin Sütü Fazla Geliyor Bebeğim