in , ,

Bebeklere Uygun Oyuncaklar

Jacques The Peacock

Bugün ilk defa Can’ın oyuncaklarını çıkararak oynama denemesi yaptık. Can’a şimdilik çok fazla oyuncak almadık. Oyuncakları seçerken Çin malı olmamasına, plastiklerinin BPA ve diğer zararlı maddeler içermemesine, yaşına uygun olmasına, zeka geliştiren faydalı oyuncaklar olmasına dikkat ettik. Oyuncaklar hakkında yapılan yorumları inceledikten sonra Lamaze Jacques the Peacock, Flapsi ve Baby Einstein Take Along Tunes’a karar verdik. Ayrıca İkea ziyaretimizde bir Barnslig Rattle (çıngırak), parmak kuklaları ve iki tane yumuşak bebek almıştık. İkea’dan aldığımız oyuncaklardan çıngırak dışındakiler daha büyük yaşlarda oynaması için olduğundan onları şimdilik çıkarmadık.

Bebeklerin kas gelişimi için günün belli bir saatini karın üzerinde geçirmeleri gerekiyor. Bu saatler oynamak için de ideal. Ben de örtüsünü yere yaydıktan sonra bebeğimi karın üstü üzerine koydum. Bu şekilde yere konulduğunda hemen kafasını kaldırmaya çalışıyor. Ancak kasları henüz çok güçlü olmadığı için yere düşüyor. Biraz bu şekilde alıştırma yapmasına izin verdikten sonra yorulduğun fark edince sırt üstü çevirdim. Bu sefer oyuncaklarla oynama zamanımız geldi. Peacock, Flapsi ve Barnslig’i tek tek göstererek salladım. En çok Peacock ile ilgilendi. Eli ile henüz tam ve biliçli olarak tutamasa da elinin yakınına geldiğinde birkaç kere oyuncağın kenarını kaptı ve bıraktı. Zaman içinde daha anlamlı olarak oyuncaklarla ilgileneceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bebek Gelişimi: 2.ay

bahar.temizligi

Kışlıklar Kaldırılsın, Yazlıklar Çıksın…