in , ,

Bebeklere Uygun Oyuncaklar

Jacques The Peacock

Bugün ilk defa Can’ın oyuncaklarını çıkararak oynama denemesi yaptık. Can’a şimdilik çok fazla oyuncak almadık. Oyuncakları seçerken Çin malı olmamasına, plastiklerinin BPA ve diğer zararlı maddeler içermemesine, yaşına uygun olmasına, zeka geliştiren faydalı oyuncaklar olmasına dikkat ettik. Oyuncaklar hakkında yapılan yorumları inceledikten sonra Lamaze Jacques the Peacock, Flapsi ve Baby Einstein Take Along Tunes’a karar verdik. Ayrıca İkea ziyaretimizde bir Barnslig Rattle (çıngırak), parmak kuklaları ve iki tane yumuşak bebek almıştık. İkea’dan aldığımız oyuncaklardan çıngırak dışındakiler daha büyük yaşlarda oynaması için olduğundan onları şimdilik çıkarmadık.

Bebeklerin kas gelişimi için günün belli bir saatini karın üzerinde geçirmeleri gerekiyor. Bu saatler oynamak için de ideal. Ben de örtüsünü yere yaydıktan sonra bebeğimi karın üstü üzerine koydum. Bu şekilde yere konulduğunda hemen kafasını kaldırmaya çalışıyor. Ancak kasları henüz çok güçlü olmadığı için yere düşüyor. Biraz bu şekilde alıştırma yapmasına izin verdikten sonra yorulduğun fark edince sırt üstü çevirdim. Bu sefer oyuncaklarla oynama zamanımız geldi. Peacock, Flapsi ve Barnslig’i tek tek göstererek salladım. En çok Peacock ile ilgilendi. Eli ile henüz tam ve biliçli olarak tutamasa da elinin yakınına geldiğinde birkaç kere oyuncağın kenarını kaptı ve bıraktı. Zaman içinde daha anlamlı olarak oyuncaklarla ilgileneceğini düşünüyorum.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek Gelişimi: 2.ay

bahar.temizligi

Kışlıklar Kaldırılsın, Yazlıklar Çıksın…