Bir olağan Cumartesi günümüz daha. Kahvaltı, ev temizliği ve dışarıya çıkış. Akşam yemeğimizi yemeden önce Can bey huzursuzlanmaya başladığı için marketin otoparkında serin bir köşeye arabayı çektik ve hazırladığımız mamadan vermeye başladık.

Can yaklaşık bir haftadır genellikle beslenirken keyfi yerinde ise bizimle tatlı tatlı konuşuyor. Elbetteki 2,5 aylık bir bebek bildiğimiz kelimeleri kullanmıyor ama kendisini öyle güzel anlatıyor ki…Bir cilveler, bir gülücükler, bir sesler…Biz de onun oyununa dahil olduk. Onun çıkardığı seslerin aynısını çıkarmaya çalışıyoruz. Önce bizi şaşkın şaşkın dinliyor. Annemle babam ne diyor gibi… Sonra da, kocaman, ağız dolusu gülümsüyor. Utangaç kafasını göğsüme gömüyor. O zaman tüm yorgunluklarımız, tüm uykusuzluklarımız bir kuş gibi uçup gidiyor. Gözlerinin içine baktığımda o suratın içinde kaybolmak istiyor insan.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

emme.gudusu

Emme Güdüsü

Babalar Günü ve Anne Sütünün Fazla Gelmesi