Bebekler Konuşur mu?

Bir olağan Cumartesi günümüz daha. Kahvaltı, ev temizliği ve dışarıya çıkış. Akşam yemeğimizi yemeden önce Can bey huzursuzlanmaya başladığı için marketin otoparkında serin bir köşeye arabayı çektik ve hazırladığımız mamadan vermeye başladık.

Can yaklaşık bir haftadır genellikle beslenirken keyfi yerinde ise bizimle tatlı tatlı konuşuyor. Elbetteki 2,5 aylık bir bebek bildiğimiz kelimeleri kullanmıyor ama kendisini öyle güzel anlatıyor ki…Bir cilveler, bir gülücükler, bir sesler…Biz de onun oyununa dahil olduk. Onun çıkardığı seslerin aynısını çıkarmaya çalışıyoruz. Önce bizi şaşkın şaşkın dinliyor. Annemle babam ne diyor gibi… Sonra da, kocaman, ağız dolusu gülümsüyor. Utangaç kafasını göğsüme gömüyor. O zaman tüm yorgunluklarımız, tüm uykusuzluklarımız bir kuş gibi uçup gidiyor. Gözlerinin içine baktığımda o suratın içinde kaybolmak istiyor insan.

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben
Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*