in , ,

Bebekler İçin Örgü Oyuncaklar

Örgü, dikiş, nakış gibi el işleri konusunda pek parlak olduğum söylenemez. Örgülerden sadece haroşa ve düz örgüyü bilirim. Bu da bol bol banyo kesesi örmek dışında pek işime yaramadı. Uygulamasını fazla bilmemekle beraber örgü konusunda da belli zevklerim vardır. Mesela düz renk örülmüş kıyafetleri sevmem. İlla bir deseni, bir özelliği olacak. Sonra örgünün makina örgüsü gibi sıkı olanını severim. Gevşek örülmüş modellerden pek hazzetmem. Senelerdir kışın bile sıcak iklimli olan şehirlerde yaşadığım için kazakla, eldivenle, atkıyla pek işim olmadı. Türkiye’yi kışın ziyaret ettiğim dönemlerde ise evlerin içi sıcak olduğu için hep tişört ile dolaştım. Dolayısı ile Can için herhangi bir örgü hazırlığı yapmışlığım yok.

Bizim kültürümüzde bebek doğduğunda bol bol el örgüsü hediyeler gelir. Küçük kazaklar, hırkalar, patikler, daha neler neler… Can’ın doğacağını müjdelediğimizde başta annem ve Kuzey’in annesi olmak üzere ailemizin becerikli kadınları kolları sıvadılar. Onların emeklerinin boşa gitmesine gönlüm razı olmayacağı için, örgü konusunda zevklerimi baştan paylaştım. İklim dolayısı ile de örülen kıyafetleri Can’a giydirme şansımın fazla olmadığını belirttim. Sağolsunlar, anlayışla karşıladılar. Can için az ama çok özel parçalar ördüler. Özellikle Kuzey’in annesi örgü konusunda müthiş bir yeteneğe sahip. İnternetten ya da dergiden herhangi bir modeli gösterdiğiniz zaman, modele şöyle bir bakması yeterli. İki üç güne kalmaz modelin aynısı elinizde hazır oluyor. İşte babaannesinin Can için ördüğü harika battaniye…

Babaannesi yakında yine bizi ziyarete geliyor. Yeni projeleri için benden model seçmemi istedi. Aklıma hemen daha önce gördüğüm örgü bebekler geldi. Öyle şirinler ki insan hangisini seçeceğini bilemiyor. İşte düşündüğüm modeller. Sizce hangisi daha güzel?

Örgü modelleri: Knitted Toys ve Fluff and Fuzz

3 Comments

Yanıt Yaz
  1. bebek orgu oyuncaklar çok güzel ama neden yapılışı yok? yararlı bir site olsun diye uğraşıyorsanız tüm detaylarıyla yapılışınıda anlatımlı bir şekilde yayınlamanız gerekir yoksa hiçbir anlamı kalmıyor.(kalmadıda )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

turkish celebrity kids

Bu Ünlü Türk Bebekleri Tanıyor musunuz?

Vergisiz Alışveriş