in

Bebek Odası İçin Hesaplı Dekorasyon Fikirleri

Bebek odanızı dekore etmek her zaman pahalı olmak zorunda değil. Aşağıda örneklerini verdiğim fikirleri kullanarak, eldeki malzemeleri değerlendirip, hiç para harcamadan ya da çok az para harcayarak bebek odanıza renkli detaylar katabilirsiniz.

Bebek Giysilerini Sergileyin

Annelerinize, anneannelerinize sorun. Sandıkları karıştırın! Bebekliğinize ait bir iki giysiyi mutlaka saklamışlardır. Bu giysileri şık bir kurdele ile duvara asarak ya da çerçeveleyerek çok şirin ve nostaljik bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan Bonbonlar Yapın

El becerilerinizi konuşturma zamanı! Renkli paket kağıtlarını kullanarak tavana asacağınız rengarenk bonbonlar hazırlayın. Yapması çok kolay. Bu linkten yapılışını görebilirsiniz.

pompom

Dergi Fotoğraflarından Kolaj Hazırlayın

Sahaftan bebek odanızın temasına uygun, renkli fotoğraflar içeren dergiler alın. Hayvan, çiçek ve meyve ilustrasyonları bebek odaları için her zaman kullanılabilir. Bebek dergilerinin yanısıra, sanat dergileri, dekorasyon dergileri ve kadın dergilerinde de ummadığınız fotoğraflar çıkabilir. Fotoğrafları dikkatlice kesip değişik boylardaki çerçevelerin içine koyun. Çerçevelerden bir kolaj hazırlayın.

Ahşap Harflerle Bebeğinizin İsmini Yazın

Ahşap harfler ile bebeğinizin ismini duvara ya da tercih edeceğiniz başka bir düz yüzeye yazabilirsiniz.

İnternette değişik sitelerde çok şirin figürlerle süslenmiş harfler var. Fiyatları da çok pahalı değil.

Biraz el beceriniz varsa, bu harfleri marangozdan ya da ahşap boyama malzemeleri satan hobi mağazalarından ham olarak satın alıp kendiniz de boyayabilirsiniz. Boyama işlemini kendiniz yapacaksanız, su bazlı ve toksik olmayan boya kullanmaya dikkat edin.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeklerin Kanında Toksik Maddeler Bulundu

Bebek Yemekleri