in

Bebek Odası İçin Hesaplı Dekorasyon Fikirleri

Bebek odanızı dekore etmek her zaman pahalı olmak zorunda değil. Aşağıda örneklerini verdiğim fikirleri kullanarak, eldeki malzemeleri değerlendirip, hiç para harcamadan ya da çok az para harcayarak bebek odanıza renkli detaylar katabilirsiniz.

Bebek Giysilerini Sergileyin

Annelerinize, anneannelerinize sorun. Sandıkları karıştırın! Bebekliğinize ait bir iki giysiyi mutlaka saklamışlardır. Bu giysileri şık bir kurdele ile duvara asarak ya da çerçeveleyerek çok şirin ve nostaljik bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan Bonbonlar Yapın

El becerilerinizi konuşturma zamanı! Renkli paket kağıtlarını kullanarak tavana asacağınız rengarenk bonbonlar hazırlayın. Yapması çok kolay. Bu linkten yapılışını görebilirsiniz.

pompom

Dergi Fotoğraflarından Kolaj Hazırlayın

Sahaftan bebek odanızın temasına uygun, renkli fotoğraflar içeren dergiler alın. Hayvan, çiçek ve meyve ilustrasyonları bebek odaları için her zaman kullanılabilir. Bebek dergilerinin yanısıra, sanat dergileri, dekorasyon dergileri ve kadın dergilerinde de ummadığınız fotoğraflar çıkabilir. Fotoğrafları dikkatlice kesip değişik boylardaki çerçevelerin içine koyun. Çerçevelerden bir kolaj hazırlayın.

Ahşap Harflerle Bebeğinizin İsmini Yazın

Ahşap harfler ile bebeğinizin ismini duvara ya da tercih edeceğiniz başka bir düz yüzeye yazabilirsiniz.

İnternette değişik sitelerde çok şirin figürlerle süslenmiş harfler var. Fiyatları da çok pahalı değil.

Biraz el beceriniz varsa, bu harfleri marangozdan ya da ahşap boyama malzemeleri satan hobi mağazalarından ham olarak satın alıp kendiniz de boyayabilirsiniz. Boyama işlemini kendiniz yapacaksanız, su bazlı ve toksik olmayan boya kullanmaya dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bebeklerin Kanında Toksik Maddeler Bulundu

Bebek Yemekleri