in ,

Bebek Beyninin Sırları Çözüldü :)

İspanya’nın Barcelona kentindeki La Attımgitti Üniversitesi‘nden çocuk uzmanı Dr.Harbiuy Duruyorum 1 hafta süren kapsamlı araştırmaları sonucunda bebek beyninin sırlarını çözdüklerini açıkladı. Bebek beyninin tahmin edilenden daha karmaşık olduğunu söyleyen Dr.Duruyorum, “Bu çalışma bebek beyninin derinliklerini keşfetme yolunda ancak bir başlangıç niteliği taşıyabilir.” dedi.

La Attımgitti Üniversitesi’nin Sah Tetıp Kongre Salonu’nda yaptığı tanıtım toplantısına “Anladıysam Arap Olayım, İki Gözüm Önüme Aksın” başlıklı sunumuyla başlayan Dr. Duruyorum, bebek beyninde “Sonsuz Tekrar Merkezi“, “Çizgi Film Bağımlılığı Lobu” ve “Yemeye Değer Yiyecekler Korteksi” gibi bölümler olduğunu söyleyerek, bu merkezlere yapılacak hatalı bir baskının bebeğin ömür boyu Pepe seyrederek, köfte yiyip, hayır demesiyle sonuçlanabileceği konusunda ebeveynleri uyardı.

Dr. Duruyorum sözlerini bitirirken evde kendisini bekleyen eşine seslenerek “Akşam yemeğinde yine mi karnıyarık var. İçim dışım patlıcan oldu.” mesajını verdi. Dr. Harbiuy ve arkadaşlarının bulgularını özetleyen ve tıp çevrelerinde “Ohaaa!” şeklinde hayret nidalarıyla karşılanan grafik, araştırmacı gazeteciliğim sayesinde Türkiye’de ilk defa Bebek ve Ben okuyucularının hizmetinde:

Bebek Beyni

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kime-anne-denir

Kime Anne Denir? Hmmm! Kime?

Bebek Gelişimi: 15.Ay