in ,

Bebek Beyninin Sırları Çözüldü :)

İspanya’nın Barcelona kentindeki La Attımgitti Üniversitesi‘nden çocuk uzmanı Dr.Harbiuy Duruyorum 1 hafta süren kapsamlı araştırmaları sonucunda bebek beyninin sırlarını çözdüklerini açıkladı. Bebek beyninin tahmin edilenden daha karmaşık olduğunu söyleyen Dr.Duruyorum, “Bu çalışma bebek beyninin derinliklerini keşfetme yolunda ancak bir başlangıç niteliği taşıyabilir.” dedi.

La Attımgitti Üniversitesi’nin Sah Tetıp Kongre Salonu’nda yaptığı tanıtım toplantısına “Anladıysam Arap Olayım, İki Gözüm Önüme Aksın” başlıklı sunumuyla başlayan Dr. Duruyorum, bebek beyninde “Sonsuz Tekrar Merkezi“, “Çizgi Film Bağımlılığı Lobu” ve “Yemeye Değer Yiyecekler Korteksi” gibi bölümler olduğunu söyleyerek, bu merkezlere yapılacak hatalı bir baskının bebeğin ömür boyu Pepe seyrederek, köfte yiyip, hayır demesiyle sonuçlanabileceği konusunda ebeveynleri uyardı.

Dr. Duruyorum sözlerini bitirirken evde kendisini bekleyen eşine seslenerek “Akşam yemeğinde yine mi karnıyarık var. İçim dışım patlıcan oldu.” mesajını verdi. Dr. Harbiuy ve arkadaşlarının bulgularını özetleyen ve tıp çevrelerinde “Ohaaa!” şeklinde hayret nidalarıyla karşılanan grafik, araştırmacı gazeteciliğim sayesinde Türkiye’de ilk defa Bebek ve Ben okuyucularının hizmetinde:

Bebek Beyni

One Comment

Yanıt Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

kime-anne-denir

Kime Anne Denir? Hmmm! Kime?

Bebek Gelişimi: 15.Ay