in , , , ,

Anneannenin Torununa 6.Ay Mektubu

MektupSevgili torunum Can’ım,

Bugün sen doğalı tam altı ay oldu. Ne çabuk geçti bu zaman, sen nasıl da büyüdün. Doğduğun günkü resimlerin ile şimdikiler arasında çok fark var. Ellerin, kolların yumuk yumuk, bacakların fıstık gibi oldu. Çok güzel büyüdün, geliştin ve boyun uzadı. Annen sana çok güzel bakıyor, sütü de yaradı. Sen de inşallah çok uzun boylu ve güzel bir çocuk olacaksın. Allah şansını, bahtını açık etsin. İnşallah annene, babana, hepimize ve de vatanına hayırlı, başarılı, dürüst, çalışkan, şanslı ve en başta da sağlıklı bir çocuk olursun.

Allah en güzel günleri sana nasip etsin. Annen ve baban çok iyi  birer evlatlar. Güzel okudular çalıştılar, evlendiler. Bizleri hiç üzmediler. Sen de onlara sahip olduğun için çok şanslısın. Şimdi daha çok küçüksün. Bunun kıymetini inşallah büyüyünce anlayacaksın.

Benim hayatta en çok istediğim şey, doğduğun gün senin ve annenin yanında olmaktı. Ne yazık ki bu gerçekleşemedi.  Büyümeni uzaktan izlemek, sana  dokunamamak, seni koklayıp, öpememek, senin bakımında annene yardımcı olamamak bana çok üzüntü veriyor. Bakalım  seninle ne zaman tanışabileceğiz ve sana dokunabileceğim? Bir tek tesellim, şu anda ve doğumunda babaannen, deden, baban ve halanın, annenle senin yanınızda olmaları. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.

Günler çok çabuk geçiyor, hayat akıp gidiyor.  Anneni ve dayını kucağıma aldığım günler çok yakın bir geçmiş gibi. Ne zaman bu kadar büyüdüler?  Şimdi o benim minik kızım anne oldu. Bakalım dayın ne zaman baba olacak?

Resimlerine baktıkça bazı hallerin annenin bebekliğine, bazısı dayınınkine benziyor. Babanın bebekliğini bilemem, ama, ona da çok benziyorsun. Dedenle hergün seni konuşuyoruz, seni göreceğimiz günün hayalini kuruyoruz. Bilmem bu isteğim gerçekleşir mi? Ya da seni böyle uzaktan  seyrederek mi büyüyeceksin?

Allah sana, annene, babana ve seni sevenlere mutlu, sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir  ömür nasip eylesin. Birgün kucağıma alabilmek hayali ile seni  çok çok öpüyor ve kucaklıyorum. Mamalarını çok-çok ye, güzel-güzel uyu. Bir an evvel büyü, iyi okullara git. Başarılı mutlu, sağlıklı, huzurlu günler hep senin olsun canım benim.

Seni çok seven anneannen
Burçin N.
09,10,2011,  İstanbul

2 Comments

Yanıt Yaz
  1. Çok güzel bir mektup olmuş. Okuyunca duygulandım. Can’ı öpüyoruz. Herkese çok selamlar, sevgiler. Sizleri özledik.. 🙂

    • Teşekkürler Nagihancım. Biz de sizleri özledik canım. Aslında bir teşekkürü de sevgili anneme gönderiyorum. Böyle güzel bir mektup yazdığı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

El Örgüsü Kız Bebek Hırkaları

Bebek Gelişimi: 6.Ay