in , ,

Anneanneden Torununa Birinci Yaş Mektubu

MektupCanımın içi  Can’ım,

Dün senin doğumgünündü. Bir yıl ne çabuk geçtive sen ne de güzel büyüdün. Ben maalesef doğumunda yanında olamadığım gibi, doğumgününde de yanında olamadım. Tek tesellim anne ve babanın sana kimsenin eksikliğini hissettirmeyecek kadar güzel bir doğumgünü yapmış olmaları. Allahtan doğumgününün bir bölümüne internetten, sanal da olsa, eşlik ettim ve seni gördüm. Mutlu yıllar tatlım. Hayatta herşeyin en iyisi, en güzeli senin olsun. Sağlıklı, mutlu ve şanslı bir çocuk olursun inşallah. Annenle ve babanla beraber uzun ve güzel bir ömrün olsun.

Bundan çok kısa bir süre önce seninle tanıştık. Beraberce geçirdiğimiz, su gibi geçen, güzel günlerimiz oldu. Hayalin artık anılarımızda… Kahvaltıda şunları yapıyordu, yemeklerini şöyle yedirmeye çalışıyorduk, ne de güzel uyuyordu, banyosunu nasıl da yaptırıyorduk, beni ne güzel öpüyordu gibi… Seni çok özlüyor ve her gününü çok merak ediyorum. Keşke yakın olsakta seni sık sık görmeye gelebilsem. Bakalım bir daha ne zaman görmek kısmet olacak seni bebeğim.

Annen resimlerinizi de yollamış. Hepiniz çok güzel çıkmışsınız. Henüz anlayıp anlamadığını bilemiyorum, ama, gördüğüm kadarıyla o günün tadını çıkarmışa benziyorsun. İleride anladığın zaman anne ve baban sana o günle ilgili anılarını anlatırlar. Daha büyüdüğün zaman da arkadaşların ve bütün sevdiklerinle nice nice güzel doğumgünleri kutlarsın. Belki bazılarında ben, deden, dayın ve yengen de yanında olabiliriz inşallah.

Bir ay önce sen buradayken, sevenlerimiz ve akrabalarımızla birlikte sana yalancıktan da olsa bir doğumgünü yapmıştık. Şimdi annen, baban ve dostlarınızla kutladığınız gerçek doğumgünün uğurlu olsun canım. Ben özellikle çocukların doğumgünlerine çok önem veririm. Annenle, dayına belli bir yaşa gelene kadar mutlaka doğumgünleri yapmışımdır. Biraz büyü, seninle onların resimlerine bakarız.

Bu vesileyle tekrar doğum gününü kutluyorum. Anne ve babana bize bu duyguları yaşattıkları ve de böyle tatlıların en tatlısı bir torun verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. O güzel yanaklarından, yumuk ellerinden, gıgından defalarca öpüyor, kokluyor ve seni çok seviyorum. Nice yıllara Can’ım benim. Allah seni korusun, en güzel şeyleri nasip etsin.

Seni çok seven anneannen

2 Comments

Yanıt Yaz
 1. Biricik anneciğim,

  Bu güzel, duygu dolu mektubun için Can, ben ve Kuzey çok teşekkür ederiz.

  İnşallah önümüzdeki senelerde beraberce kutlayacağımız daha nice doğumgünleri olacak Can’ın.

  Seni çok seviyorum.

  Can da öpücüklerini gönderiyor.

  Sevgilerimizle,

  Kızın

 2. Sevgili Tanlamız,

  Anneannesinin Can’a yazdığı sevgi yüklü mektubu duygulanarak okuduk. Bu duyguyu bizlerle paylaştığı için Burçin Hanım’a ve sizlere teşekkür ediyoruz. Özlem ve sevgiyle kucaklıyoruz hepinizi.

  Can’ın doğum gününü yeniden kutluyoruz.

  Kucak dolusu selam, sevgi.

  Baban
  Mersin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Can’ın Birinci Doğumgünü Partisi

12.Ay

Bebek Gelişimi:12.Ay