in

Amazon Mom Kulübü

Bugün inanılmayacak kadar sakin bir gün oldu. Sabah üç kere arka arkaya Can’ı emzirdikten sonra kundağa sararak uyuttum. Aralarda biraz kıpırdandı ama saat 11,30’da kadar uyudu. Saat 12,15 gibi daha önceden sözleştiğimiz üzere kardeşimle chat yaptık. Chat Can bey’in keyfine göre bir saat kadar sürdü ama ona da şükür. Daha sonra gün içinde yine kundaklayarak yatağına yatırıp arka fonda yağmur sesi çıkaran aleti çalıştırdım. Emziğini de ağzına verdim. Nispeten kısa uyku seanslarımız oldu. Bu aralıklardan istifade edip The Happiest Baby on the Block kitabını bitirdim. Can’ın uyandığı aralarda oyun seanslarımız oldu. Örtü üzerinde karın üzeri yatma alıştırması ve oyuncakları ile oynama denemeleri yaptık. Bebek salıncağını da yine kısa bir süre denedim. Ama çok sevip sevmediğinden emin değilim. Sallanma duygusu bebeğimi biraz korkutuyor ya da midesi sallanma işlemini kaldırmıyor. Zaman içinde daha çok deneme ile emin olacağım.

Akşam üzeri daha önceden Amazon’dan sipariş ettiğim bebek bezleri geldi. Amazon mom’a üye olduğum ve Subscribe Save kampanyasını kullandığım için bezler çok ucuza geldi.

Saat 6pm gibi yine alıştığımız huzursuzluklar başlar gibi oldu. Yine emzirip şşşş diyerek sallanan koltuğuna oturttum. Ama kafası düzleşmesin diye arkasına yastık koyduğumuzdan olacak, artık bu koltukta fazla uyumak istemiyor. Tam bu bebek 24 saattir kakasını yapmıyor diye endişelenirken saat 7pm gibi beklenen büyük kaka geldi. Yine ishal kıvamında ve sümüksü. Yarınki doktor randevusunda sorulacak şeylerden biri bu olacak. Kuzey 8pm’e doğru geldi. Can babasını görünce çok sevindi ve gülücükler attı. Kuzey yemek yerken ben bebeği oyaladım. Kendim yemeğe başlamadan önce bir kere daha emzirdim ve şansımı denemek için kundağına sararak 8,30pm gibi yatağına yatırdım. 2.5 aydır ilk defa Kuzey ile bir akşam bebek pişpişlemeden oturabildik. Ben de bu arada bebek bloglarını inceleme fırsatı buldum. Şu anda saat 12,00 am ve Can hala uyuyor. Dilimi mi ısırmam gerek yoksa biz bu işin ilmini çözdük mü bilemiyorum.

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Salıncakta Büyük Kaza :)

Doktor

Doktor Ziyareti: 2. Ay