in

Alışveriş Çılgınlığı Yaşadık

Amerika’da alışveriş yapmanın en sevdiğim yönü iade işlemlerinde yaşanan kolaylık. Bir ürünün fişini sakladığınız takdirde çoğu mağazada 90 gün içinde ürünü iade ederek paranızı  geri alabiliryorsunuz. 90 günü aşan durumlarda da çoğu zaman “store credit” dedikleri bir kart veriyorlar ve aynı mağazadan olmak üzere ürün bedeli kadar alışveriş yapabiliyorsunuz. Büyük mağaza ve marketler kullandığınız ürünü bile nedenini sorarak geri alıyorlar. Mesela bir krem alerji yaptıysa, bir pantalon büyük geldiyse ya da yoğurdun tadından memnun kalmadıysanız sebebini belirterek iade edebiliyorsunuz. Bu şekilde rahat alışveriş yapabilmek, bu mağazalara gönül rahatlığı ile gitmeye devam etmenizi sağlıyor. Yani ürünü iade almakla zarar etmiyor, aksine memnun ve bağlı müşteri kazanıyorlar.

Bebek ürünlerinde en beğendiğim markalardan biri Carter’s. Gerçi son dönemde Çin malı olan ürünlerinin sayısında artış görsem de yine de başka ülkelerde üretilmiş bebek giysilerini de sıklıkla buluyorum. Carter’s ın tulumları, bodyleri, pantalonları pamuklu kumaşları ve minimalist desenleri ile çok hoşuma gidiyor. Ayıca dönem dönem çok güzel indirimler yapıyorlar. Mağazanın önünden geçerken içeriye girmemek adeta ayıp oluyor.

Bu Cumartesi de Carter’s da bir alışveriş çılgınlığı yaşadık. Fi tarihinde, daha Can doğmadan önce, şirin görünüşlerine kapılıp mini mini bir sürü bebek ayakkabısı almışız. Bu yazımda söylediğim gibi yürümeye henüz başlamamış bebekler için ayakkabı almak çok gereksiz. Bebekler tüm zamanlarını yatakta, bebek arabasında, sizin kucağınızda ya da evde geçiriyorlar. Ayakkabıyı nerede giyecekler? 90 günden önce almış olsam da hiç kullanmadığım, etiketleri bile üzerinde duran bu ayakkabıları iade etmeye karar verdim. Elbette fişlerini de her ihtimale karşı saklamıştım.

Carter’s beni utandırmadı. Ayakkabıları hemen iade aldı. Bedelini de nakit olarak ödedi. Ben de memnun müşteri olarak indirim ürünlerine doğru yöneldim. Genellikle büyük yaşlarda kullanacağı kıyafetlere odaklandım. İşte Can için seçtiklerim:

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bebeklerin 100. Günü – Okuizome Töreni

Kocaman Bir Bebek