in

Alışveriş Çılgınlığı Yaşadık

Amerika’da alışveriş yapmanın en sevdiğim yönü iade işlemlerinde yaşanan kolaylık. Bir ürünün fişini sakladığınız takdirde çoğu mağazada 90 gün içinde ürünü iade ederek paranızı  geri alabiliryorsunuz. 90 günü aşan durumlarda da çoğu zaman “store credit” dedikleri bir kart veriyorlar ve aynı mağazadan olmak üzere ürün bedeli kadar alışveriş yapabiliyorsunuz. Büyük mağaza ve marketler kullandığınız ürünü bile nedenini sorarak geri alıyorlar. Mesela bir krem alerji yaptıysa, bir pantalon büyük geldiyse ya da yoğurdun tadından memnun kalmadıysanız sebebini belirterek iade edebiliyorsunuz. Bu şekilde rahat alışveriş yapabilmek, bu mağazalara gönül rahatlığı ile gitmeye devam etmenizi sağlıyor. Yani ürünü iade almakla zarar etmiyor, aksine memnun ve bağlı müşteri kazanıyorlar.

Bebek ürünlerinde en beğendiğim markalardan biri Carter’s. Gerçi son dönemde Çin malı olan ürünlerinin sayısında artış görsem de yine de başka ülkelerde üretilmiş bebek giysilerini de sıklıkla buluyorum. Carter’s ın tulumları, bodyleri, pantalonları pamuklu kumaşları ve minimalist desenleri ile çok hoşuma gidiyor. Ayıca dönem dönem çok güzel indirimler yapıyorlar. Mağazanın önünden geçerken içeriye girmemek adeta ayıp oluyor.

Bu Cumartesi de Carter’s da bir alışveriş çılgınlığı yaşadık. Fi tarihinde, daha Can doğmadan önce, şirin görünüşlerine kapılıp mini mini bir sürü bebek ayakkabısı almışız. Bu yazımda söylediğim gibi yürümeye henüz başlamamış bebekler için ayakkabı almak çok gereksiz. Bebekler tüm zamanlarını yatakta, bebek arabasında, sizin kucağınızda ya da evde geçiriyorlar. Ayakkabıyı nerede giyecekler? 90 günden önce almış olsam da hiç kullanmadığım, etiketleri bile üzerinde duran bu ayakkabıları iade etmeye karar verdim. Elbette fişlerini de her ihtimale karşı saklamıştım.

Carter’s beni utandırmadı. Ayakkabıları hemen iade aldı. Bedelini de nakit olarak ödedi. Ben de memnun müşteri olarak indirim ürünlerine doğru yöneldim. Genellikle büyük yaşlarda kullanacağı kıyafetlere odaklandım. İşte Can için seçtiklerim:

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeklerin 100. Günü – Okuizome Töreni

Kocaman Bir Bebek