2013 Oscar: En İyi ve En Kötü Kıyafetler

Bu sene ünlülerin Oscar Ödül Töreni için kıyafet seçimleri özenliydi. Gerek kırmızı halıda, gerek ödül töreninden sonra yapılan partilerde gördüğüm kıyafetler arasından hangisini daha çok beğendiğime karar vermekte zorlandım. Belki de bunun nedeni son senelerde ödül törenleri kıyafetlerinde belli bir trendin olması ve ünlülerin o trendi takip ederek güvenli bir şıklık sergilemesi. Örneğin içi gösteren tüller, danteller ve pullar çok moda. Geçen sene Angelina Jolie’nin siyah elbisesi içinde poz verirken sağ bacağını mümkün olduğunca ileriye konumlandırarak başlattığı derin bacak dekoltesi ve Hillary Swank’ın 2005 senesinde Oscar alırken giydiği kıyafete benzeyen derin sırt dekolteleri de öyle. Makyaj ve saçlarda sade ve doğal uygulamalar var. Dağınık topuzlar, düz fönler ya da Rita Hayworth stili, açık bırakılmış dalgalı saçlar çok moda. Aksesur tercihleri genellikle minimal. Bu da zaten çok hoş olan kadınların güzelliğini daha çok ön plana çıkarıyor.

Erkeklerin işi ise nispeten kolay. Takım elbise ya da smokini giydikleri zaman olay bitiyor. Yalnız bu sene iyice baskın olan kirli sakal trendi bir an evvel unutulsa daha çok memnun olacağım. Bir-iki kişi yaparken sorun yok da, tüm erkekler janti kıyafetlerini geçen haftasonundan kalma sakalla süsleyince garip bir görüntü oluşuyor. Traş şart beyler!

Gelelim 2013 Oscar törenlerinden en şık giyinen 7 ve en kötü giyinen 7 kadına…

Adele, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Amy Adams, Charlize Theron, Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, Halle Berry, Helena Bonham Carter, Melissa McCarthy, Naomi Watts, Octavia Spencer, Salma Hayek ve Sandra Bullock’un kıyafetlerini sizler için değerlendirdim.

Hangisi şık? Hangisi zevksiz?

Alternatif Anne’de çıkan yazımın devamını buradan okuyabilirsiniz…

OSCAR

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben
Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir yorum

  1. Pi’nin yaşamının 4 dalda ödül almasını gerçekten beklemiyordum bu seneki oscar büyük süpriz oldu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*