in

2013 Oscar: En İyi ve En Kötü Kıyafetler

Bu sene ünlülerin Oscar Ödül Töreni için kıyafet seçimleri özenliydi. Gerek kırmızı halıda, gerek ödül töreninden sonra yapılan partilerde gördüğüm kıyafetler arasından hangisini daha çok beğendiğime karar vermekte zorlandım. Belki de bunun nedeni son senelerde ödül törenleri kıyafetlerinde belli bir trendin olması ve ünlülerin o trendi takip ederek güvenli bir şıklık sergilemesi. Örneğin içi gösteren tüller, danteller ve pullar çok moda. Geçen sene Angelina Jolie’nin siyah elbisesi içinde poz verirken sağ bacağını mümkün olduğunca ileriye konumlandırarak başlattığı derin bacak dekoltesi ve Hillary Swank’ın 2005 senesinde Oscar alırken giydiği kıyafete benzeyen derin sırt dekolteleri de öyle. Makyaj ve saçlarda sade ve doğal uygulamalar var. Dağınık topuzlar, düz fönler ya da Rita Hayworth stili, açık bırakılmış dalgalı saçlar çok moda. Aksesur tercihleri genellikle minimal. Bu da zaten çok hoş olan kadınların güzelliğini daha çok ön plana çıkarıyor.

Erkeklerin işi ise nispeten kolay. Takım elbise ya da smokini giydikleri zaman olay bitiyor. Yalnız bu sene iyice baskın olan kirli sakal trendi bir an evvel unutulsa daha çok memnun olacağım. Bir-iki kişi yaparken sorun yok da, tüm erkekler janti kıyafetlerini geçen haftasonundan kalma sakalla süsleyince garip bir görüntü oluşuyor. Traş şart beyler!

Gelelim 2013 Oscar törenlerinden en şık giyinen 7 ve en kötü giyinen 7 kadına…

Adele, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Amy Adams, Charlize Theron, Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, Halle Berry, Helena Bonham Carter, Melissa McCarthy, Naomi Watts, Octavia Spencer, Salma Hayek ve Sandra Bullock’un kıyafetlerini sizler için değerlendirdim.

Hangisi şık? Hangisi zevksiz?

Alternatif Anne’de çıkan yazımın devamını buradan okuyabilirsiniz…

OSCAR

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Pi’nin yaşamının 4 dalda ödül almasını gerçekten beklemiyordum bu seneki oscar büyük süpriz oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

oscar 2013

2013 Oscar Tahminlerim

sarp'ın umudu

Sarp ve Sarp’ların Umudu Olalım